Dowiedz się więcej o Kodano.pl

Nasz sklep internetowy powstał pod marką Szkla.com w 2004 roku, założony przez Mateusza Matulę oraz Jacka Młodawskiego. Obecnie Kodano.pl jest największym w Polsce sklepem z soczewkami kontaktowymi. Obecnie jesteśmy liderem w sprzedaży soczewek kontaktowych w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Sprzedaż soczewek odbywa się głównie kanałem internetowym, ale nasze produkty można kupić również stacjonarnie m.in w Salonach optycznych KODANO. Cieszymy się olbrzymim zaufaniem Klientów, o czym świadczy ponad 38 tysięcy (99%) pozytywnych opinii na Opineo.

Krótka historia firmy KODANO

 
 • 2004

  Założenie firmy Szkla.com S.A.

 • 2008

  Szkla.com zostaje liderem na rynku sprzedaży internetowej soczewek kontaktowych.

 • 2009

  Szkla.com otwiera się na rynek czeski (Kontakto.cz)

 • 2010

  Założenie sklepu z okularami (Okulary.szkla.com) - od 2013 roku KODANO.pl

  Witryna Szkla.com zajęła także pierwsze miejsce w rankingu sklepów internetowych Money.pl i Wprost w kategorii Internet Standard.

  Otwarcie pierwszych punktów odbioru oraz wysp. Obecnie nasze soczewki można kupić stacjonarnie (poza salonami KODANO) w 6 Salonach soczewek kontaktowych (wyspach) oraz odebrać w aż 17 miejscach na terenie całej Polski.

 • 2011

  Szkla.com otwiera się na rynek węgierski (Optilen.hu), słowacki (Kontakto.sk) i litewski (Lesis.lt)

 • 2015

  Szkla.com rozwija sprzedaż vendingową - pierwszy soczewkomat. Obecnie nasze soczewki kupisz w 25 maszynach vendingowych rozlokowanych na terenie całego kraju (patrz Soczewkomaty.pl)

 • 2016

  Szkla.com otwiera się na rynek rumuński (Optilen.ro)

  Otwarcie Salonów Optycznych KODANO. Obecnie w całej Polsce znajduje się 5 salonów, w których można kupić zarówno okulary, jak i soczewki oraz odbyć profesjonalne badanie wzroku pod okiem optometrysty.

  Założenie Fundacji Szkla.com

 • 2021

  Sklepy Szkla.com i Kodano.pl zostają połączone w jeden sklep działający pod marką Kodano.pl.

Bezpieczne zakupy

Współpracujemy z najlepszymi producentami soczewek kontaktowych takimi jak Bausch&Lomb, Alcon, Johnson & Johnson, CooperVision i wielu innych, aby zapewnić Klientom dostęp do najwyższej jakości produktów za niską cenę. Nasz magazyn liczy ponad 4 miliony soczewek, dzięki czemu czas oczekiwania na zakupione soczewki skraca się do minimum. Oferujemy Program Ochronny, dzięki któremu można zwrócić produkty, jeśli nie spełnią oczekiwań Klienta. Program obejmuje marki Clean Active, FitView, AquaView, AirView. W przypadku zmiany wady wzroku Klient ma możliwość bezpłatnej wymiany soczewek na nowe o potrzebnej korekcji.

Asortyment i zaplecze

W ofercie Kodano.pl znajdują się wszelkiego rodzaju miękkie soczewki kontaktowe. Klienci mogą wybierać wśród soczewek sferycznych, progresywnych lub torycznych, o różnej częstotliwości wymiany. Posiadamy soczewki zarówno jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, jak i przystosowane do użytkowania przez cały rok. W bogatym asortymencie Kodano.pl posiadamy również liczne środki do pielęgnacji soczewek oraz różnego rodzaju akcesoria. Jako oficjalny dystrybutor soczewek kontaktowych gwarantujemy otrzymanie oryginalnych i pełnowartościowych produktów najwyższej jakości.

Eksperckie podejście

Nasz zespół składa się również z ekspertów optometrii, którzy mają bezpośredni kontakt z Klientem i chętnie służą poradą podczas kontaktu telefonicznego oraz mailowego. W salonach KODANO profesjonalny personel doradzi dobór okularów, jak i soczewek. Salony wyposażone są w specjalistyczny sprzęt do badania okulistycznego, a fachowi optometryści dopasują najlepszą korekcję wzroku dla każdego Klienta.
Prowadzimy Poradnik Optometrysty, w którym prezentowane są informacje na temat zasad użytkowania soczewek, ich pielęgnacji oraz budowy oka i wad wzroku. Poradnik prowadzony jest pod okiem specjalistów, dzięki czemu mamy pewność, że zawarte w nim treści są wiarygodne oraz pomocne dla każdego użytkownika soczewek kontaktowych. Wśród artykułów znaleźć można także porady dotyczące odpowiedniego doboru soczewek pod względem wady refrakcji, trybu życia, czy częstotliwości wymiany.

Edukacja

Naszym celem jest również edukacja z zakresu dbania o wzrok oraz prawidłowego stosowania soczewek. W tym celu powstał wspomniany już Poradnik Optometrysty, gdzie specjaliści dzielą się swoją wiedzą i poradą. Na naszym profilu na Facebooku użytkownicy soczewek mogą wymieniać się doświadczeniami oraz porozmawiać na nurtujące tematy związane z noszeniem soczewek kontaktowych.

Opinie Klientów

Miesięcznie w naszym sklepie kupuje ponad 150 000 użytkowników soczewek kontaktowych. Zależy nam nie tylko na zapewnieniu bezpiecznych zakupów oraz wyborze spośród produktów najwyższej jakości, ale przede wszystkim na wysokim poziomie kontaktu z Klientem. Dzięki dużemu zaufaniu naszych Klientów uzyskujemy niezwykle wysokie noty w serwisie Opineo. Ponad 38 tysięcy opinii, z czego 99% jest pozytywna, pozwala nam utrzymywać wysoką ocenę: 4,9/5.