Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

Przeciwsłoneczne

Produkty 1 do 20 z 1467

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Produkty 1 do 20 z 1467

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Okulary przeciwsłoneczne mają zapewnić naszym oczom odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na rodzaj filtra oraz upewnić się, że dany model rzeczywiście pochodzi z pewnego źródła i zagwarantuje bezpieczeństwo wzroku na co dzień oraz podczas kąpieli słonecznych. Niestety w sprzedaży (często na bazarze lub targu) znajdziemy niezwykle tanie okulary, na wyrost zwane okularami przeciwsłonecznymi. Taki produkt może wyrządzić krzywdę. Warto pamiętać, że nawet naklejka “filtr UV” nie daje gwarancji posiadania skutecznej bariery dla groźnego promieniowania ultrafioletowego. Zalecamy zakup prawdziwych okularów przeciwsłonecznych ze sprawdzonych źródeł.

Okulary przeciwsłoneczne - co warto wiedzieć?

Okulary przeciwsłoneczne posiadają zazwyczaj oznaczenia od 1-4. Jest to skala określająca tzw. kategorie transmisji świetlnej, co daje wiedzę o poziomie nasłonecznienia wskazanym dla danych soczewek.

 • 0 – oznacza szkła ogólnie stosowane;
 • 2 i 3 – to szkła odpowiednie dla naszej strefy geograficznej;
 • 4 – te szkła sprawdzają się przy dużym nasłonecznieniu, np. w warunkach górskich czy nad morzem, jednak nie będą odpowiednie dla kierowców, ze względu na mocny poziom przyciemnienia.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne warto zwrócić uwagę na kolor szkieł. Najpopularniejsze są czarne i brązowe. Odcienie szarości najlepiej odwzorowują rzeczywiste kolory. Im ciemniejsza soczewka, tym mniej światła przepuszcza, a więc jasne szkła są odpowiedniejsze przy mniej intensywnym świetle. Z kolei brązowe odcienie będą odpowiednie dla osób o wrażliwym wzroku. Dodają ostrości i kontrastu, a oczy się w nich nie męczą.

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać właściwości polaryzacyjne, czyli redukować refleksy powstające na soczewce pod wpływem światła. Warto pamiętać, że promienie słoneczne odbijają się od różnych powierzchni, np. wodnych, czy od jezdni. Polaryzacja zapewnia przejrzysty obraz dlatego jest szczególnie istotna dla kierowców.

Dobór okularów przeciwsłonecznych powinien opierać się również na dopasowaniu do kształtu twarzy. Sprawdź, które oprawki będą idealne dla Twojego kształtu twarzy.