Płyny Clean Active

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę

Płyny i krople Clean Active

Codzienna pielęgnacja soczewek kontaktowych jest niezwykle ważna. Tylko odpowiednio oczyszczone i nawilżone soczewki gwarantują pełną wygodę użytkowania oraz zdrowe oczy. Dlatego soczewki należy właściwie przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku. Niezbędny będzie także dobry płyn do soczewek, którego zakup trzeba dokładnie przemyśleć.

W przypadku płynu do soczewek liczy się nie tylko to, aby był dostosowany do potrzeb, ale również jego skład. To on decyduje o tym, do jakiego typu soczewek nadaje się dany produkt. Jeśli ma się wątpliwości, co do wyboru płynu, najlepiej skonsultować to z optometrystą KODANO Optyk. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów o różnych właściwościach, np. płyny oczyszczające, spłukujące, dezynfekujące. Najważniejsze jest to, aby sięgać po wyroby sprawdzonych producentów, bowiem tylko takie roztwory zapewnią bezpieczeństwo użytkowania. Jednym z najchętniej nabywanych płynów do soczewek jest bez wątpienia płyn Clean Active. Co warto o nim wiedzieć?

Opis płynu do soczewek Clean Active

Płyn Clean Active to nowoczesny produkt przeznaczony do skutecznego oczyszczania szkieł dla najbardziej wymagających klientów. Dostępny jest w dwóch wersjach: Premium i Aqua Plus. Czym charakteryzują się te wyroby?

Płyn Clean Active Premium przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów szkieł kontaktowych. Zawiera w sobie poloksamer, który służy do efektywnego rozpuszczania tłustych osadów znajdujących się na soczewce, oraz hialuronian sodu, który nie tylko cechuje się właściwościami nawilżającymi, ale także chroni oczy przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Ponadto hialuronian sodu sprzyja gojeniu się ran i działa przeciwzapalnie. Pozostałe składniki płynu to chlorek sodu, kwas borowy, tetraboran sodu, cytrynian sodu, wersenian disodu 0,02%, biguanid poliheksametylenowy 0,0001% oraz woda oczyszczona.

Płyn Clean Active Aqua Plus to najlepszy wybór do pielęgnacji soczewek miękkich. Bez problemu radzi sobie z wszelkimi osadami białkowymi i innymi zabrudzeniami. Działa także dezynfekująco i nawilżająco. Posiada aż 8 aktywnych składników, które sprawiają, że noszenie soczewek będzie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne dla zdrowia. Wśród elementów tych warto wymienić chociażby HPMC, czyli hypromelozę, oraz D-sorbitol, które wpływają na skuteczne nawilżenie oka, a to z kolei prowadzi do wysokiego komfortu użytkowania szkieł kontaktowych. Zaletą płynu Clean Active Aqua Plus jest jego błyskawiczne działanie - aby oczyścić soczewkę, wystarczy zanurzyć ją w roztworze jedynie na kilka minut.

Dla kogo płyn do soczewek Clean Active?

Produkty Clean Active to cenione i sprawdzone płyny do czyszczenia soczewek. Posiadają wyłącznie składniki bezpieczne dla zdrowia, mogą się pochwalić także wieloma przyznanymi certyfikatami. Płyn Clean Active zadowoli każdego klienta, bez względu na posiadany rodzaj soczewek kontaktowych.

A może krople do oczu Clean Active Premium Drops?

Poza środkami pielęgnującymi szkła kontaktowe w naszej ofercie dostępne są także krople do oczu z serii Premium znane jako Clean Active Premium Drops. Zawierają hialuronian sodu oraz zapewniają stabilność filmu łzowego z utrzymaniem uwodnienia na wysokim poziomie.

Markowe produkty Clean Active

Płyny pielęgnacyjne i krople do oczu Clean Active znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, stworzone w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne.