Okulary przeciwsłoneczne

nawet 40% taniej
SPRAWDŹ

Reklama

Superkomfortowe #bioview 2 week

Poczuj wyjątkowy komfort
SPRAWDŹ

Soczewki 2-tygodniowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę

Soczewki dwutygodniowe

Soczewki kontaktowe pozwalają na więcej swobody osobom, które zmuszone są do korzystania ze szkieł korekcyjnych. Dzięki nim można uprawiać wiele sportów, które były w zasadzie niedostępne dla tych, którzy noszą tradycyjne szkła okularowe. Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe o różnym terminie przydatności do użycia. Nosi się je w terminie jednodniowym, dwutygodniowym, miesięcznym, kwartalnym, czy pół rocznym i rocznym. Pośród wielu ich typów, to właśnie soczewki dwutygodniowe zasługują na szczególne uznanie. Dlaczego warto dać im szansę?

 • Czym są soczewki dwutygodniowe?

  Soczewki dwutygodniowe są soczewkami tzw. systematycznej wymiany. Po upływie założonego czasu od ich pierwszego założenia, należy je wyrzucić i wymienić na nowe. Oprócz tego, w toku ich użytkowania trzeba w odpowiedni sposób je pielęgnować. Dwutygodniowe soczewki są wybierane coraz częściej przez tych użytkowników, którzy dotychczas korzystali z miesięcznych soczewek. Powód jest prosty - zachowują one czystość przez cały okres ich stosowania, nie osadzają się na nich zbyt duże ilości osadów białkowych, a jeśli soczewka ulegnie zniszczeniu lub zgubieniu już w pierwszych dniach jej noszenia, nie będzie to wielką stratą, jak to ma miejsce w przypadku soczewek rocznych.

  W soczewkach dwutygodniowych, jak sama nazwa wskazuje, istnieje konieczność wymiany szkieł w odstępach 14-dniowych. Dostępne są również soczewki dwutygodniowe (np. ACUVUE® OASYS i ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM), które nosi się jednak tylko tydzień - za to w systemie dzień i noc. Oznacza to, że soczewki nie są przechowywane na noc w pojemniku z płynem, ale są myte i nakładane z powrotem na oczy. 14 dni to optymalny, zalecany przez producentów okres używania soczewek dwutygodniowych. W tym czasie nadają się do noszenia, zakładając, że nie dopuści się do gromadzenia na ich powierzchni osadów białkowych ani rozwoju drobnoustrojów. W tym celu należy je regularnie czyścić i trzymać w sterylnych pojemnikach w płynie do soczewek. Dwutygodniowe soczewki to soczewki miękkie, które dzielą się na zwykłe soczewki dziennego stosowania i soczewki typu "dzień i noc" w wersji do przedłużonego noszenia.

 • Jakie są zalety soczewek dwutygodniowych?

  Soczewki dwutygodniowe są wygodne w noszeniu, zapewniają komfort widzenia i są stosunkowo niedrogie. Można w nich wykonywać wszystkie czynności, dla których okulary stanowią pewne ograniczenie. Dzięki soczewkom dwutygodniowym o przedłużonym noszeniu, osoby z wadami wzroku w ogóle mogą zapomnieć o swoich problemach ze wzrokiem. Jest to duża wygoda i właśnie głównie z uwagi na ten fakt warto jest polecić soczewki dwutygodniowe. Inna kwestia jest taka, że soczewka dwutygodniowa zachowuje czystość przez cały okres jej użytkowania, zakładając, że w odpowiedni sposób będzie ona czyszczona.

 • Dla kogo soczewki dwutygodniowe?

  Ten typ soczewek kontaktowych będzie idealny dla osób, które w krótkim okresie czasu chcą pozbyć się okularów. Soczewki dwutygodniowe można zakupić na przykład na wakacje, kiedy wiemy, że będziemy bardzo aktywni, albo chcemy pływać w basenie i nosić okulary przeciwsłoneczne. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie soczewki kontaktowe. Soczewki dwutygodniowe będą przydatne dla imprezowiczów, którzy obawiają się, że mogą potłuc okulary w dyskotece czy w klubie. Podobnie ma się kwestia w odniesieniu do sportowców. Oni również w wielu przypadkach nie mogą sobie pozwolić na noszenie okularów. Za przykład weźmy chociażby piłkarzy, siatkarzy, pływaków, czy też bokserów.

Najbardziej popularne dwutygodniowe soczewki kontaktowe

Wśród soczewek dwutygodniowych największą popularnością cieszą się soczewki dwutygodniowe Johnson&Johnson, ACUVUE® OASYS, które można nosić przez cały tydzień, dzień i noc, bez konieczności ich zdejmowania. Jeśli ich użytkownik nie widzi żadnych znaczących oznak, np. nie pogarsza mu się pole widzenia, okres ten może zostać nawet przedłużony.

Tylko markowe soczewki dwutygodniowe

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek dwutygodniowych?

 • Dwutygodniowe soczewki sferyczne:
  • #bioview 2 week - wysokiej jakości soczewki kontaktowe dedykowane do korygowania krótkowzroczności oraz nadwzroczności, które dostosowane są do użytkowania przez okres dwóch tygodni. Produkt ten cechuje się wysokim poziomem nawilżenia oraz optymalną przepuszczalnością tlenową, dzięki czemu jego noszenie wiąże się z maksymalnym poczuciem wygody i komfortu. Soczewki doskonale dopasowują się do oka, a ich zakładanie jest niezwykle łatwe i intuicyjne. Ponadto wyposażono je w ochronne filtry UV, które ochronią oczy użytkownika przed szkodliwym dla zdrowia promieniowaniem słonecznym.
  • ACUVUE® 2 - innowacyjne soczewki dwutygodniowe, których producentem jest znany koncern Johnson & Johnson. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiału Etafilcon A oraz 3- krzywiznowej powierzchni, co zapewni Twoim oczom wysoki poziom nawilżenia bez podrażnień i wysychania. Soczewki te cechują się ponadto bardzo cienkimi krawędziami, dzięki czemu są wygodne, nie podwijają się i nie wypadają. Produkt został także wyposażony w filtry UV, dzięki czemu Twoje oczy są chronione przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • ACUVUE® OASYS - dwutygodniowe soczewki stworzone przez firmę Johnson & Johnson. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii HydraClear soczewki te zapewnią Twoim oczom nawilżenie i świeżość nawet w szkodliwych dla oka warunkach. Produkt jest także prosty w aplikacji, dzięki specjalnym oznaczeniom zastosowanym na soczewce. Wyposażono je także w filtry UV, dzięki czemu Twoje oczy są chronione przed promieniowaniem słonecznym.
  • ACUVUE® OASYS with Transitions - dwutygodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci perfekcyjne widzenie bez szumów, cieni i refleksów. Produkt ten ponadto ochroni Twoje oczy przed nadmierną ilością światła, dzięki specjalnej redukcji poświaty. Soczewki te to idealny wybór dla kierowców, którzy skarżą się na światło emitowane przez reflektory samochodów. Cechują się ponadto najwyższą ochroną przed promieniowaniem UV oraz skuteczną filtracją światła, dzięki czemu Twoje oczy są wolne od podrażnień i zaczerwienienia przez cały dzień.
  • AquaView Moist 2 weeks - innowacyjne dwutygodniowe soczewki kontaktowe, stworzone z myślą o osobach zmagających się z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością. Dzięki bardzo cienkiej budowie soczewki perfekcyjnie dopasowują się do oka, zapewniając idealne nawilżenie. Chronią ponadto Twoje oczy przed promieniowaniem UV oraz przed wysychaniem. Jest to produkt idealny dla niedoświadczonych użytkowników, ze względu na łatwość jego aplikacji, co zostało osiągnięte dzięki specjalnym oznaczeniom na soczewce.
  • Aveo 2 weeks - hydrożelowe soczewki kontaktowe dedykowane do korygowania wady krótkowzroczności oraz nadwzroczności. Wykonano je z innowacyjnego materiału Filcon II, który maksymalizuje transmisję tlenu oraz utrzymuje wysoki stopień nawilżenia przez cały dzień. Soczewki te posiadają dodatkowo najwyższe właściwości nawilżające oraz zwiększoną przepuszczalność tlenową, jak i ochronią Twoje oczy przed promieniowaniem UV. Dwutygodniowy tryb noszenia sprawia, że jedna para wystarczy Ci na okres 2 tygodni.
  • FitView Advance 2 weeks - dwutygodniowe soczewki kontaktowe, dedykowane osobom zmagającym się z wadą krótkowzroczności lub nadwzroczności. Skutecznie korygują wzrok, zapewniając ich użytkownikowi perfekcyjne widzenie w wysokiej rozdzielczości, bez szumów, refleksów i efektu halo. Materiał Etafilcon A, z którego zostały wykonane, gwarantuje Twoim oczom stały dostęp do powietrza oraz chroni je przed infekcjami.
 • Dwutygodniowe soczewki toryczne:
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - produkt dedykowany astygmatykom. Te innowacyjne soczewki kontaktowe, w których zastosowano technologię HydraClear, zapewnią Ci maksymalny komfort użytkowania, oraz pomogą skutecznie skorygować Twoją wadę wzroku. Zapewniają wysoką jakość widzenia oraz chronią przed promieniowaniem UV. Soczewki te to produkt przeznaczony do użytku dwutygodniowego i należy pamiętać o obowiązku ich codziennej pielęgnacji.
 • Dwutygodniowe soczewki progresywne:
  • ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL - to nowoczesne soczewki progresywne od Johnson & Johnson, które zapewniają wyjątkową jakość widzenia na wszystkie odległości. Wykonane z zaawansowanego materiału Senofilcon A, soczewki oferują wysoką przepuszczalność tlenu, co zapewnia zdrowie oczu i komfort noszenia przez cały dzień. Technologia HYDRACLEAR® PLUS utrzymuje soczewki nawilżone i gładkie, minimalizując uczucie suchości oczu. Dodatkowo, ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL są wyposażone w filtry UV pierwszej klasy, które pomagają chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Zoptymalizowana Strefa Optyczna gwarantuje optymalizację widzenia w różnych warunkach oświetleniowych, a Wyjątkowa Hybrydowa Krzywizna Tylna dostosowuje się do kształtu oka, co zapewnia stabilne i komfortowe dopasowanie.