Opinie o Nas

Przeciwsłoneczne

Produkty 1 do 20 z 1000

Ustaw kierunek malejący

Siatka  Lista 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Najczęściej kupowane w kategorii Okulary Przeciwsłoneczne

Produkty 1 do 20 z 1000

Ustaw kierunek malejący

Siatka  Lista 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Eksperci nie pozostawiają złudzeń. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne z bazaru za 20 złotych zwane na wyrost okularami przeciwsłonecznymi mogą wyrządzić człowiekowi krzywdę. Warto pamiętać, że niestety nawet naklejka „filtr UV” nie daje gwarancji posiadania skutecznej bariery dla promieniowania ultrafioletowego. Dlatego mając na uwadze dobro i ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym warto pokusić się o bardziej sprawdzony zakup.

Okulary przeciwsłoneczne - co warto wiedzieć?

Okulary przeciwsłoneczne posiadają zazwyczaj oznaczenia od 1-4. Jest to skala określająca tzw. kategorie transmisji świetlnej, co daje wiedzę o poziomie nasłonecznienia wskazanym dla danych soczewek. I tak:

 • 0 – oznacza szkła ogólnie stosowane
 • 2 i 3 – to szkła odpowiednie dla naszej strefy geograficznej
 • 4 - te szkła sprawdzają się przy dużym nasłonecznieniu, np. w warunkach górskich czy nad morzem.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne warto zwrócić uwagę na kolor szkieł - im ciemniejsza soczewka, tym mniej światła przepuszcza, a więc jasne szkła są odpowiedniejsze przy mniej intensywnym świetle.

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać właściwości polaryzacyjne, czyli redukować światło powstające w rezultacie odbicia od różnych powierzchni, np. wodnych.

Tak jak w wypadku wszystkich okularów, okulary przeciwsłoneczne także muszą być dobrane odpowiednio do kształtu twarzy. Sprawdź tutaj, które oprawki będą idealne dla Twojego kształtu twarzy.