Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

Korekcyjne

Produkty 1 do 20 z 2614

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Produkty 1 do 20 z 2614

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

OKULARY KOREKCYJNE

Aby okulary korekcyjne wypełniały swoje zadanie, muszą być przestrzegane dwie zasady. Po pierwsze: wybór odpowiednich szkieł okularowych. Soczewki powinny być dobrane indywidualnie dla wady wzroku oraz naszych preferencji. Po drugie: dobór oprawek nie może być przypadkowy. Ich rodzaj zależy przede wszystkim od kształtu twarzy oraz zastosowania. Okulary powinny być wygodne i przyjemne w noszeniu oraz zapewniać możliwie jak największe pole widzenia. Szczególnie ważne w okularach korekcyjnych są wymiary oprawek, nie powinny być zbyt szerokie, aby nie ograniczały widoczności.

Oferta rynkowa okularów korekcyjnych jest bardzo bogata. Warto więc już na samym początku określić główne cechy naszych okularów. Zdecydowanie ułatwi to wybór odpowiedniego modelu, a także pozwoli skrócić czas zakupu.

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Przede wszystkim należy określić kształt twarzy. Do ostrzejszych rysów pasują zaokrąglone oprawki, z kolei owalna twarz będzie idealnie wyglądać w mocnych, ostro zakończonych okularach. Oprawki wybieramy nie tylko ze względu na estetykę, ale zwłaszcza przez wzgląd na odpowiednią korekcję. Dowiedz się, jaki rodzaj okularów będzie dla Ciebie najlepszy.

Okulary korekcyjne wykonywane są z różnych materiałów. Najpopularniejszym z nich to plastik, metal, tytan oraz drewno. Oprawki z wysokiej jakości acetatu (plastiku) charakteryzują się lekkością, dzięki czemu są bardzo komfortowe w użytkowaniu oraz odporne na złamania. Metal z kolei zapewnia trwałość wykonania. Oprawki tytanowe poleca się szczególnie alergikom. Drewniane okulary są niewątpliwie modnym akcentem, ich wykonanie zapewnia wygodne użytkowanie, cechuje je lekkość i duża wytrzymałość.

Warto też zadać sobie pytanie, do czego mają nam służyć okulary korekcyjne. Do czytania można wybrać mniejsze modele oprawek, natomiast okulary korekcyjne do użytku codziennego i patrzenia w dal powinny być nieco większe. Kierowcom polecane są modele, które najmniej ograniczają widoczność: patentki, bądź wąskie, prostokątne oprawki.