Soczewki i płyny Alcon

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 61

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 61

Strona
na stronę

Alcon

Firma Alcon jest bardzo dobrze znana wszystkim użytkownikom soczewek kontaktowych, jako że produkuje ona wielofunkcyjne płyny pielęgnacyjne, pozwalające na wszechstronne zadbanie o dobrą kondycję soczewek, a co za tym idzie, również samych oczu użytkownika.

Opis firmy

Firma Alcon jest właścicielem cenionej na świecie marki OPTI-FREE, w asortymencie której znajdują się różnorodne płyny do soczewek. Powstała ona w 1945 roku, a jej założycielami byli farmaceuci - Robert Alexander i William Conner. Pierwsza mała apteka Alcon powstała w Fort Worth w Teksasie w Stanach Zjednoczonych.

Misją firmy Alcon jest ciągła, wytężona praca w celu zachowania, przywrócenia, oraz poprawy jakości wzroku ludzi na całym świecie. Alcon zajmuje czołowe pozycje w zakresie produktów do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Firma zatrudnia ponad 23 tys. pracowników, tworząc utalentowaną i specjalistyczną kadrę globalną. W ofercie Alcon znajdziemy szeroką gamę produktów do pielęgnacji oczy, farmaceutyki itp. Alcon zapewnia wszechstronną opiekę okulistyczną i mocno angażuje się w badania okulistyczne i własny rozwój. Produkty Alcon są sprzedawane w ponad 180 krajach. Są to sztuczne łzy oraz płyny do pielęgnacji soczewek.

Markowe produkty Alcon

Soczewki kontaktowe, płyny pielęgnacyjne i krople do oczu firmy Alcon znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, stworzone w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne. Do produktów od Alcon należą:

Soczewki AIR OPTIX:

 • Air Optix® Aqua - kontaktowe soczewki sferyczne, stworzone z nowoczesnego hydrożelowego materiału Lotrafilcon B, który sprawia, że oczy ich użytkownika są maksymalnie nawilżone i nawodnione, dzięki czemu ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Soczewki cechują się także odpornością na zabrudzenia oraz niwelują gromadzenie się osadów białkowych na soczewce. Ich regularne noszenie pozwoli skutecznie zahamować wadę wzroku.
 • Air Optix® Aqua Multifocal - nowoczesne soczewki multifokalne, przeznaczone do korekcji prezbiopii. Wykonano je z wysoce przepuszczalnego tlen materiału oraz wyposażono w dodatkowy system nawilżający, dzięki czemu oczy ich użytkownika są świeże i nawilżone przez cały dzień. Soczewki te pozwolą Ci zahamować wadę wzroku oraz widzieć w najlepszej jakości we wszystkich odległościach w każdej sytuacji.
 • Air Optix® for Astigmatism - astygmatyczne soczewki kontaktowe, które cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz nawodnienia. Zapewnią Ci doskonałe widzenie oraz ostry i wyraźny obraz, bez szumów, refleksów i efektu halo. Produkt ten perfekcyjnie dopasowuje się do oka i jest praktycznie niewyczuwalny, a jego unikatowa obudowa sprawia, że noszenie Air Optix® for Astigmatism jest wysoce komfortowe.
 • Air Optix® Night & Day® Aqua - soczewki nowej generacji stworzone do korekcji krótkowzroczności oraz dalekowzroczności. Cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz swobodnym dostępem do tlenu, dzięki czemu Twoje oczy są wolne od podrażnień i wysychania oraz maksymalnie wilgotne przez cały dzień. Produkt wyposażono dodatkowo w znacznik ułatwiający jego aplikację, więc teraz jest to jeszcze prostsze i intuicyjne.
 • Air Optix® Plus HydraGlyde® - innowacyjne soczewki korygujące wady wzroku takie jak krótkowzroczność i nadwzroczność. Cechują się maksymalnym poziomem nawilżenia oraz wygodną i szybką aplikacją, a ich dodatkowa warstwa ochronna całkowicie niweluje gromadzenie się osadów białkowych, dzięki czemu oczy przez cały dzień zachowują świeżość i blask. Produkt ten zapewni Ci perfekcyjne widzenie niezależnie od warunków.
 • Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism - soczewki kontaktowe przystosowane do noszenia w trybie miesięcznym. Produkt jest dedykowany dla astygmatyków i zapewni Ci ostre i wyraźne widzenie z każdej odległości, bez rozmazywania, szumów i refleksów. Soczewki zostały dodatkowo wyposażone w system stabilizujący, dzięki czemu soczewka dobrze trzyma się na oku, nie wypadając ani nie podwijając się.
 • Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal - astygmatyczne soczewki kontaktowe, które cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz nawodnienia. Zapewnią Ci doskonałe widzenie oraz ostry i wyraźny obraz, bez szumów, refleksów i efektu halo. Produkt ten perfekcyjnie dopasowuje się do oka i jest praktycznie niewyczuwalny, a jego unikatowa obudowa sprawia, że noszenie Air Optix® for Astigmatism jest wysoce komfortowe.
 • Air Optix® Colors - kolorowe soczewki miesięczne, które umożliwią Ci naturalną zmianę barwy Twojej tęczówki. Do wyboru masz aż 12 wspaniałych kolorów, więc na pewno znajdziesz parę idealną dla siebie. Oprócz względów estetycznych, które zapewniają, soczewki te pozwolą Ci także cieszyć się ostrym i wyraźnym obrazem niezależnie od okoliczności, a ich regularne noszenie pomoże zahamować wadę wzroku krótkowzroczności lub nadwzroczności.

Soczewki DAILIES:

 • DAILIES® AquaComfort Plus® - nowoczesne soczewki kontaktowe, które cechują się niezwykle łatwą aplikacją, oraz wysokim komfortem noszenia. Pozwolą Ci na doskonałe widzenie w każdej sytuacji oraz zadbają o zdrowie i ochronę Twoich oczu. Jest to idealny produkt dla tych osób, które dopiero zaczynają przygodę z użytkowaniem soczewek, bardzo dobrze też sprawdzą się jako soczewki dla dzieci.
 • Dailies® AquaComfort Plus® Multifocal - soczewki multifokalne dedykowane osobom zmagającym się z prezbiopią. Stworzono je z innowacyjnego materiału Nelfilcon A oraz wyposażono w technologię Precision Profile Design, dzięki czemu zapewniają oczom użytkownika maksymalny poziom nawilżenia i wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo ochronią Twoje oczy przed zanieczyszczeniami i gromadzeniem się osadów białkowych.
 • Dailies® AquaComfort Plus® Toric - soczewki toryczne jednodniowe, które zostały stworzone z myślą o potrzebach astygmatyków. Cechują się dodatkowym stabilizatorem wewnątrz soczewki oraz niezwykłą miękkością i gładkością, co sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe, a soczewki nie podwijają się i nie wypadają. Produkt wyposażono także w specjalne znaczniki, które pomogą w aplikacji soczewek niedoświadczonym użytkownikom.
 • Dailies Total 1® - innowacyjne soczewki, w których wykorzystano nowoczesny gradient uwodnienia, który zapewnia oczom ich użytkownika niezwykłe nawilżenie i komfort. Soczewki cechują się bardzo łatwą i intuicyjną aplikacją oraz wysoką przepuszczalnością tlenową, jak i są praktycznie niewyczuwalne dla oka. Zapewnią Ci wysoki komfort i skuteczną korekcję wad wzroku dalekowzroczności i krótkowzroczności, umożliwiając perfekcyjne widzenie zawsze i wszędzie.
 • Dailies Total 1® Multifocal - innowacyjne soczewki multifokalne wyposażone w nowoczesny system SmarTears, który sprawia, że są bardzo zbliżone składem i strukturą do ludzkiego oka, dzięki czemu ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Jest to idealny produkt dla osób z prezbiopią, który zapewni perfekcyjne i wyraźne widzenie zarówno w bliży, jak i w dali, oraz we wszystkich kierunkach. Ponadto specjalny znacznik na soczewce ułatwi ich aplikację.

Soczewki FRESHLOOK:

 • FreshLook® ColorBlends - miesięczne soczewki kolorowe, które umożliwią Ci naturalną zmianę koloru oczu, poprzez podkreślenie barwy tęczówki. Technologia 3w1 sprawia, że kolor soczewki jest niezwykle subtelny, naturalny, oraz nadaje głębi spojrzeniu. Wyposażono je dodatkowo w filtry UV, co pozwoli chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Produkt dostępny jest zarówno w mocach dodatnich, jak i ujemnych.
 • FreshLook® Colors - soczewki kolorowe, dedykowane osobom, które chcą zmienić naturalną barwę swoich oczu. Dostępne są w 6 pięknych kolorach do wyboru oraz wyposażono je w filtry UVA i UVB. Produkt ten zapewni Ci najwyższy poziom nawilżenia i komfortu, przekładając się na wyraźne i czyste widzenie w każdej sytuacji. Soczewki posiadają ponadto specjalne znaczniki, które znacznie ułatwią Ci ich aplikację.
 • FreshLook® Dimensions - miesięczne kolorowe soczewki kontaktowe, które dają możliwość naturalnej zmiany i podkreślenia barwy oczu o jasnych kolorach. Oprócz nadania Twoim oczom niezwykłej barwy dodatkowo optycznie je powiększą, nadając im jeszcze więcej stylu i elegancji. Produkt ten zapewni Ci maksymalny komfort ich użytkowania oraz uzyskanie takiego koloru oczu, o jakim marzysz.
 • FreshLook® One Day - jednodniowe soczewki kolorowe występujące w czterech wspaniałych kolorach do wyboru. Produkt ten da Ci możliwość zmiany wyglądu poprzez nadanie Twoim oczom niezwykłej, naturalnie wyglądającej barwy. Soczewki cechują się wysokim stopniem uwodnienia, a ich bardzo cienkie krawędzie zapewnią Ci wysoki komfort użytkowania oraz idealnie dopasowanie soczewki do oka.

Soczewki PRECISION:

 • Precision 1-DAY - to nowoczesne soczewki kontaktowe, dedykowane do stosowania w trybie jednodniowym, w związku z tym nie wymagają one od użytkownika codziennej pielęgnacji. Wykonano je z najlepszej jakości składników, a podczas ich tworzenia wykorzystano innowacyjną technologię SMARTSURFACE - dzięki niej są one maksymalnie nawilżone i świetnie chronią oczy przed występowaniem niechcianych podrażnień, nadmiernej suchości, czy zaczerwienienia. Produkt cechuje się ponadto wygodną i intuicyjną aplikacją, która sprawia, że będą perfekcyjnym wyborem również dla niedoświadczonych użytkowników soczewek kontaktowych.
 • Precision 1-DAY for Astigmatism - to innowacyjne soczewki kontaktowe, stworzone z myślą o astygmatykach, które zapewnią Ci ostre i perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji. Wykorzystano w nich najlepszej jakości składniki, a same szkła wzbogacono o nowoczesną technologię SMARTSURFACE - dzięki niej cechują się one maksymalnym poziomem nawilżenia, który świetnie przekłada się na komfort i wygodę podczas ich noszenia. Soczewki posiadają także udoskonaloną budowę, a ich krawędzie są niezwykle cienkie, co sprawia, że pozostają one praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia, a ich aplikacja jest prosta i niezwykle intuicyjna.

Pozostałe soczewki:

 • TOTAL30® - wysokiej generacji miesięczne soczewki kontaktowe, które posiadają optymalny wskaźnik nawilżenia, wynoszący od 55% we wnętrzu soczewki, do nawet 100% na jej zewnętrznej warstwie. Dzięki temu ich stosowanie jest niezwykle komfortowe, a oczy ich użytkownika pozostają wilgotne i pełne blasku przez cały dzień, bez obaw o nadmierne wysychanie i podrażnienia. Ponadto są one wysoce odporne na gromadzenie się osadów i bakterii, co sprawia, że oczy podczas ich noszenia chronione są wyjątkowo skutecznie. Produkt posiada także wbudowane filtry UV, a niebieskie oznaczenie na soczewce sprawia, że jej aplikacja jest wyjątkowo prosta i intuicyjna, co jest pomocne szczególnie dla niedoświadczonych użytkowników.

Płyny do soczewek i krople do oczu:

 • AOSept® Plus z HydraGlyde® - specjalistyczny płyn do soczewek, który został stworzony w celu ich dogłębnej dezynfekcji oraz maksymalnego oczyszczenia. Jest to produkt odpowiedni do każdego rodzaju soczewek, a w jego tworzeniu nie zastosowano żadnych konserwantów, dzięki czemu jest bezpieczny nawet dla bardzo wrażliwych oczu. Nowoczesna formuła HydraGlyde zawarta w preparacie dodatkowo nawilży Twoje soczewki.
 • OPTI-FREE® Express® - płyn do płukania soczewek, który z powodzeniem pozwoli Ci pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni soczewek. Dogłębnie oczyści oraz zdezynfekuje soczewki, przedłużając tym samym ich żywotność oraz przywracając im elastyczność, co przekłada się na jeszcze większy komfort podczas ich noszenia. W preparacie tym możesz także bezpiecznie przechowywać soczewki, kiedy akurat ich nie nosisz.
 • OPTI-FREE® PureMoist® - to innowacyjny płyn do pielęgnacji soczewek, w którego produkcji wykorzystano nowoczesną technologię HydraGlyde - sprawia ona, że oprócz kompleksowego oczyszczenia szkieł, preparat zadba także o ich dogłębne nawilżenie, które utrzymuje się nawet do 16 godzin, czyniąc ich noszenie zdecydowanie bardziej komfortowym. Substancje i składniki odżywcze zawarte w preparacie zapewnią Twoim oczom maksymalną ochronę, przyspieszając proces regeneracji oka, chroniąc tym samym od groźnych dla zdrowia infekcji. W płynie możesz także bezpiecznie przechowywać soczewki, kiedy ich nie nosisz, bez obaw o utratę ich cennych właściwości.
 • OPTI-FREE® Replenish® - płyn wielofunkcyjny, dezynfekujący i pielęgnujący wszelkiego rodzaju soczewki kontaktowe. Technologia produkcji płynu opiera się na TEARGLYDE, czyli opatentowanym systemie regenerującym, który pozwala na regenerację oraz utrzymanie właściwego poziomu wilgoci na powierzchni soczewki. Ponadto płyn skutecznie usuwa osady białkowe i zarazki ze szkieł kontaktowych.
 • Systane Complete - innowacyjne krople do oczu, które powstały w celu eliminowania zjawiska suchego oka. Ich użytkowanie uwolni Twoje oczy od nadmiernego zmęczenia i wysychania, skutecznie je nawilżając. Kwas hialuronowy zawarty w ich składzie dodatkowo wspomoże regenerację mikrourazów. Kropli można także używać bezpośrednio na soczewki, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ich odczuwalność na oku.

Atrybuty firmy

Przez ponad 65 lat istnienia, firma Alcon skupia się na pomaganiu ludziom na całym świecie lepiej widzieć. Wciąż poznaje ona swoich klientów i ich potrzeby, co pozwala jej na lepsze dopasowanie swoich usług i cech produktów do wymagań odbiorców. Celem Alcon jest zapewnienie innowacyjnych produktów, poprawiających jakość życia i pomagającym ludziom w uzyskaniu idealnego widzenia. Współpracuje ona z profesjonalnymi okulistami na całym świecie. Wszystkie podejmowane przez nią działania biznesowe odpowiadają najwyższym standardom etycznym i prawnym, a sama firma zobowiązuje się do ciągłego doskonalenia jakości.

Zobacz także poszczególne rodzaje soczewek Alcon: