Akcesoria (do soczewek)

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

na stronę

Akcesoria do soczewek

Użytkowanie soczewek kontaktowych na co dzień jest wygodne i stanowi alternatywę do noszenia zwyczajnych okularów. Soczewki kontaktowe regularnej wymiany wymagają odpowiedniej pielęgnacji i przechowywania w sterylnych opakowaniach. Pojemniki na soczewki to tylko jedno z wielu akcesoriów przeznaczonych dla użytkowników soczewek kontaktowych.

Rodzaje akcesoriów do soczewek

W przeważającej mierze pod pojęciem "akcesoria do soczewek" kryją się wszelkiego rodzaju pojemniczki na soczewki. Zwykle są to płaskie pojemniki o dwóch komorach, opisane jako lewa i prawa soczewka. Pojemniki mogą być wykonane z plastiku lub szkła. Ich komory są zakręcane, dzięki czemu do soczewek i płynu, w którym się znajdują, nie mogą się dostać żadne drobnoustroje, zabrudzenia, czy zwyczajny kurz. Pojemniki na soczewki koniecznie muszą być sterylne, aby soczewki nie uległy zanieczyszczeniu lub uszkodzeniu. Z tego względu w zakresie akcesoriów do soczewek dostępne są aseptyczne pojemniczki. Aseptyczny pojemnik na soczewki stwarza odpowiednie warunki do przechowywania szkieł kontaktowych.

Pojemniczki na soczewki mogą występować w przeróżnych wzorach i kolorach. Są estetycznie wykonane i mogą przybierać kształty zwierząt lub rzeczy. Pojemniki na soczewki mogą wchodzić też w skład specjalnych zestawów podróżnych, które przydają się podczas wszelkiego rodzaju wycieczek i wypraw, zwłaszcza biwaków i pobytów pod namiotem, kiedy trudno jest zachować sterylną czystość soczewek kontaktowych. Aby zachować odpowiednią kondycję oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych, wiele osób wykorzystuje płatki ogórkowe na oczy. Zmniejszają one zaczerwienienia, które niekiedy może wywołać zbyt długie noszenie tych samych szkieł kontaktowych. Wśród akcesoriów do soczewek wyróżnia się jeszcze specjalne pęsety, cęgi do zamykania pojemników na soczewki oraz krople do oczu, przyssawki do wyciągania soczewek, czy też okulary do pływania dla osób noszących szkła kontaktowe.

Tylko markowe akcesoria do soczewek kontaktowych

Akcesoria do soczewek kontaktowych znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu. Najlepsze akcesoria do soczewek:

  • Płaskie etui na soczewki - jest to rodzaj pojemników na soczewki kontaktowe.
  • Pojemniki na soczewki kontaktowe - szklane lub plastikowe pojemniczki na soczewki, mogą to być również kolorowe pojemniczki na soczewki bądź aseptyczne pojemniki na soczewki.
  • Krople do oczu - zapewniają nawilżenie oczom przy użytkowaniu soczewek kontaktowych.
  • Zestawy podróżne - w ich skład wchodzą pojemniczki na soczewki, krople do oczu, jak również niewielkie pojemniki z płynem do czyszczenia soczewek. Ułatwia to pielęgnację soczewek w podróży.
  • Płatki ogórkowe na oczy - koją zmęczone oczy po noszeniu soczewek kontaktowych przez dłuższy okres czasu.
  • Cęgi do otwierania i zamykania pojemników - szklane pojemniczki na soczewki musza być zamykane przy użyciu tego narzędzia.
  • Pęseta do soczewek - ułatwia ona wyjmowanie soczewek z pojemników.
  • Przyssawka do soczewek - jest to kolejne, ciekawe akcesorium do soczewek, które pozwala na szybkie i sterylne wyjęcie z oczu soczewek twardych i miękkich.