Okulary jednokolorowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 1632

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 1632

Strona
na stronę

Okulary jednokolorowe

Okulary jednokolorowe, nazywane też okularami z pełnymi szkłami, to klasyka i zdecydowanie najczęściej wybierany rodzaj okularów przeciwsłonecznych. Nigdy nie wychodzą z mody, sprawdzają się w większości sytuacji, a starannie dobrane - przede wszystkim w kontekście certyfikowania filtrów UV - gwarantują skuteczną ochronę oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Są też oczywiście nie lada dodatkiem do stylizacji - mogą subtelnie podkreślić jej walory lub całkowicie ją odmienić, a na pewno dodać pewności siebie, komfortu i poczucia bezpieczeństwa. To które okulary jednokolorowe wybierzesz?

Duży wybór jednokolorowych okularów przeciwsłonecznych

W Kodano przygotowaliśmy dla Ciebie wiele pięknych i praktycznych jednokolorowych okularów przeciwsłonecznych. To ponad tysiąc produktów, wśród których znajdują się modele damskie, męskie, dziecięce i w wariancie unisex. Zapewniamy pełną gamę kształtów, w tym okulary prostokątne, owalne, okrągłe, kocie oczy, a także słynne wayfarery, aviatorki i tzw. okulary geometryczne zachwycające nieoczywistością formy.

Dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów, w którym każdy znajdzie swoją ulubioną barwę i taką, w której czuje się najlepiej. Kolory te obejmują zarówno szkła, jak i oprawkę. I choć mowa o jednokolorowych szkłach, oprawki okularowe wcale nie muszą być jednolite – nierzadko posiadają ciekawe wzory nadające całemu produktowi znacznie bardziej zdobniczego charakteru. Wzory te najczęściej występują w zausznikach, ale nie tylko – często są asymetryczną ozdobą w którymś z narożników oprawy. Różnorodność obejmuje również rodzaj oprawy (pełna, na żyłce, patentki lub clip-on) i materiał wykorzystany w procesie tworzenia okularów (najczęściej to metal lub plastik, ale producenci sięgają też po tytan, memo-ray, a nawet gumę i drewno). Jest w czym wybierać!

Wysokiej jakości ochrona oczu przed słońcem

Każde okulary przeciwsłoneczne mają ważne zadanie do spełnienia – ochronić oczy przed szkodliwym dla nich promieniowaniem słonecznym. Spełniają tę misję dzięki soczewkom wyposażonym w wysokiej jakości filtry UV. Tych nie znajdziesz niestety w większości okularów dostępnych na tzw. bazarkach i nadmorskich stoiskach, ani nawet w drogeriach czy aptekach.

Tylko certyfikowane okulary, z filtrami o potwierdzonej skuteczności ochronią Twoje oczy. Dobrze jeśli będą to filtry trzeciej lub czwartej kategorii - przepuszczające kolejno 8-18% lub tylko 3-8% światła. To najbardziej optymalna wartość dla warunków panujących w naszej szerokości geograficznej. Taka ochrona przekłada się również na komfort przebywania w słonecznym miejscu - nie zmusza do mrużenia oczu czy nadmiernego mrugania i pozwala czerpać pełnymi garściami z piękna otoczenia. A oczy, które pozostają w naturalnej, a nie obronnej pozycji to zmniejszone ryzyko pojawienia się zmarszczek na delikatnej skórze wokół nich i brak zmęczenia wzroku.

Przeciwsłoneczne okulary jednokolorowe – niejedno mają imię

Podstawowe jednokolorowe okulary przeciwsłoneczne posiadają niezbędne filtry UV, ale nie dodatkowe powłoki ochronne. W Kodano masz jednak wybór - możesz sięgnąć po lepiej wyposażone okulary, np. z powłoką polaryzacyjną. To specjalnie opracowany system, który niweluje światło odbijające się od mokrych czy jasnych nawierzchni i powodujące oślepienie. Taka powłoka jest bardzo ważna u kierowców i pozwala na zachowanie większego bezpieczeństwa w trakcie jazdy, ale w standardowym użytkowaniu także oferuje nie lada komfort. W naszym sklepie blisko połowę z dostępnych okularów jednokolorowych możesz kupić w wariancie z powłoką polaryzacyjną.

Przeciwsłoneczne okulary jednokolorowe, a może gradalne?

Dziś wybór okularów przeciwsłonecznych jest naprawdę duży. To już nie tylko szkła jednokolorowe, ale również fotochromowe (aktywnie reagujące na stopień nasłonecznienia i przyciemniające się lub rozjaśniające) czy gradalne. W tym kontekście warto wspomnieć zwłaszcza o okularach gradalnych, bo często są zestawiane właśnie z jednokolorowymi. W czym tkwi zasadnicza różnica?

Wskazuje na to nazwa. W okularach przeciwsłonecznych gradalnych soczewka przechodzi od ciemnej u góry po niemal przezroczystą na dole. To zapewnia nie tylko piękny efekt estetyczny, ale także nieco zwiększa zakres widzenia i odsłania oczy dla wzroku innych. Z kolei okulary jednokolorowe gwarantują większą prywatność, a także skuteczniejszą ochronę przed oślepieniem, co czyni je produktem odpowiednim dla kierowców, sportowców preferujących aktywność na śniegu i nad wodą oraz wszystkich osób o wrażliwych oczach, podatnych na dyskomfort w mocnym świetle słonecznym.

Okulary wielu marek, w tym najbardziej popularnych

W Kodano dokładamy starań, by w naszej ofercie znalazł potrzebne okulary zarówno zwolennik najbardziej renomowanych producentów, jak i osoba dysponująca niewielkim budżetem i/lub niezwracająca zbyt dużej uwagi na to, jakim logo sygnowana jest oprawa okularowa. Oferujemy okulary przeciwsłoneczne marek takich jak Karl Opti Germany, Loretto, Marie Bocquel, Moretti, Polaroid czy Ray-Ban.

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na typ soczewek: