Soczewki toryczne progresywne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę

Soczewki toryczne progresywne

Wraz z wiekiem (między 40. a 50 rokiem życia), kiedy zmniejsza się sprawność mięśni oka i elastyczność soczewki oka, pojawia się prezbiopia nazywana również starczowzrocznością. Osoba dotknięta prezbiopią ma trudności w ostrym widzeniu przedmiotów znajdujących się w bliskich odległościach. Schorzenia nie da się uniknąć i nie można go również wyleczyć. Można je jednak skutecznie korygować. Soczewki progresywne służą do korekcji starczowzroczności i zastępują tzw. okulary do czytania. Dzięki soczewkom progresywnym osoby z prezbiopią widzą dokładnie i wyraźnie w każdej odległości.

Tymczasem soczewki progresywne toryczne przeznaczone są dla osób, które cierpią i na astygmatyzm, i na prezbiopię. Soczewki tego typu korygują wadę wzroku, stabilizując widziany obraz oraz pozwalają widzieć go ostro we wszystkich odległościach. W odróżnieniu do typowych soczewek torycznych korygowane są także zmiany w oku prezbiopijnym.

 • Jak korzystać z soczewek progresywnych torycznych?

  Dostępne w asortymencie sklepu Kodano.pl, soczewki progresywne toryczne są soczewkami miesięcznej wymiany. To oznacza, że z jednej pary możesz korzystać codziennie przez trzydzieści dni. Warunek jest jeden: każdego dnia musisz je oczyszczać przy pomocy płynu pielęgnacyjnego do soczewek i odłożyć do pojemniczka z tymże płynem na kilka godzin, co najlepiej zrobić nocą. Soczewki te zapewniają wyraźne widzenie w każdej sytuacji - zarówno podczas czytania, oglądania telewizji, robienia zakupów czy prowadzenia samochodu, jak i podczas spaceru po mieście.

 • Jak działają soczewki progresywne toryczne?

  Soczewki te działają na kilka sposobów. Z jednej strony odpowiadają na potrzeby oczu, w których doszło do spadku zdolności do akomodacji, a w wyniku tego do pogorszonego widzenia przedmiotów znajdujących się w różnej odległości, zarówno blisko, jak i daleko. Progresywny charakter tych soczewek polega na uwzględnieniu dwóch stref korekcyjnych i addycji, czyli różnicy między mocą do bliży i do dali. Z kolei toryczne właściwości tych soczewek polegają na poprawie ogniskowania promieni świetlnych docierających do oka. Tak złożona budowa umożliwia wyraźne widzenie w każdych warunkach użytkownikowi borykającemu się z prezbiopią i astygmatyzmem jednocześnie. Można powiedzieć, że soczewki progresywne toryczne to rozwiązanie optyczne do zadań specjalnych!

 • Co oznacza typy D i N w nazwie soczewek progresywnych torycznych?

  Skrót „D” jest symbolem dla nazwy „oko dominujące”. Z kolei skrót „N” oznacza „oko niedominujące”. Każdy z nas ma pewną asymetrię w swoim ciele, również w oczach. U około 85% społeczeństwa okiem dominującym do dali jest oko prawe. To ono jako pierwsze otrzymuje obraz z mózgu i przetwarza informację o kilkanaście milisekund szybciej niż drugie. Diagnoza, które oko jest dominujące, a które niedominujące to jeden z ważnych etapów całej diagnozy starczowzroczności. Dowiesz się o tym podczas wizyty u okulisty lub optometrysty i zostaniesz poinformowany, które soczewki - D czy N - kupować na potrzeby którego z oczu.

Zalety progresywnych soczewek torycznych

 • soczewki progresywne toryczne zastępują tzw. okulary do czytania i okulary korygujące astygmatyzm
 • wygodne w użytkowaniu nie ograniczają codziennych aktywności - można uprawiać w nich sporty, prowadzić aktywny tryb życia
 • wygodne dla osób często podróżujących - nie trzeba pamiętać o zabieraniu ze sobą dodatkowej pary okularów

Tylko markowe soczewki toryczne progresywne

Soczewki kontaktowe toryczne progresywne znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, stworzone przez CooperVision, firmę optyczną o światowym uznaniu. Soczewki Proclear Multifocal Toric oraz Biofinity® Toric Multifocal dzięki zastosowaniu dwóch różnych konstrukcji optycznych (typy D i N) zapewniają wysoką jakość widzenia z bliska, daleka oraz z odległości pośrednich. Dostępne są z szerokim zakresem mocy soczewek i różnymi mocami cylindrów.