Poradnik

Soczewki kontaktowe korygujące astygmatyzm - przegląd dostępnych produktów

soczewki kontaktowe astygmatyczne

Astygmatyzm to wada wzroku, która występuje u większości populacji. Osoby, które nie zdecydują się na korygowanie astygmatyzmu, mogą cierpieć nie tylko na zaburzenia widzenia, ale również bóle głowy i uczucie ciągłego zmęczenia. Jedną ze skutecznych metod korekcji są toryczne soczewki kontaktowe przeznaczone do dziennego, dwutygodniowego lub miesięcznego trybu używania, jak i również okulary korekcyjne. Na co trzeba zwracać uwagę przy doborze soczewek kontaktowych oraz które z produktów dostępnych na rynku najlepiej sprawdzą się dla astygmatyków?

Czytaj więcej

Czym jest przepuszczalność tlenu w soczewkach kontaktowych i dlaczego jest ważna?

przepuszczalność tlenu w soczewkach kontaktowych

Soczewki kontaktowe charakteryzują się fizycznymi cechami, które pomagają przy dobrze tych odpowiednich do pacjenta. Gazoprzepuszczalność oraz tlenotransmisyjność to parametry mające bezpośredni związek z transportem tlenu przez powierzchnię materiału soczewki kontaktowej do rogówki.

Czytaj więcej

Okulary progresywne czy dwuogniskowe?

okulary progresywne vs dwuogniskowe

Masz już za sobą 40. urodziny i zauważasz, że litery w książce, gazecie lub telefonie stały się niewyraźne, a czytanie znacznie trudniejsze niż kiedyś? Musisz odsuwać je od siebie, by przeczytanie kilku linijek znów było możliwe? Prawdopodobnie to początek prezbiopii. To właśnie do korekcji tej wady wzroku przeznaczone są okulary progresywne i okulary dwuogniskowe.

Czytaj więcej

Jaki wybrać materiał oprawek okularowych?

materiał oprawek okularowych

Najważniejszymi czynnikami wyboru oprawek okularowych są wygoda, styl i cena produktu. Jeśli jednak chcesz, by Twoje okulary były wytrzymałe, wygodne i odporne na działanie niekorzystnych czynników, weź pod uwagę materiał ich wykonania. Dzięki temu dopasujesz oprawki nie tylko do swoich preferencji, ale także trybu życia. Zapoznaj się z naszym przeglądem materiałów oprawek okularowych i znajdź pomysł na siebie!

Czytaj więcej

Jak wybrać okulary korekcyjne w 2023 roku? Poradnik dla początkujących

okulary korekcyjne w 2023 roku

Planujesz zakup swojej pierwszej pary okularów? Zastanawiasz się, jakie okulary pasują do Twojej twarzy? Warto dokładnie rozważyć ich wybór. Okulary nie służą tylko do korekcji wzroku, ale są też efektownym gadżetem i ważnym elementem codziennego ubioru. Jeśli są prawidłowo dobrane, mogą podkreślić naturalne rysy twarzy i wydobyć jej największe zalety. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z trendami okularowymi na 2023 r. i zobacz, jak dopasować je do swojego stylu i trybu życia.

Czytaj więcej

Witaminy dobre dla oczu. Jaka dieta na dobry wzrok?

witaminy dobre dla oczu

Wzrok jest jednym z Twoich najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu odbierasz większość informacji z otoczenia i możesz czerpać z życia pełnymi garściami. Nic dziwnego, że chcesz, by pozostawał on w dobrej kondycji. Układ wzrokowy, jak każdy inny, do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej diety. Które witaminy dla oczu powinny się w niej pojawić? W jakich produktach spożywczych je znajdziesz?

Czytaj więcej

Co znajduje się w płynach do soczewek kontaktowych? Poznaj ich skład!

skład płynów do soczewek kontaktowych

Soczewki użytkowane w trybie dziennym wymagają odpowiedniej dezynfekcji po całym dniu ich noszenia, dlatego przez noc przechowywane są w pojemniczku z płynem. Pielęgnacja i czyszczenie soczewek kontaktowych to jeden z najlepszych sposobów na zapobieganie bakteryjnym infekcjom oczu. Dobrze dobrany płyn do soczewek powinien skutecznie usuwać wszystkie nagromadzone na ich powierzchni zanieczyszczenia, a także składniki filmu łzowego (np. białka czy lipidy) oraz zapobiegać tworzeniu się osadów podczas noszenia.

Czytaj więcej

Jak zachęcić dziecko do noszenia okularów?

okulary dla dzieci

Okulary zdecydowanie nie są ulubionymi dziecięcymi akcesoriami. Konieczność ich noszenia może spotkać się z silnym oporem malucha, który spróbuje je zdjąć, gdy tylko znajdzie się poza zasięgiem Twojego wzroku. Jak zatem wytłumaczyć dzieciom, że noszenie okularów jest ważne dla ich zdrowia i samopoczucia? Pomoże Ci zrozumienie obaw swojej latorośli, odrobina cierpliwości i … dobór właściwych oprawek, dopasowanych do dziecięcych potrzeb. Sprawdź, jak wybrać te najlepsze dla najmłodszych!

Czytaj więcej