Soczewki na dzień i noc

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

na stronę

Soczewki na noc i na dzień

Zakładanie i zdejmowanie soczewek oraz ich codzienna pielęgnacja może okazać się kłopotliwa dla osób, które na co dzień są zmuszone do noszenia szkieł kontaktowych. Niemniej jednak jest to jedna z najprostszych alternatyw dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Na rynku znajdują się soczewki na noc i dzień, przy których nie ma potrzeby ich zdejmowania w okresie snu. Słowem, w soczewkach na noc i na dzień można chodzić całą dobę.

Charakterystyka soczewek całodobowych

Soczewek na noc i na dzień używa się w trybie 24-godzinnym, bez konieczności ich zdejmowania i umieszczania w płynie na noc. Są one wygodne i pozwalają na całkowite pominięcie etapu regularnego ich pielęgnowania. Soczewki Night&Day są soczewkami przedłużonego noszenia, które są innowacyjne w stosunku do soczewek elastycznych, w których przez pewien czas można spać, ale i tak wymagane jest ich regularne, systematyczne odkażanie i czyszczenie. Przy soczewkach dzień i noc nie ma potrzeby ich ściągania przez wiele kolejnych dni, nawet do miesiąca.

Zalety soczewek na noc i na dzień

Wśród głównych zalet, jakie przypisuje się soczewkom na dzień i na noc, należy wymienić:

 • Brak konieczności codziennej pielęgnacji,
 • Możliwość idealnego widzenia nawet po przebudzeniu się w nocy,
 • Wygodę i komfort użytkowania,
 • Korzystną cenę,
 • Możliwość całkowitego zapomnienia o wadzie wzroku.
 • Czy całodobowe soczewki kontaktowe są odpowiednie dla każdego?

  Soczewki kontaktowe na dzień i na noc to wyjątkowa grupa produktów. Występują tylko w wariancie korekcyjnym (dla osób z wadą wzroku) i jak wszystkie inne przepisywane są przez okulistę lub optometrystę. Jednak ze względu na to, że kontakt z okiem mają przez cały czas, zanim wyposażysz się w zapas soczewek całodobowych na kilka tygodni, daj sobie kilka dni na ich wypróbowanie. Korzystaj wtedy z soczewek przez dzień i noc, obserwując jak zachowuje się rogówka; czy odczuwasz jakieś podrażnienia lub dyskomfort. Może być bowiem tak, że Twoje oczy są nieco bardziej wrażliwe i soczewki całodobowe będą dla nich zbyt dużym wyzwaniem. Jeśli tak się stanie, a korzystanie z całodobowych soczewek nie będzie komfortowe, polecamy sięgnąć po soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku do stosowania w trybie dziennym.

 • Czy soczewki całodobowe są odpowiednie dla osób z każdą wadą wzroku?

  Całodobowe soczewki kontaktowe, które znajdziesz w naszym sklepie, występują w wielu wariantach: zarówno jako soczewki dla krótkowidzów i dalekowidzów, jak i soczewki dla astygmatyków (np. PureVision 2 HD for Astigmatism) oraz osób z prezbiopią (np. PureVision 2 HD for Presbyopia). Dostępne są w szerokich zakresach mocy i cylindrów, więc swoją parę całodobowych soczewek może znaleźć każdy - osoba z dopiero rozwijającą się wadą wzroku i taka, która ma duże problemy z widzeniem.

 • Czy całodobowe soczewki kontaktowe rzeczywiście można nosić cały czas?

  Tak, jak wskazuje nazwa, soczewki całodobowe są przeznaczone do noszenia dniem i nocą. Specjaliści zalecają jednak, by co kilka dni je zdjąć, oczyścić przeznaczonym do tego płynem pielęgnacyjnym i umieścić w czystym pojemniku na parę godzin. Nie jest to konieczne, ale znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu.

 • Czy soczewki całodobowe są bezpieczne?

  Jak każdy wyrób medyczny oddany do użytku, tak także soczewki całodobowe są w pełni bezpieczne dla oczu, co potwierdziły przeprowadzone wcześniej, liczne badania. Ze względu jednak na specyficzny tryb korzystania z takich soczewek i fakt, że mają one stale kontakt z oczami, u niektórych osób mogą powodować podrażnienia. Wtedy zalecana jest wizyta u specjalisty (optometrysty lub refrakcjonisty), by ten określił, czy soczewki całodobowe są odpowiednie dla danej osoby, czy może warto wybrać inny rodzaj soczewek.

Tylko markowe soczewki całodobowe

Soczewki kontaktowe na dzień i noc znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek całodobowych?

 • AIR OPTIX Night&Day Aqua - soczewki o przedłużonym noszeniu, z dodatkowym nawilżeniem Aqua. Posiadają lekko niebieskie zabarwienie,
 • Biofinity - soczewki silikonowo-hydrożelowe, łączące w sobie technologie materiałową AquaForm z zaawansowanym sferycznym projektem soczewki.
 • PureVision - zapewniają wysoki komfort noszenia przez całą dobę, równoważą tlen i wodę, dzięki wykorzystaniu technologii AerGel.
 • PureVision 2 HD - nowoczesne soczewki, w których zastosowano optykę o wysokiej rozdzielczości High Definition.