Soczewki kolorowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 27

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 27

na stronę

Soczewki kolorowe

Masz pospolite, bladoniebieskie lub brązowe oczy? Możesz w prosty sposób sprawić, że Twoje oczy będą głęboko zielone, albo nawet czarne. Marzy Ci się spojrzenie, którego nikt nie zapomni? Wystarczy, że wykorzystasz soczewki kocie oczy, a efekt murowany. Do zmiany koloru oczu nie potrzeba ingerencji lekarza chirurga, wystarczą soczewki kolorowe o wybranej barwie lub deseniu.

 • Co to są soczewki kolorowe?

  Soczewka kolorowa to soczewka miękka, kontaktowa, którą mogą nosić zarówno osoby z wadami wzroku, jak i te, które widzą doskonale. Mamy dwa typy soczewek kolorowych, mianowicie są to soczewki korekcyjne (np. Air Optix® Colors i AquaView Color), o określonym poziomie korekcji wady wzroku, oraz tzw. soczewki zerówki (Air Optix® Colors - zerówki i Crazy Lens - Szalone soczewki), które przeznaczone są dla osób niemających problemów z widzeniem. W soczewkach kolorowych można chodzić w trybie dziennym, tak samo jak we wszystkich innych soczewkach. Pozwalają one na jednoczesną korekcję wzroku i zmianę koloru tęczówki. Dzięki soczewkom kolorowym w prosty sposób można zmienić swój wizerunek, na przykład z okazji przyjęcia, wesela, czy sesji zdjęciowe. Jeśli mówimy o soczewkach kolorowych zerówkach, to są to soczewki kosmetyczne, które nie nadają się do korekcji wzroku. Spełniają one jedynie względy estetyczne.

 • Dla kogo polecane są soczewki kolorowe?

  Do kolorowych soczewek uciekają się osoby, które chcą nadać swojemu spojrzeniu większej głębi, albo pragną, aby ich kolor oczu był intensywny i ciekawszy. W czasie karnawału czy też Andrzejek i Halloween szczególną popularnością cieszą się kolorowe soczewki jednodniowe, o nietypowych kolorach i wzorach. Są one noszone zwłaszcza przez młode osoby na imprezach. Wielu aktorów zmuszonych jest do stosowania kolorowych soczewek kontaktowych, zgodnie z założeniami scenariusza.

 • Do czego wykorzystuje się soczewki kolorowe?

  Soczewki kolorowe mogą być stosowane dokładnie w ten sam sposób, jak korekcyjne soczewki kontaktowe, a więc do korekcji wady wzroku. Mogą one zmieniać kolor w obszarze barwy tęczówki naturalnie występującej. W ten sposób można podkreślić swój kolor oczu - niebieski, zielony czy też brązowy. Inne soczewki kolorowe, z rodziny Crazy Lens, to soczewki ze wzorami, pozwalające na zmianę wizerunku na nietypowy. W ich zakresie mamy na przykład soczewki kocie oczy. Ciekawą propozycją są soczewki o niecodziennych dla oczu barwach - białej, czerwonej, czy też żółtej i czarnej. Jeśli soczewka kolorowa występuje w formie delikatnego odcienia, stosowana jest ona do podkreślenia i wzmocnienia istniejącego koloru tęczówki i dodania do niego kolorowych refleksów. Kolorowe soczewki mogą mieć całkowite krycie i wówczas zmieniają naturalny kolor oczu osoby, która je nosi. Soczewki kolorowe należy regularnie pielęgnować, a więc czyścić je przy użyciu specjalnych płynów i przechowywać w sterylnych pojemnikach. Można spotkać w sklepach optycznych jednodniowe soczewki kolorowe, jaki soczewki o dłuższym terminie przydatności.

  Głównym przeznaczeniem soczewek kolorowych jest modyfikacja barwy tęczówki. Można jej dokonać w dwojaki sposób. Pierwsza metoda polega na podkreśleniu dotychczasowego koloru oczu. Niebieskie oczy stają się bardziej błękitne, zielone oczy wpadają w odcienie szmaragdu, natomiast brązowa tęczówka nabiera bursztynowego blasku. Druga metoda polega na całkowitej zmianie koloru. W konsekwencji z jasnoniebieskich oczu można otrzymać zielone, brązowe a nawet czerwone czy czarne. Ciekawym, choć odważnym rozwiązaniem są białe soczewki, które nadają spektakularny efekt - niczym postać z horrorów. Adaptacja soczewki kolorowej polega na delikatnym bądź całkowitym kryciu tęczówki. W pierwszym przypadku, uzyskuje się efekt refleksów, wzmacniających dotychczasową barwę. W drugim, soczewka całkowicie kryje istniejący kolor.

  Oferta soczewek kolorowych przeznaczona jest dla osób, których największym marzeniem jest zmiana barwy oczu. Być może obecny kolor nie jest na tyle zadowalający, by czuć się wyjątkowo. Dlatego też, warto zdecydować się na zakup kolorowych soczewek. Oczy będą miały pożądany, zaskakujący, oryginalny i naturalny kolor. Ciekawą koncepcją jest zabarwienie oczu na niecodzienny kolor. Bardziej odważne osoby mogą spróbować soczewek o nietypowych barwach jak biały, czerwony i czarny. Warto jednak pamiętać, że kolorowe soczewki nie tylko spełniają funkcję estetyczną, ale również leczniczą. Korygują wzrok dalekowidza, krótkowidza oraz astygmatyka.

 • Jakie kolory soczewek są najczęściej wybierane?

  Dla zainteresowanych zakupem soczewek kolorowych, producenci przygotowali rozszerzoną ofertę. Zawiera ona różnego rodzaju barwy kontaktów, od zielonych, brązowych, niebieskich i szarych, po czerwone, czarne i białe. Wszystkie są dostępne w szerokiej gamie mocy, od minusów po plusowe. Dla osób nie wymagających korekty wzroku, oferta przewiduje soczewki zerowe.

  W aspekcie soczewek zielonych dobrym rozwiązaniem jest zakup miesięcznych, komfortowych szkieł AquaView Color wykorzystujących materiał o nazwie Methaficon A. Tworzywo to, dokładnie uwadniania oko i sprawia, że są równomiernie nawilżone. Ich podstawowa właściwość to efektowna zmiana koloru oczu. Dzięki silikonowym i żelowym składnikom zapewniają wysoki poziom nawilżenia. Ponadto, chronią soczewkę przed gromadzeniem się osadów białkowych.  Niebieskie soczewki do których należą FreshLook Colors to idealne rozwiązanie dla osób posiadających jasny kolor oczu np. jasny niebieski bądź szary. Zmieniają one barwę soczewki w naturalny i subtelny kolor. Wyposażone w technologię 3w1, gwarantują niezwykłą głębię spojrzenia.


  W przypadku chęci posiadania szarych oczu, można skorzystać z soczewek szarych, np. FreshLook ColorBlends, która podkreśla jasną, bądź ciemną tęczówkę.


  Podobne cechy posiadają soczewki brązowe (np. AquaView Color), które znajdują zastosowanie w celu podkreślenia naturalnej barwy oczu.


  Aby uwypuklić piwne spojrzenie wybór powinien paść na jednorazowe soczewki FreshLook One Day. Tymczasem aby nadać tęczówkom turkusowej lub szafirowej barwy nasz wybór powinien paść na soczewki AquaView Color lub FreshLook ColorBlends.


  Ostatnie typy kolorowych soczewek cechuje oryginalność kolejnych wersji kolorystycznych jest widoczna w ich cechach. Crazy Lens UV Glow to soczewki czerwone świecące w świetle ultrafioletowym. Tworzą niesamowity efekt, warty eksperymentu. Jeśli celem jest uzyskanie czarnych oczu np. na wieczorną imprezę, najlepiej wypróbować Crazy Lens - Szalone soczewki. W spektakularny sposób barwę oka na biały zmieniają także Crazy Lens RX 2 szt - z mocami. Są doskonałym uzupełnieniem przebrania czy codziennego stylu ubierania w trzymiesięcznym sposobie użytkowania.

 • Jakie są ceny soczewek kolorowych?

  Koszt jednej kolorowej soczewki kontaktowej może być bardzo różny - to zależy od trybu noszenia, marki i wielkości zakupionego opakowania. Fakt, czy mają one spełniać funkcję korekcji wzroku czy może mają być tzw. zerówkami raczej nie znajduje odzwierciedlenia w cenie. Za jednodniową soczewkę zmieniającą kolor oka trzeba zapłacić około 4,66 zł, za miesięczną około 16,65 zł, za kwartalną i roczną około 29 zł. W przypadku ?zerówek? ceny plasują się bardzo podobnie lub tak samo.

Tylko markowe soczewki kolorowe

Kolorowe soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek kolorowych?

 • Kolorowe soczewki jednodniowe
  • Clearcolor 1-Day - wyjątkowe soczewki kolorowe, które dają możliwość zmiany koloru swoich oczu na jeden z 6, spośród których wyróżnia się niebieski, zieleń, oraz brąz. Zawsze marzyłeś o zmianie koloru swoich oczu? Jeżeli tak, to dzięki temu modelowi jest to możliwe - zmiana koloru następuje naturalnie oraz zapewnia głębię spojrzenia i oryginalny wygląd. Clearcolor 1-Day są bardzo mocno nawilżone, więc ich noszenie jest wysoce komfortowe i wygodne - oczy użytkownika nie wysychają i są wolne od podrażnień. Produkt ten oprócz zmiany koloru Twojej tęczówki zapewni Ci również odpowiednią korekcję wady wzroku ich użytkownika.
  • Dailies® FreshLook® Illuminate™ Jet Black - wyjątkowe soczewki, których celem jest optyczne powiększenie oczu - na soczewce nadrukowano ciemny pierścień, który sprawia, że kolor Twoich oczu jest niesamowicie intensywny i pełen blasku oraz zachowuje głębię spojrzenia. Kolor Jet Black dedykowany jest dla podkreślenia urody soczewek o ciemnej barwie. Oprócz zmiany wyglądu soczewki te zapewnią Twoim oczom maksymalne nawilżenie oraz wysoką przepuszczalność tlenową, co pozwoli uniknąć niechcianych podrażnień i nieprzyjemnego wysychania. Model Dailies® FreshLook® Illuminate™ z serii Jet Black jest także przeznaczony do korekcji krótkowzroczności.
  • Dailies® FreshLook® Illuminate™ Rich Brown - soczewki wysokiej jakości, dedykowane dla osób posiadających jasny kolor soczewki - model ten optycznie powiększa oczy oraz nadaje im blasku i głębokości spojrzenia, co sprawia, że wyglądasz wyjątkowo. Soczewki marki Dailies® FreshLook® posiadają udoskonaloną budowę, bardzo cienkie krawędzie oraz powiększoną średnicę - dzięki temu są bardzo wygodne w użytkowaniu i perfekcyjnie dopasowują się do oka. Oprócz zmiany wyglądu produkt ten skutecznie zadba o posiadaną wadę wzroku i dostępny jest w szerokim zakresie mocy ujemnych. Dedykowany jest do użytkowania w trybie jednodniowym przez krótkowidzów.
  • FreshLook® One Day - nowoczesne soczewki kolorowe, dostępne w 4 niezwykłych barwach do wyboru. Zapewnią Ci naturalną zmianę koloru tęczówki przy jednoczesnym wysokim komforcie wynikającym z ich użytkowania oraz zadbają o idealne nawilżenie Twoich oczu przez cały czas ich stosowania bez wysychania i podrażnień. Ponadto soczewki te nie wymagają pielęgnacji, są więc doskonałym wyborem dla tych osób, które cenią sobie swój wolny czas.
 • Kolorowe soczewki miesięczne
  • AquaView Color - kolorowe soczewki miesięczne, które pozwolą Ci zmienić barwę swojej tęczówki, a przy okazji zadbają o wysoki komfort oraz jakość widzenia. Z powodzeniem zadbają o Twoją wadę wzroku i pomogą zahamować jej rozwój, chroniąc jednocześnie przed słonecznym promieniowaniem. Soczewki możesz nosić w trybie miesięcznym przy ich codziennej pielęgnacji, a do wyboru masz aż 7 niezwykłych kolorów soczewek.
  • Air Optix® Colors - innowacyjne soczewki kolorowe, dostępne aż w 12 wspaniałych kolorach. Pozwolą Ci one na zmianę koloru tęczówki oka w naturalny sposób i możesz z nich korzystać nawet wtedy, gdy nie masz żadnej wady wzroku. Ponadto ochronią Twoje oczy przed zaczerwienieniem i podrażnieniami oraz zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz. Jednej pary soczewek możesz używać przez cały miesiąc, jeżeli tylko zadbasz o ich odpowiednią pielęgnację.
  • Clearcolor55 - miesięczne soczewki kolorowe, dedykowane dla osób, które marzą o bezpiecznej i naturalnej zmianie koloru swoich oczu. Wykonane zostały w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu charakteryzują się wysokim poziomem nawilżenia oraz maksymalną przepuszczalnością tlenową - przekłada się to na wygodę i komfort podczas ich noszenia. Ponadto technologia TrueEdge wykorzystana podczas ich produkcji zapewnia im cienkie krawędzie oraz odpowiednio wyprofilowany kształt - sprawia to, że nie podwijają się, oraz nie wypadają. Dla użytkownika udostępnione zostało 12 pięknych kolorów soczewek Clearcolor 55, bez wątpienia więc każdy znajdzie tutaj wersję dla siebie.
  • FreshLook® ColorBlends - kolorowe soczewki stworzone przez koncern Alcon Vision Care, które umożliwią Ci naturalną zmianę koloru tęczówki oka, podkreślając ich faktyczną barwę. Zapewnią Ci idealny i głęboki kolor tęczówki oraz wysoki komfort i wygodę użytkowania. Produkt ten może być także używany do korekcji wzroku, zarówno dalekowzroczności, jak i krótkowzroczności.
  • FreshLook® Colors - kolorowe soczewki kontaktowe dostępne w 6 różnych, niezwykłych barwach. Zapewnią Ci naturalną zmianę koloru tęczówki oka, przy jednoczesnym najwyższym komforcie ich stosowania, są one bowiem praktycznie niewyczuwalne dla oka i błyskawicznie się do niego dopasowują. Produkt ten ochroni Cię także przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ponieważ został dodatkowo wyposażony w filtry UVA i UVB.
  • FreshLook® Dimensions - kolorowe soczewki kontaktowe, które są idealnym wyborem dla każdej osoby, która chce podkreślić naturalny kolor oczu. Produkt ten nadaje wyrazistości szczególnie jasnym oczom oraz sprawia, że oczy wydają się optycznie większe. Do wyboru masz 3 wyjątkowe kolory, które pozwolą Ci pozytywnie wpłynąć na Twój wizerunek, w naturalny sposób nadając głębi i wyrazistości spojrzeniu.
 • Kolorowe soczewki kwartalne
  • Crazy Lens RX - innowacyjne soczewki kontaktowe, dostępne w wielu niezwykłych kolorach, które pomogą Ci w naturalny sposób zmienić barwę tęczówki oka. Kolor widoczny po założeniu szkieł wygląda bardzo realistycznie i cechuje się mocną barwą. Oprócz zmiany koloru soczewki także posiadają funkcje korygujące wzrok w ujemnych mocach, dlatego z powodzeniem mogą używać ich osoby, które zmagają się z wadą dalekowzroczności.
 • Kolorowe soczewki roczne
  • Crazy Lens - Szalone soczewki - soczewki kolorowe, których użytkowanie pozwoli Ci na znaczną zmianę w Twoim wyglądzie, poprzez zmianę koloru tęczówki. Do wyboru masz aż 30 kolorów soczewek, z pewnością więc znajdziesz produkt idealny dla Ciebie. Oprócz naturalnej zmiany koloru tęczówki, soczewki zapewnią Ci także maksymalne nawilżenie i ochronę oczu, a jedna para soczewek wystarczy Ci na nawet 3 miesiące ich użytkowania.
  • Crazy Lens UV Glow - nowoczesny produkt firmy Maxvue Vision, który oprócz zapewnienia Ci zmiany koloru tęczówki oka, gwarantuje dodatkowo zmianę koloru oka pod wpływem promieni UV. Soczewki te to wybór idealny na szaloną imprezę, na której zachwycisz znajomych niezwykłym kolorem oczu. W serii tej dostępne jest wiele kolorów, więc na pewno znajdziesz parę idealną dla Ciebie.
 • Kolorowe soczewki zerówki
  • Air Optix® Colors 2 szt. - zerówki - wysokiej jakości soczewki kontaktowe, które dedykowane są dla osób, które marzą o zmianie barwy swojej soczewki, nie posiadając przy tym wady wzroku. Stworzone zostały z innowacyjnego materiału Lotrafilcon B, są więc wysoce nawilżone, oraz posiadają wysoki wskaźnik przepuszczalności tlenowej - dzięki temu ich noszenie jest wygodne i komfortowe, a oczy ich użytkownika pozostają wolne od podrażnień i nadmiernego wysychania. Dostępne w 12 pięknych wersjach kolorystycznych spodobają się każdemu, a jedna para wystarczy na miesiąc ich noszenia - jedyne, o czym należy pamiętać to ich cowieczorna pielęgnacja.
  • AquaView Color - zerówki - soczewki kolorowe, dedykowane osobom, które pragną zmienić swój kolor oczu w bezpieczny i naturalny sposób. Soczewki kolorowe marki AquaView dostępne są także w wersji zerowej, co oznacza, że możesz nosić je, nawet gdy Twoje oczy nie wymagają korekcji wzroku. Model dostępny jest w 7 pięknych kolorach, a nadrukowany na soczewce został przy użyciu innowacyjnej technologii, dzięki czemu wygląda naturalnie i wyjątkowo. Soczewki AquaView Color posiadają również filtr UV, chroniący oczy użytkownika przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a jedna para może być użytkowana przez miesiąc, przy zachowaniu codziennej pielęgnacji. Soczewki kolorowe z serii AquaView w wersji plano występują zarówno w opakowaniu 2 i 6 sztukowym.
  • FreshLook® Colors - zerówki - soczewki o mocy zerowej dostępne w sześciu pięknych kolorach - będą idealne dla Ciebie jeżeli myślisz o bezpiecznej i naturalnej zmianie barwy swoich tęczówek. Soczewki kolorowe z serii FreshLook posiadają wysoki poziom przepuszczalności tlenowej, dzięki czemu chronią oczy użytkownika przed podrażnieniami i nadmiernym wysychaniem, ponadto perfekcyjne dopasowują się do kształtu oka, dzięki swojej udoskonalonej budowie. Produkt został także wyposażony w specjalne znaczniki, które ułatwiają jego zakładanie, dzięki czemu jego użytkowanie będzie wyjątkowo proste, szczególnie dla niedoświadczonych użytkowników.
  • FreshLook® Dimensions - zerówki - soczewki kolorowe, dedykowane osobom, które chcą podkreślić naturalną barwę swojego oka - idealnie sprawdzą się przy jasnych kolorach i dostępne są w trzech pięknych wersjach. Aby nosić te soczewki, nie musisz posiadać wady wzroku, a ich wyjątkowe wykonanie zapewni Ci głębię spojrzenia, oraz optycznie powiększy oczy. Produkt posiada wysoki poziom uwodnienia oraz optymalną przepuszczalność tlenową, dzięki czemu noszenie soczewek jest bardzo wygodne i komfortowe, a oczy ich użytkownika pozostają wolne od wysychania i niechcianych podrażnień. FreshLook® Dimensions w opakowaniu 2 sztukowym występują w wersji plano, natomiast w opakowaniu 6 sztukowym z mocami optycznymi.
  • FreshLook® One Day - zerówki - soczewki kolorowe dostępne w trzech wersjach kolorystycznych, dedykowane dla osób, które marzą o zmianie barwy swojej soczewki i nie posiadają przy tym wady wzroku. W produkcie tym kolor został wydrukowany wewnątrz soczewki, co sprawia, że wygląda pięknie i naturalnie oraz nadaje oczom użytkownika subtelnego blasku. Ponadto soczewki są bardzo wygodne i posiadają bardzo cienkie krawędzie - dzięki temu ich noszenie jest wyjątkowo wygodne i pozostają praktycznie niewyczuwalne dla oka. FreshLook® One Day dedykowane są do użytkowania w trybie jednodniowym.

Zobacz podział soczewek kolorowych ze względu na czas użytkowania: