Soczewki na dzień i noc

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

na stronę

Soczewki na noc i na dzień

Zakładanie i zdejmowanie soczewek oraz ich codzienna pielęgnacja może okazać się kłopotliwa dla osób, które na co dzień są zmuszone do noszenia szkieł kontaktowych. Niemniej jednak jest to jedna z najprostszych alternatyw dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Na rynku znajdują się soczewki na noc i dzień, przy których nie ma potrzeby ich zdejmowania w okresie snu. Słowem, w soczewkach na noc i na dzień można chodzić całą dobę.

Charakterystyka soczewek całodobowych

Soczewek na noc i na dzień używa się w trybie 24-godzinnym, bez konieczności ich zdejmowania i umieszczania w płynie na noc. Są one wygodne i pozwalają na całkowite pominięcie etapu regularnego ich pielęgnowania. Soczewki Night&Day są soczewkami przedłużonego noszenia, które są innowacyjne w stosunku do soczewek elastycznych, w których przez pewien czas można spać, ale i tak wymagane jest ich regularne, systematyczne odkażanie i czyszczenie. Przy soczewkach dzień i noc nie ma potrzeby ich ściągania przez wiele kolejnych dni, nawet do miesiąca.

Zalety soczewek na noc i na dzień

Wśród głównych zalet, jakie przypisuje się soczewkom na dzień i na noc, należy wymienić:

 • Brak konieczności codziennej pielęgnacji,
 • Możliwość idealnego widzenia nawet po przebudzeniu się w nocy,
 • Wygodę i komfort użytkowania,
 • Korzystną cenę,
 • Możliwość całkowitego zapomnienia o wadzie wzroku.
 • Czy całodobowe soczewki kontaktowe są odpowiednie dla każdego?

  Soczewki kontaktowe na dzień i na noc to wyjątkowa grupa produktów. Występują tylko w wariancie korekcyjnym (dla osób z wadą wzroku) i jak wszystkie inne przepisywane są przez okulistę lub optometrystę. Jednak ze względu na to, że kontakt z okiem mają przez cały czas, zanim wyposażysz się w zapas soczewek całodobowych na kilka tygodni, daj sobie kilka dni na ich wypróbowanie. Korzystaj wtedy z soczewek przez dzień i noc, obserwując jak zachowuje się rogówka; czy odczuwasz jakieś podrażnienia lub dyskomfort. Może być bowiem tak, że Twoje oczy są nieco bardziej wrażliwe i soczewki całodobowe będą dla nich zbyt dużym wyzwaniem. Jeśli tak się stanie, a korzystanie z całodobowych soczewek nie będzie komfortowe, polecamy sięgnąć po soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku do stosowania w trybie dziennym.

 • Czy soczewki całodobowe są odpowiednie dla osób z każdą wadą wzroku?

  Całodobowe soczewki kontaktowe, które znajdziesz w naszym sklepie, występują w wielu wariantach: zarówno jako soczewki dla krótkowidzów i dalekowidzów, jak i soczewki dla astygmatyków (np. PureVision 2 HD for Astigmatism) oraz osób z prezbiopią (np. PureVision 2 HD for Presbyopia). Dostępne są w szerokich zakresach mocy i cylindrów, więc swoją parę całodobowych soczewek może znaleźć każdy - osoba z dopiero rozwijającą się wadą wzroku i taka, która ma duże problemy z widzeniem.

 • Czy całodobowe soczewki kontaktowe rzeczywiście można nosić cały czas?

  Tak, jak wskazuje nazwa, soczewki całodobowe są przeznaczone do noszenia dniem i nocą. Specjaliści zalecają jednak, by co kilka dni je zdjąć, oczyścić przeznaczonym do tego płynem pielęgnacyjnym i umieścić w czystym pojemniku na parę godzin. Nie jest to konieczne, ale znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu.

 • Czy soczewki całodobowe są bezpieczne?

  Jak każdy wyrób medyczny oddany do użytku, tak także soczewki całodobowe są w pełni bezpieczne dla oczu, co potwierdziły przeprowadzone wcześniej, liczne badania. Ze względu jednak na specyficzny tryb korzystania z takich soczewek i fakt, że mają one stale kontakt z oczami, u niektórych osób mogą powodować podrażnienia. Wtedy zalecana jest wizyta u specjalisty (optometrysty lub refrakcjonisty), by ten określił, czy soczewki całodobowe są odpowiednie dla danej osoby, czy może warto wybrać inny rodzaj soczewek.

Tylko markowe soczewki całodobowe

Soczewki kontaktowe na dzień i noc znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek całodobowych?

 • Całodobowe soczewki Alcon
  • Air Optix® Night & Day® Aqua - nowoczesne soczewki miesięczne dedykowane do noszenia w trybie ciągłym, co oznacza, że nie wymagają codziennej pielęgnacji, a jedna para wystarczy Ci na 30 dni ich użytkowania. Produkt ten cechuje się wysokim poziomem przepuszczalności tlenowej, co chroni Twoje oczy przed występowaniem niechcianych infekcji oraz posiada doskonały system nawilżający - dzięki niemu Twoje oczy są świeże i pełne blasku przez cały dzień oraz wolne od podrażnień. Soczewki Air Optix® Night & Day® Aqua posiadają niebieski znacznik na swojej powierzchni, który ułatwia ich zakładanie - z tego tytułu będą świetną opcją także dla niedoświadczonych użytkowników.
 • Całodobowe soczewki Bausch&Lomb
  • PureVision® - innowacyjne soczewki sferyczne od marki Bausch&Lomb, które zapewnią Ci perfekcyjne widzenie w wysokiej rozdzielczości - bez refleksów i efektu halo. Produkt cechuje się odpornością na gromadzenie się osadów białkowych oraz posiada wysoki współczynnik przepuszczalności tlenowej, co sprawia, że widziany obraz jest czysty, a oczy użytkownika wolne od podrażnień oraz infekcji. Soczewki te posiadają także idealną równowagę wodną, dzięki czemu gwarantują optymalny poziom nawilżenia, cechują się także wygodną aplikacją, ponieważ nie podwijają się, ani nie wypadają, perfekcyjnie dopasowując się do oka.
  • PureVision® 2 HD - wysokiej jakości soczewki miesięczne, cechujące się stałym poziomem nawilżenia, które gwarantują maksymalny poziom komfortu podczas ich użytkowania. Model ten posiada wyjątkowo cienkie krawędzie oraz opływowy kształt, co ogranicza nadmierne wysychanie oczu, ich zmęczenie oraz niweluje uczucie obcego ciała w oku. Dzięki tym innowacyjnym soczewkom zapewnisz sobie perfekcyjne widzenie w każdej odległości bez występowania efektu halo, lśnienia czy refleksów. Jedna para soczewek wystarczy Ci na 30 dni ich noszenia, a co ważne, produkt ten nie wymaga codziennej pielęgnacji, będzie więc dla Ciebie idealną opcją, jeżeli nie chcesz tracić na nią swojego cennego czasu.
 • Całodobowe soczewki CooperVision
  • Biofinity® - wyjątkowe soczewki miesięczne, dedykowane dla tych użytkowników, którzy cenią sobie wygodę i komfort podczas użytkowania soczewek. Podczas produkcji tego modelu wykorzystano innowacyjną technologię Aquaform Comfort Science, która odpowiedzialna jest za jedwabistą miękkość soczewek oraz wysoki poziom ich nawilżenia - sprawia to, że ich noszenie jest wysoce komfortowe, a oczy użytkownika wolne od podrażnień i wysychania. Dzięki tym soczewkom zapewnisz swoim oczom perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji, bez szumów, refleksów oraz cieni. Produkt będzie także doskonałą opcją dla alergików, bowiem przy jego tworzeniu wykorzystano tylko i wyłącznie naturalne składniki.
  • Biofinity Energys™ - innowacyjne soczewki asferyczne, które dedykowane są dla osób spędzających dużo czasu przed ekranami urządzeń elektronicznych - znacznie niwelują one wynikające z tego tytułu podrażnienia oraz suchość oczu, zapewniając ich użytkownikowi najwyższy poziom komfortu. Biofinity Energys™ cechują się wysokim poziomem nawodnienia, dzięki czemu oczy ich użytkownika pozostają świeże i pełne blasku przez cały czas - produkt dedykowany jest do noszenia w trybie dzień-noc, nie wymaga więc od użytkownika codziennej pielęgnacji. Soczewki całodobowe od CooperVision zapewnią perfekcyjne widzenie w każdej rozdzielczości, na każdej odległości.
  • Biofinity® Toric - nowoczesne soczewki kontaktowe, które stworzone zostały z myślą o potrzebach astygmatyków - cechują się wysokim poziomem nawilżenia, ale także jedwabistą miękkością i gładkością, co udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu przy ich tworzeniu innowacyjnego materiału Aquaform Comfort Science. Soczewki toryczne od CooperVision posiadają ponadto dodatkowy system stabilizacji, który zapobiega wypadaniu oraz podwijaniu się soczewki, zapewniając jej maksymalną stabilność. Produkt dedykowany jest do użytkowania w trybie ciągłym - z powodzeniem możesz używać go przez 30 dni, bez potrzeby stosowania codziennej pielęgnacji.