Soczewki toryczne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 38

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 38

Strona
na stronę

Soczewki toryczne

Wśród wad wzroku na szczególną uwagę zasługuje astygmatyzm, który niestety jest wadą na tyle poważną, że dotychczas uniemożliwiał wykorzystywanie soczewek kontaktowych. Na szczęście, osoby zmagające się z astygmatyzmem nie muszą już nosić okularów korekcyjnych. W ich miejsce mogą wybrać specjalnie zaprojektowane soczewki toryczne.

 • Co to są soczewki toryczne?

  Są to soczewki dla astygmatyków (tzw. soczewki astygmatyczne), pozwalające na skuteczną korekcję wady wzroku. Umożliwiają uzyskanie wysokiego komfortu widzenia, przy jednoczesnym braku konieczności wykorzystywania na co dzień okularów. Toryczne soczewki kontaktowe są przeznaczone specjalnie dla tych wad wzroku, które na dodatek są połączone z astygmatyzmem. Noszenie soczek torycznych (np. AquaView Toric i Biofinity® Toric) gwarantuje osobom z astygmatyzmem doskonałe widzenie. Producenci soczewek astygmatycznych zapewniają, że przy ich noszeniu nie istnieje ryzyko wystąpienia infekcji czy też pogorszenia się widzenia.

 • Jakie są zalety soczewek torycznych?

  Soczewki toryczne pozwalają na uzyskanie idealnego widzenia krótkowidzom i dalekowidzom, którzy dodatkowo są obarczeni astygmatyzmem. Są one wygodne i komfortowe w noszeniu. Wymagają jedynie pielęgnacji, polegającej na ich regularnym czyszczeniu i umieszczaniu w specjalnym płynie do soczewek. Soczewki astygmatyczne likwidują konieczność korzystania z okularów korekcyjnych.

 • Dla kogo soczewki toryczne?

  Dla astygmatyków soczewki do niedawna w ogóle nie były dostępne. Skazani byli oni więc na okulary. Dziś soczewki toryczne pozwalają na wykorzystywanie szkieł kontaktowych osobom z taką wadą wzroku. Siłą rzeczy, można powiedzieć, że soczewki toryczne są przeznaczone dla osób z wadą wzroku połączoną z astygmatyzmem, która nie chce nosić okularów. Taka soczewka toryczna będzie przydatna dla sportowców, aktorów, a także dla osób aktywnych, lubiących wszelkiego rodzaju rozrywki, dla których okulary tradycyjne stanowią pewne ograniczenie. Korekcja astygmatyzmu u osób, które ukończyły 40 rok życia odbywa się za pomocą soczewek torycznych progresywnych.

 • Jak prawidłowo dobrać soczewki toryczne?

  Przy wyborze każdego rodzaju soczewek niezbędna jest pomoc optometrysty. Specjalista wykonuje bowiem dokładne badanie wzroku, pozwalające uzyskać konkretne wartości wady wzroku i zgodnie z nimi może określić, jaką moc powinny mieć Twoje soczewki. Przeprowadza też z Tobą wywiad, w trakcie którego zdobywa wiedzę na temat Twojego trybu życia oraz oczekiwań względem soczewek. Niektórzy specjaliści podpowiadają od razu, które konkretnie soczewki prawdopodobnie będą dla Ciebie najlepsze. Nie musisz więc poświęcać na ich wybór więcej energii ani czasu.

 • Czy soczewki toryczne mogę wybrać na podstawie recepty na okulary?

  Żadnych soczewek nie powinno się kupować na podstawie recepty okularowej. Soczewki bowiem, ze względu na to, że - w przeciwieństwie do okularów - znajdują się w bezpośrednim otoczeniu oczu, muszą cechować się innymi parametrami. Tak samo sytuacja wygląda z soczewkami torycznymi. Aby wybrać te najlepsze i tym samym bezpieczne dla Twoich oczu, udaj się do optometrysty lub refrakcjonisty.

 • Czy soczewki toryczne różnią się między sobą?

  Jak wszystkie inne soczewki, tak też soczewki toryczne różnią się między sobą przede wszystkim trybem stosowania (soczewki toryczne w wersjach jednodniowej, dwutygodniowej, miesięcznej oraz rocznej) i zastosowanymi rozwiązaniami, z których bezpośrednio wynikają parametry danych soczewek. W Kodano.pl znajdziesz soczewki toryczne różnych producentów - tych najbardziej oraz mniej znanych, a także soczewki toryczne dla astygmatyków, którzy dodatkowo borykają się z prezbiopią (Proclear Multifocal Toric), a także krótko- lub dalekowzrocznością.

 • Jakie są ceny soczewek torycznych?

  Cena soczewek kontaktowych torycznych uzależniona jest od dwóch czynników - trybu ich noszenia oraz marki, która bardzo często wiąże się z nowoczesnością wykorzystanych rozwiązań i tym samym komfortem użytkowania soczewek. I zgodnie z tym jednodniowe soczewki toryczne kosztują około 2,80 - 3,90 zł za sztukę, dwutygodniowe około 18 zł, miesięczne 13 - 26 zł, a roczne około 379 zł. Warto zaznaczyć, że niektóre z tych typów soczewek dostępne są w opakowaniach o różnych wielkościach i tam najczęściej panuje zasada - im większe opakowanie, tym cena za jedną soczewkę jest niższa.

  Przy wyborze konkretnych soczewek zalecamy kierować się nie tylko ich ceną, ale przede wszystkim właściwościami danych soczewek. Im większy stopień ich uwodnienia oraz tlenotransmisyjności, tym soczewki będą prawdopodobniej wygodniejsze w użyciu. Dlatego nowoczesne soczewki renomowanych producentów często związane są z wyższymi cenami - bo wykorzystano w nich unikalne technologie i udoskonalone materiały. Zdarza się jednak, że dana osoba może korzystać ze starszego modelu pozbawionego nowoczesnych rozwiązań i deklarować duży komfort. Dużo w tym przypadku zależy od indywidualnego usposobienia i wrażliwości danych oczu.

Tylko markowe soczewki toryczne

Toryczne soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek torycznych?

 • Toryczne soczewki jednodniowe
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM - toryczne soczewki kontaktowe firmy Johnson & Johnson, które dedykowane są osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Cechują się wysoką stabilnością, a do ich stworzenia zastosowano innowacyjną technologię LACREON, która zapewnia oczom maksymalny poziom komfortu i nawilżenia. Produkt został dodatkowo wyposażony w filtry UVA i UVB.
  • Biomedics 1 Day Extra toric - jednodniowe soczewki toryczne, które stworzono w celu korekcji astygmatyzmu. Innowacyjny materiał, z którego zostały zaprojektowane, zapewni oczom użytkownika maksymalne nawilżenie i komfort przez cały dzień noszenia soczewek, umożliwiając jednocześnie perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji. Produkt jest ponadto idealnym wyborem dla alergików i może być użytkowany przez osoby mające problem z nadwrażliwością oczu.
  • Biotrue® ONEday for Astigmatism - soczewki dedykowane astygmatykom, które stworzone zostały z materiału nowej generacji HyperGel. Dzięki temu gwarantują one oczom użytkownika wysoki poziom nawilżenia i swobodny dostęp tlenu, co przekłada się na ich wygodne użytkowanie. Wyposażono je także w filtry UV, co pozwoli chronić Twoje oczy przed niezdrowym promieniowaniem słonecznym.
  • Clariti® 1 Day Toric - innowacyjne soczewki toryczne, które cechują się zaokrąglonymi krawędziami oraz wysokim poziomem nawilżenia i natlenienia. Ich zaletą jest ponadto wysoka stabilność, dzięki czemu będą idealnym wyborem dla astygmatyków. Zapewnią Ci maksymalny komfort widzenia i ostre, wyraźne widzenie w każdej sytuacji. Zawierają także filtry UV, dzięki czemu oczy są jeszcze bardziej bezpieczne i zdrowe.
  • Dailies® AquaComfort Plus® Toric - soczewki toryczne cechujące się idealnym poziomem nawilżenia oraz zapewniające maksymalny komfort wygody podczas ich użytkowania. Dodatkowo ich aplikacja jest bardzo prosta, dzięki specjalnym oznaczeniom na soczewce, co czyni je idealnym wyborem nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Zapewnią Ci wyraźne widzenie bez szumów, refleksów oraz efektu halo. Stworzone z myślą o astygmatykach.
  • MyDay toric - nowoczesne soczewki toryczne stworzone z myślą o astygmatykach, cechujące się wyjątkowo skuteczną korekcją wzroku oraz maksymalną stabilnością soczewki, co przekłada się na najwyższy poziom komfortu podczas ich noszenia. Produkt został wzbogacony o filtry UV, chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a jednodniowy tryb jego użytkowania sprawia, że nie jest konieczne stosowanie codziennej pielęgnacji. Soczewki MyDay toric zapewniają doskonałą jakość widzenia, ostry obraz, bez szumów, zamgleń oraz refleksów. Wysoki parametr przepuszczalności tlenowej pozwala ponadto skutecznie chronić oczy przed infekcjami.
  • Precision 1-Day for Astigmatism - to jednodniowe soczewki kontaktowe, które będą świetną opcją dla astygmatyków. Dzięki wykorzystaniu w ich produkcji technologii SMARTSURFACE cechują się one aż 80% nawilżeniem - przekłada się to na maksymalny komfort podczas ich użytkowania. Ponadto produkt ten cechuje się udoskonaloną budową, dzięki czemu będą dobrym wyborem także dla niedoświadczonych użytkowników. Produkt zapewnia także ochronę przez szkodliwym promieniowaniem słonecznym, dzięki wbudowanym filtrom UV. Jednodniowy tryb stosowania nie wymaga od użytkownika codziennej pielęgnacji.
  • SofLens® Daily Disposable Toric for Astigmatism - toryczne soczewki kontaktowe, które cechują się wysokim uwodnieniem i przepuszczalnością tlenową. Gwarantują użytkownikom niezwykły komfort i wygodę, zapewniając jednocześnie ostre i wyraźne widzenie, co jest możliwe dzięki innowacyjnej technologii High Definition. Produkt jest ponadto dodatkowo ustabilizowany, dzięki czemu soczewki nie wypadają ani nie wywijają się. To idealny wybór dla astygmatyków.
 • Toryczne soczewki dwutygodniowe
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - soczewki toryczne, które będą idealnym wyborem dla astygmatyków. Zapewnią Ci najwyższy komfort oraz ostrość widzenia, jak i optymalne nawilżenie przez cały czas użytkowania. Dzięki technologii HydraClear, którą zastosowano w ich tworzeniu, chronią Twoje oczy przed niepożądanym wysychaniem i podrażnieniami, a zawarte w nich filtry UV sprawiają, że oczy są bezpieczne nawet w mocnym słońcu.
 • Toryczne soczewki miesięczne
  • Air Optix® for Astigmatism - toryczne soczewki kontaktowe, które dedykowane są astygmatykom. Dzięki innowacyjnej technologii, której użyto podczas ich produkcji, zagwarantują Ci ostre i wyraźne widzenie w każdej sytuacji, oraz optymalny komfort użytkowania. Soczewki błyskawicznie dopasowują się do oka, w związku z czym są praktycznie niewyczuwalne. Cechuje je także łatwa aplikacja, dzięki czemu ich noszenie jest błahe nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
  • Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism - miesięczne soczewki toryczne dla astygmatyków. Dostępne są w szerokim zakresie mocy, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model idealny dla siebie. Produkt ten zapewni Ci doskonałe widzenie oraz wolność od szumów, refleksów i efektu halo. Ponadto dzięki zastosowaniu technologii nowej generacji zagwarantują Twoim oczom perfekcyjne nawilżenie oraz optymalną przepuszczalność tlenową.
  • AquaView Toric - soczewki toryczne nowej generacji. W ich tworzeniu zastosowano innowacyjną technologię Prism Ballasted Design, która zapewni Twoim oczom maksymalny komfort i wygodę, gwarantując stabilność soczewki. Produkt ten pozwoli Ci perfekcyjnie widzieć w wysokiej rozdzielczości we wszystkich kierunkach, a dodatkowe zabarwienie na soczewce ułatwi jej aplikację. To idealny wybór dla astygmatyków.
  • Biofinity® Toric - soczewki dedykowane astygmatykom wykonane z nowoczesnego materiału hydrożelowego, który sprawia, że soczewki są wysoce gładkie i miękkie. Produkt zapewnia maksymalne nawilżenie i dotlenienie, dzięki czemu z powodzeniem chroni oczy użytkownika przed podrażnieniami oraz infekcjami. Soczewki nie wypadają ani nie podwijają się, cechując się przy tym optymalną stabilnością.
  • Clariti® Toric - soczewki toryczne stworzone z myślą o osobach zmagających się z astygmatyzmem. Wyposażono je w filtry UV, a przy ich tworzeniu zastosowano nowoczesną technologię Advanced Edge Technology, która zapewnia ich użytkownikom wysoką wygodę noszenia, dzięki praktycznie niewyczuwalnej obecności soczewki na oku. Zagwarantują Ci widzenie w wysokiej rozdzielczości, bez refleksów, szumów i efektu halo.
  • Eyeye Bioxy Toric - soczewki astygmatyczne, które cechują się asferyczną budową oraz innowacyjnym systemem automatycznego zwilżania, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort i wygodę podczas ich noszenia, oraz sprawiają, że widziany obraz jest jeszcze bardziej ostry i wyraźny niż kiedykolwiek. Są idealnym wyborem dla alergików i osób o wrażliwych oczach - całkowicie pozbawione alergenów.
  • Proclear Toric - soczewki dedykowane astygmatykom, przeznaczone do użytkowania w trybie miesięcznym. Wykonano je z innowacyjnego materiału, który zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie, oraz wyposażono je w dodatkową barierę ochronną, chroniącą przed gromadzeniem się osadów białkowych. Specjalny stabilizator dodatkowo chroni soczewkę przed wypadaniem i podwijaniem się, co jest bardzo ważne w przypadku astygmatyzmu.
  • PureVision® 2 HD for Astigmatism - soczewki toryczne dedykowane astygmatykom. Stworzono je z nowoczesnego materiału Balafilcon A, który sprawia, że są niezwykle miękkie i elastyczne, co przekłada się na wysoki komfort ich noszenia. Produkt idealnie dopasowuje się do oka i zapewni Ci wyraźne i ostre widzenie, bez efektów halo, rozmywania się, szumów oraz refleksów.
  • PureVision® Toric - soczewki toryczne, które zostały zaprojektowane z myślą o astygmatykach. Cechują się wysoką przepuszczalnością tlenową oraz udoskonalonym transportem wody w obrębie soczewki, co przekłada się na wysoki komfort podczas ich noszenia. Skutecznie korygują wzrok, zapewniając wyraźne i ostre widzenie w wysokiej rozdzielczości.
  • SofLens® 66 Toric - soczewki toryczne, przeznaczone do dziennego trybu stosowania. Zaprojektowano je z nowoczesnego materiału Alphafilcon A, dzięki czemu są wysoce uwodnione i cechują się maksymalnym stopniem uwodnienia. Produkt jest ponadto łatwy w aplikacji, nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Soczewki te zapewnią Ci wyraźne i perfekcyjne widzenie, skutecznie korygując wadę wzroku.
  • ULTRA for Astigmatism - soczewki toryczne dla astygmatyków, które zapewnią Ci idealne i wyraźne widzenie w każdej odległości. To produkt polecany zwłaszcza osobom, które dużo czasu spędzają przed ekranem komputera. Cechuje się bowiem wysokim poziomem nawilżenia, które znajduje się na najwyższym poziomie nawet w ciągu 16 godzin użytkowania soczewek. Jedna para jest przeznaczona do użytku przez okres miesiąca.
 • Toryczne soczewki roczne
  • Zero 6 Toric RX - soczewki toryczne dla astygmatyków, stworzone z hydrożelowego materiału Polymacon, który dzięki swej miękkości i elastyczności zapewnia ich użytkownikom wysoki komfort podczas noszenia. Produkt ten perfekcyjnie dopasowuje się do oka oraz jest dostępny w wielu różnych zakresach mocy. Dodatkowe zabarwienie ułatwi aplikację soczewek, dzięki czemu jest to bardzo dobry wybór również dla niedoświadczonych użytkowników.

Zobacz także soczewki toryczne znanych marek i producentów: