Soczewki kwartalne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Soczewki kwartalne

Soczewki kwartalne są jednym z typów soczewek miękkich, który został wyodrębniony pod kątem długości trwania użytkowania jednej pary szkieł kontaktowych. Trzeba powiedzieć, że w przypadku kwartalnych soczewek można mówić o wielu zaletach, które nie są przypisywane do soczewek o krótszym terminie ważności.

 • Czym są soczewki kwartalne?

  Soczewki kwartalne są miękkimi soczewkami, przeznaczonymi do systematycznej wymiany. Generalnie, można je nosić przez 3 miesiące bez przerwy, pamiętając o ich codziennej pielęgnacji. Podczas użytkowania soczewek 3-miesięcznych szkła muszą być regularnie czyszczone z osadów białkowych i wszelkich zanieczyszczeń, które osadzają się na ich powierzchni w tak długim terminie. Kwartalne soczewki z założenia przez 90 dni nie powinny utracić swoich właściwości, ale tylko wówczas, gdy ich pielęgnacja odbywa się prawidłowo. Budowa i właściwości soczewek kwartalnych sprawiają, że zapewniają one komfort widzenia przez bardzo długi czas. Noszenie soczewek kwartalnych jest wygodne i pozwala zapomnieć o wadzie wzroku przez cały dzień.

 • Jakie są zalety soczewek kwartalnych?

  Soczewki kwartalne zapewniają wysoki komfort widzenia i wygodę użytkowania. Z drugiej strony, na pewno wybór soczewek kwartalnych podyktowany jest chęcią oszczędności. W ogólnym rozrachunku są one tańsze od soczewek dwutygodniowych, czy miesięcznych.

  Soczewki kwartalne mają specyficzną budowę i nie odkształcają się przez 90 dni ich noszenia. Konieczna jest przy nich solidna pielęgnacja, bowiem w przeciwnym wypadku oczy nie będą dobrze zabezpieczone. Brudne soczewki kontaktowe to najlepsza droga do powstania infekcji oka. Na ich powierzchni odkładają się wówczas osady białkowe i drobnoustroje, które utrudniają widzenie. Jeśli jednak zachowamy podstawowe zasady pielęgnowania soczewek, posłużą nam one przez 3 miesiące - tyle, ile wynosi termin ich użytkowania.

 • Dla kogo soczewki kwartalne będą odpowiednie?

  Soczewki tego typu są szczególnie polecane osobom, którym w wysokim stopniu zależy na komforcie ich użytkowania. Głównie noszą je osoby, które mają poważne wady wzroku, ale nie chcą bądź nie mogą nosić klasycznych okularów. Soczewki kontaktowe trzymiesięczne noszą też osoby oszczędne, dla których zakup soczewek jednodniowych, miesięcznych lub dwutygodniowych to zbędny wydatek. Soczewki tego typu polecane są osobom obowiązkowym i systematycznym, z uwagi na obowiązek ich regularnej, codziennej pielęgnacji.

Tylko markowe soczewki kwartalne

Kwartalne soczewki kontaktowe Crazy Lens RX i BioAir 38FW znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty, stworzone odpowiednio przez MaxVue Vision oraz Horien, firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek kwartalnych?

 • BioAir 38FW - kwartalne soczewki kontaktowe, które dedykowane są do korekcji krótkowzroczności oraz dalekowzroczności. Zapewnią Ci perfekcyjną widoczność o ostrych i nasyconych barwach w każdej sytuacji, bez występowania cieni i refleksów. Cechują się wysoką biokompatybilnością z ludzkim okiem, ponieważ stworzone zostały w oparciu o składniki bezpieczne dla ludzkiego narządu wzroku - dzięki temu ich noszenie jest niezwykle komfortowe i wygodne. Produkt posiada ponadto maksymalny poziom uwodnienia i wysoki wskaźnik przepuszczalności tlenowej oraz wbudowane filtry UV. Jedna para soczewek wystarcza na 3 miesiące użytkowania, przy zachowaniu codziennej pielęgnacji.
 • Crazy Lens RX - szalone soczewki kolorowe dostępne aż w 15 zwariowanych kolorach - jest to opcja idealna na wszelkiego rodzaju zabawy, czy przyjęcia, podczas których chcemy zwrócić na siebie uwagę oryginalnym wyglądem, która pozwala na tymczasową zmianę koloru oczu w łatwy i przede wszystkim bezpieczny dla oka sposób. Podczas produkcji kolor wdrukowywany jest wewnątrz soczewki, dzięki czemu daje to naprawdę wyjątkowy i realistyczny efekt. Soczewki wymagają od użytkownika standardowej pielęgnacji, a jedna para wystarcza na okres 3 miesięcy. Poza zmianą koloru, szkła oferują także korekcję posiadanej wady wzroku - krótkowzroczności.