Zestawy podróżne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę

Zestawy podróżne do pielęgnacji soczewek kontaktowych

Główną ideą korzystania z soczewek kontaktowych jest oczywiście ułatwianie nam życia. W ten sposób rezygnujemy z niewygodnych okularów, które nierzadko denerwują nas podczas uprawiania sportu, w trakcie lata, gdy musimy wybierać pragmatyczne nakładki zamiast estetycznych okularów przeciwsłonecznych, czy też zimą, gdy szkła zaparowują w pomieszczeniach. Jednak soczewki również mogą utrudniać nam funkcjonowanie - oczywiście tylko w pewnych momentach i to wtedy, gdy nieodpowiednio przygotujemy się do korzystania z nich. Tym momentem najczęściej jest podróż.

Zalety zestawów podróżnych

Korzystanie z zestawu podróżnego nie jest konieczne ponieważ w normalnym użytkowaniu w pełni funkcjonalne są pojemniczki do soczewek oraz płyny do pielęgnacji. Często jednak okazuje się, że wszystko gubi się w wielkiej torbie, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy na dłużej, a nie mamy ani czasu, ani ochoty na poszukiwania. Zestawy podróżne na soczewki kontaktowe mają to do siebie, że umożliwiają trzymanie wszystkich akcesoriów w jednym miejscu. Dzięki temu z łatwością możemy przechowywać zarówno płyn jak i pojemnik do soczewek kontaktowych. Istotną zaletą jest także ich rozmiar. Nie musimy przeznaczać zbyt wiele miejsca na to, by zmieścić zestaw w swoich przyborach. Przydaje się to nie tylko w trakcie podróży, ale także wtedy, gdy wiemy, że spędzimy noc w innym miejscu niż w domu. Wystarczy spakować zestaw do torebki lub kieszeni i nie przejmować się tym, że nasze soczewki będą musiały "odpoczywać" w nieodpowiednich warunkach.

Zestawy podróżne zachęcają do tego, by zawsze odpowiednio dbać o stan swoich soczewek. Ułatwiają nam pielęgnację, łącząc pudełeczka do soczewek z odpowiednimi, sterylnymi buteleczkami, do których możemy wlać płyn pielęgnacyjny. W ten sposób soczewki nie zostają narażone na działanie bakterii oraz na mikrouszkodzenia, które mogą poważnie zaszkodzić naszym oczom.

Różnorodność zestawów podróżnych

Zestawy podróżne powstały przede wszystkim po to, by ułatwić użytkownikom soczewek życie. Jednak nikt nie powiedział, że muszą być nudne. Znajdziemy wśród nich także te, które idealnie sprawdzą się jako akcesoria dla dziecka, które trudno namówić do zakładania i zdejmowania soczewek. Zabawny kształt grzybka, króliczka czy nawet Angry Birds może zdziałać cuda. Dla bardziej praktycznych osób idealnym rozwiązaniem będą zestawy w formie małego pudełeczka. Znajduje się tam także lusterko, które ułatwia wyciąganie i aplikację soczewek. Najprostsze z nich mają zaledwie kilka centymetrów wielkości, dlatego bez problemu zmieszczą się w nawet najmniejszej torebce.