Soczewki miesięczne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 100

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 100

Strona
na stronę

Soczewki miesięczne

Soczewki kontaktowe dostępne na rynku różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim czasem użytkowania. Ich podział na soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, czy kwartalne lub roczne został stworzony w oparciu o ich indywidualną odporność na gromadzenie się osadów, a także na tempo starzenia się materiału, z jakiego są wykonane.

 • Czym są soczewki miesięczne?

  Soczewka miesięczna, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona do miesięcznego stosowania. Po zakończeniu tego okresu, soczewkę należy wyrzucić i wymienić ją na nową. W przypadku soczewek miesięcznych istnieje konieczność ich odpowiedniej pielęgnacji, aby zachowały one swoje właściwości przez cały okres noszenia.

  Po każdorazowym wyjęciu miesięcznych soczewek należy je wyczyścić przy użyciu specjalnego płynu, a następnie umieścić w sterylnych pojemnikach wypełnionych płynem do soczewek. Płukanie soczewek jest czynnością bardzo istotną z punktu widzenia usuwania wszystkich zanieczyszczeń znajdujących się na ich powierzchni. Pielęgnowane miesięczne soczewki będą służyły użytkownikom przez długi czas w niezmienionym stanie.

 • Dlaczego warto wybrać soczewki miesięczne?

  Coraz częściej osoby noszące soczewki wybierają soczewki miesięczne, zamiast tych, o dłuższym terminie ważności. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są ich bezdyskusyjne zalety, decydujące o komforcie ich codziennego użytkowania. Poza wszystkim, jeśli soczewka miesięczna po kilku dniach noszenia ulegnie zniszczeniu lub ją zgubimy, łatwiej przyjdzie nam wymienić ją na nową. Nie będzie to też wiązało się z takim kosztem i stratą, jak w przypadku soczewek rocznych czy nawet dwuletnich.

  Miesięczne soczewki mają stosunkowo krótki okres noszenia, co jest ich wyjątkową zaletą, bowiem jest mniejsza szansa na wystąpienie w ich przypadku powikłań związanych z noszeniem soczewek jako takich. Na soczewkach kwartalnych czy rocznych, w przeciwieństwie do soczewek miesięcznych, mogą gromadzić się osady białkowe, pochodzące wprost z organizmu użytkownika. Białka na soczewce po upływie pewnego czasu mogą być traktowane przez oko jako ciało obce i przez to zaczynają przeszkadzać w normalnym widzeniu, a użytkownik odczuwa dyskomfort z tego powodu. Soczewki miesięczne nie doprowadzają do powstania złogów białkowych, dlatego przez cały czas zachowują idealną przejrzystość i uwodnienie. Są niewyczuwalne dla osoby je noszącej.

 • Dla kogo przeznaczone są soczewki miesięczne?

  Soczewki miesięczne są przeznaczone dla osób z wadami wzroku, które nie chcą nosić na co dzień okularów, ale z drugiej strony pragną komfortu w noszeniu soczewek. Krótki termin przydatności soczewek miesięcznych sprawia, że idealnie nadają się one do noszenia np. tylko w okresie letnim, na wyjazdach turystycznych, podczas ferii, kiedy większość czasu dana osoba spędza na stoku jeżdżąc na nartach, dla sportowców w czasie sezonu itd.

 • Jakie są ceny soczewek miesięcznych?

  Koszt miesięcznych soczewek kontaktowych uzależniony jest od marki danego produktu, jego przeznaczenia (soczewki dla krótko- i dalekowidzów, dla astygmatyków, dla osób z prezbiopią), z którym bardzo często związana jest obecność dodatkowych rozwiązań. I zgodnie z tym ceny plasują się następująco:

  • soczewki kontaktowe miesięczne o standardowych mocach korekcyjnych - około 7,49 zł za soczewkę FitView do około 13,33 zł za #bioview Monthly czy Biofinity oraz 14,66 zł za Miru;
  • soczewki miesięczne toryczne od około 13,33 zł za AquaView, przez 21 zł za Proclear Toric, po 31 zł za Ultra for Astigmatism od Bausch&Lomb;
  • soczewki miesięczne progresywne - około 26 zł za Air Optix Aqua Multifocal, 27 zł za PureVision Multifocal, po około 37 zł za Ultra for Presbyopia.

Najbardziej popularne soczewki miesięczne

W ramach soczewek miesięcznych można mówić o dwóch rodzajach tego produktu, a mianowicie o soczewkach dziennych, elastycznych, oraz o soczewkach miesięcznych przeznaczonych do ciągłego noszenia przez użytkownika. Soczewki ciągłego noszenia są to miesięczne soczewki pozwalające na noszenie ich przez całą dobę, bez konieczności ich zdejmowania na noc. Jest to propozycja dla tych osób, które wieczorami również chcą dobrze widzieć, nie chcą wciąż zdejmować codziennie soczewek z oczu, cenią sobie czas i wygodę użytkowania szkieł kontaktowych. Dzięki takim soczewkom wiele osób może na cały miesiąc zapomnieć, że ma jakąkolwiek wadę wzroku, ponieważ widzi cały czas znakomicie.

Tylko markowe soczewki miesięczne

Miesięczne soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek miesięcznych?

 • Miesięczne soczewki sferyczne
  • #bioview Monthly - innowacyjne soczewki silikonowo-hydrożelowe, wykonane z materiału Olifilcon A, który zapewnia oczom ich użytkownika maksymalny poziom natlenienia oraz całodniowe nawilżenie, bez wysychania i podrażnień. Jest to produkt najnowszej generacji, który zagwarantuje Ci perfekcyjną jakość widzenia oraz wysoki komfort użytkowania. Soczewki wyposażono ponadto w filtry UV, które ochronią Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym.
  • AquaView Monthly - soczewki kontaktowe dedykowane osobom zmagającym się z wadami krótkowzroczności lub nadwzroczności. Wykonano je z innowacyjnego materiału Methafilcon A, który zapewni Twoim oczom najwyższy stopień nawilżenia i natlenienia, dzięki czemu Twoje oczy pozostaną świeże i czyste przez cały dzień, bez podrażnień i wysychania. Soczewki są łatwe w aplikacji, a ponadto wyposażono je w filtry UV chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Air Optix® Aqua - miesięczne soczewki sferyczne zaprojektowane przez koncern Alcon® Vision Care. Cechują się wysokim poziomem nawilżenia, dzięki czemu ich użytkowanie jest wygodne i komfortowe, a oko nie wysycha i nie ulega podrażnieniom. Produkt ten zapewni Ci skuteczną korekcję wady wzroku oraz perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji. Soczewki są dodatkowo odporne na osady białkowe i zanieczyszczenia oraz wyróżnia je łatwa aplikacja.
  • Air Optix® Night & Day® Aqua - innowacyjne soczewki kontaktowe, w których tworzeniu wykorzystano technologię stałego nawilżenia, dzięki czemu szkła nie wysuszają ani nie podrażniają oczu, zapewniając Ci najwyższy komfort użytkowania. Skutecznie korygują wady wzroku krótkowzroczności oraz nadwzroczności i gwarantują duży dostęp do tlenu. Ponadto znacznik ułatwiający aplikację, w który je wyposażono, sprawia, że ich noszenie jest proste i nieskomplikowane nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
  • Air Optix® Plus HydraGlyde® - innowacyjne soczewki sferyczne cechujące się wygodną i szybką aplikacją, które zapewnią Ci perfekcyjne widzenie oraz najwyższy stopień komfortu podczas ich użytkowania. Wyposażono je w dodatkową warstwę ochronną, zabezpieczającą Twoje oko przed gromadzeniem się osadów białkowych a szeroka gama wyboru mocy soczewek sprawi, że z powodzeniem znajdziesz parę idealną dla Ciebie.
  • Biofinity® - sferyczne soczewki kontaktowe stworzone z pełni naturalnych produktów, bez sztucznych dodatków nawilżających, dzięki czemu jest to produkt idealny dla alergików. Technologia Aquaform Comfort Science, której użyto przy ich tworzeniu, zapewnia maksymalny poziom komfortu oraz ich łatwą aplikację, a nowoczesna struktura soczewek zapewnia perfekcyjną jakość widzenia w każdej sytuacji. Ich regularne użytkowanie pozwoli Ci z powodzeniem zahamować wadę wzroku.
  • Eyeye Bioxy - soczewki kontaktowe stworzone z myślą o osobach zmagających się z wadami krótkowzroczności lub nadwzroczności. Wykonano je z hipoalergicznego materiału Hioxiflicon A, dzięki czemu są dobrym wyborem także dla alergików. Cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu oraz posiadają system zwilżania filmu łzowego, co ochroni Twoje oczy przed zaczerwienieniami i podrażnieniami. Ich asferyczna budowa zapewni Ci perfekcyjne widzenie w wysokiej rozdzielczości.
  • FitView Advance Monthly - miesięczne soczewki hydrożelowe dedykowane osobom zmagającym się z wadą krótkowzroczności lub nadwzroczności. Cechują się wysokiej jakości substancjami nawilżającymi, a ich unikalny design sprawia, że perfekcyjne dopasowują się do oka użytkownika, co czyni je wygodnymi w użytkowaniu. Ponadto wysoki współczynnik przepuszczalności tlenowej soczewek, uchroni Twoje oczy przed infekcjami i zanieczyszczeniami.
  • FitView Monthly - sferyczne soczewki kontaktowe dedykowane krótkowidzom oraz dalekowidzom, wyposażone w najwyższej jakości substancje nawilżające, co sprawia, że oczy ich użytkownika są czyste i świeże przez cały dzień, bez wysychania i podrażnień. Ponadto poszerzone krawędzie soczewek zapewnią Ci łatwą i szybką ich aplikacje, a nowoczesne filtry UV ochronią Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • PureVision® 2 HD - są nowoczesnymi soczewkami, charakteryzującymi się dużym komfortem noszenia. Są to soczewki miesięczne, dedykowane osobom zmagającym się z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. Ich opływowy kształt ogranicza problem zmęczenia oraz zaczerwienienia oczu. Zapewnią skuteczną korekcję wzroku oraz pomogą zahamować rozwój wady wzroku. Dzięki nim zyskasz perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji, bez szumów, refleksów czy efektu halo.
  • SofLens® 38 - innowacyjne soczewki kontaktowe stworzone z myślą o osobach zmagających się z wadami krótkowzroczności lub nadwzroczności. Cechują się wysokim stopniem nawilżenia oraz dużą przepuszczalnością tlenową, dzięki czemu ich użytkowanie jest wysoce komfortowe. Produkt jest dodatkowo odporny na zabrudzenia i powstawanie osadów białkowych, a ich aplikacja jest bardzo prosta - nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
  • SofLens® 59 - są miękkimi, miesięcznymi soczewkami, które zostały stworzone przy pomocy innowacyjnego materiału Hilafilcon B, który zapewni Twoim oczom odpowiedni stopień nawilżenia, chroniąc je przed podrażnieniami i wysychaniem. Precyzyjnie i szybko dopasowują się do oka, dzięki czemu są praktycznie niewyczuwalne. Ich regularne użytkowanie z powodzeniem pomaga zahamować rozwój posiadanej wady wzroku.
  • ULTRA® - wysoce uwodnione soczewki nowej generacji, które zapewnią Twoim oczom wielogodzinne nawilżenie. Gładki materiał, z którego je wykonano, sprawia, że produkt błyskawicznie dopasowuje się do oka, nadając jego użytkowaniu niezwykły stopień komfortu. Wysoka przepuszczalność tlenowa zagwarantuje Twoim oczom świeżość i blask przez cały dzień użytkowania. Produkt został wyposażony w specjalne oznaczenia, które sprawiają, że aplikacja soczewek jest prosta nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
 • Miesięczne soczewki toryczne
  • AquaView Toric - miesięczne soczewki dedykowane astygmatykom. Dzięki zastosowaniu w ich tworzeniu innowacyjnej technologii optycznej soczewki te pozwolą Ci widzieć perfekcyjnie w wysokiej rozdzielczości w każdej sytuacji, a technologia Prism Ballasted Design zapewni soczewkom dodatkową stabilizację, niwelując ich podwijanie się i wypadanie. Soczewki wyposażono ponadto w specjalne oznaczenia, które sprawiają, że ich aplikacja jest prosta nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
  • Air Optix® for Astigmatism - soczewki kontaktowe dedykowane astygmatykom. Materiał Lotrafilcon B, z którego zostały wykonane zapewnia rogówce najwyższy stopień utlenienia, a intensywne właściwości nawilżające, które wykorzystano przy ich tworzeniu zapewnią Twoim oczom świeżość i blask, bez zaczerwienienia i podrażnień. Ich unikatowa budowa zagwarantuje Ci najwyższy poziom komfortu przy ich użytkowaniu. a technologia Precision Balance 8|4 sprawi, że jakość widzenia będzie perfekcyjna niezależnie od sytuacji.
  • Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism - innowacyjne soczewki kontaktowe dedykowane astygmatykom. Wykonano je z nowoczesnego materiału Lotrafilcon B, który zapewni maksymalną przepuszczalność tlenu oraz wysokie nawilżenie oczom ich użytkownika. Produkt błyskawicznie dopasowuje się do oka, dzięki czemu użytkowanie soczewek jest praktycznie niewyczuwalne i niezwykle komfortowe. Zapewnią Ci perfekcyjną jakość widzenia, bez szumów, cieni i refleksów.
  • Biofinity® Toric - soczewki najwyższej generacji dedykowane astygmatykom, cechujące się bardzo cienką i elastyczną strukturą oraz wysokimi właściwościami nawilżającymi, co zapewni Ci maksymalny komfort użytkowania. Dodatkowy system stabilizacji niweluje problem wypadania i podwijania się soczewki, a innowacyjny materiał Aquaform Comfort Science, z którego zostały wykonane. sprawia, że soczewki są gładkie, miękkie i optymalnie nawilżone.
  • SofLens® 66 Toric - hydrożelowe soczewki dedykowane astygmatykom. Nowoczesny materiał Alphafilcon A, którego użyto do ich stworzenia, zapewni Twoim oczom wysoki poziom nawodnienia oraz optymalne nawilżenie. Produkt jest odporny na powstawanie osadów białkowych, dzięki czemu Twoje oczy są wolne od infekcji i podrażnień. Soczewki nie podwijają się i nie wypadają, zachowując duży stopień stabilności, co przekłada się na perfekcyjną jakość widzenia w każdej sytuacji.
 • Miesięczne soczewki progresywne
  • Air Optix® Aqua Multifocal - progresywne soczewki miesięczne przeznaczone dla osób zmagających się z prezbiopią. Dzięki zastosowaniu w nich innowacyjnej technologii pozwolą Ci zahamować wadę wzroku oraz perfekcyjnie widzieć zarówno w dali, jak i w bliży, bez cieni i refleksów. Wyposażono je ponadto w specjalny znacznik ułatwiający ich zakładanie, dzięki czemu z produktu z powodzeniem mogą korzystać nawet niedoświadczeni użytkownicy.
  • Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal - soczewki kontaktowe stworzone dla osób zmagających się z prezbiopią. Cechują się wysoką jakością właściwości nawilżających oraz idealnie dopasowują się do oka, co sprawia, że ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe i wygodne. Produkt ten zapewni Ci perfekcyjną jakość widzenia w każdej sytuacji, soczewki te są ponadto idealnym wyborem dla alergików oraz osób z wrażliwymi oczami, ponieważ wyposażono je w same naturalne składniki i komponenty.
 • Miesięczne soczewki kolorowe
  • AquaView Color - kolorowe soczewki miesięczne, które umożliwią Ci naturalną zmianę koloru oka, przy jednoczesnej korekcji wady wzroku. W ofercie znajdziesz 7 pięknych kolorów do wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie idealną parę soczewek dla siebie. Regularne użytkowanie tych soczewek pomoże zahamować rozwój wady wzroku, wyposażono je ponadto w filtry UV, które ochronią Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • FreshLook® Colors - kolorowe soczewki kontaktowe, stworzone z myślą o osobach, które chcą w naturalny i widoczny sposób zmienić kolor swojego oka. Cechują się wysokimi właściwościami nawilżającymi, co przejawia się na komfort ich użytkowania, a ich odpowiedni kształt sprawia, że idealnie dopasowują się do oka użytkownika. Wyposażono je ponadto w filtry UV i znacznik ułatwiający ich aplikację. Do wyboru jest aż 6 pięknych kolorów.
  • FreshLook® ColorBlends - soczewki kolorowe dedykowane osobom, które marzą o naturalnym podkreśleniu koloru swoich oczu. Technologia 3w1, której użyto do ich stworzenia, zapewni Ci naturalną barwę oczu oraz głębię i subtelność spojrzenia. Produkt ten jest wysoce komfortowy w użytkowaniu, odpowiednio nawilża oczy, chroniąc je przed infekcjami i wysychaniem, oraz zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, co jest możliwe dzięki wbudowanym filtrom UV.
  • FreshLook® Dimensions - innowacyjne kolorowe soczewki przeznaczone dla tych osób, które chcą podkreślić naturalny kolor swoich jasnych oczu. Do wyboru masz 3 piękne kolory soczewek, a same soczewki oprócz idealnego koloru zapewnią Twoim oczom dodatkowe optyczne powiększenie, oraz nadadzą Twojemu spojrzeniu głębi i wyrazistości. Produkt cechuje się ponadto wysokim poziomem komfortu użytkowania.