Okulary polaryzacyjne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 1126

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 1126

Strona
na stronę

Okulary z polaryzacją

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z rosnącej świadomości użytkowników na temat tego, jak ważna jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym oraz potrzeb jak największego komfortu w korzystaniu z okularów przeciwsłonecznych. Okulary z filtrem polaryzacyjnym eliminują bowiem odblaski i przebarwienia, podnosząc wygodę korzystania z takich okularów zarówno na co dzień, jak i przy specjalnych okazjach.

Dla kogo okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne przydają się najbardziej kierowcom oraz sportowcom, zwłaszcza preferującym sporty wodne i śnieżne. Ponadto osobom, deklarującym dużą wrażliwość na światło słoneczne oraz użytkownikom, chcącym widzieć w okularach przeciwsłonecznych tak wyraźnie, jak to tylko możliwe.

Standardowe okulary przeciwsłoneczne chronią wyłącznie przed efektem oślepienia przez słońce. Powłoka polaryzacyjna blokuje spolaryzowane światło, przyjmujące postać oślepiających, poziomych wiązek światła, a przepuszcza tylko te pionowe. Dzięki temu gwarantuje jeszcze lepsze widzenie – bez choćby minimalnego przekłamywania kolorów czy kształtów. Barwy są piękniejsze, bo bardziej nasycone, a kontury wyraźniejsze.

Które okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne wybrać?

Okulary tego typu różnią się między sobą między innymi kolorami soczewek. W zależności od tego, w jakich sytuacjach zamierzasz korzystać z okularów z polaryzacją, inne soczewki powinny zwrócić Twoją uwagę. Na co dzień najlepsze są te z szarymi i zielonymi szkłami, dla kierowców i osób uprawiających zimowe oraz wodne sporty te z brązowymi lub żółtymi.

Jeszcze jakiś czas temu okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne zarezerwowane były wyłącznie dla sportowców. Stąd tak duża popularność modeli o sportowym wyglądzie – dynamicznych lub opływowych kształtach i soczewek w dużych rozmiarach. Producenci jednak otworzyli się na potrzeby pozostałych użytkowników. W efekcie tego włączyli do katalogów okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, które nie tylko skutecznie chronią przed oślepieniem przez słońce, ale też świetnie wyglądają; są modne i stylowe.

Dzięki temu w tej kategorii znajdziesz zarówno nowoczesne, jak i klasyczne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. W każdym możliwym kształcie: owalne, okrągłe, prostokątne, słynne pilotki i kocie oczy. Ponadto z soczewkami w wielu – oryginalnych i ponadczasowych – kolorach. Także okulary korekcyjne mogą posiadać powłokę polaryzacyjną o ile wyposażone są w nakładki przeciwsłoneczne typu Clip-on. Tego typu rozwiązanie zastosowano w niektórych okularach korekcyjnych marek Belutti, Loretto, Moretti i Walker. Rozmiary okularów z polaryzacją są różnorodne, dzięki czemu są odpowiednie zarówno dla pań, jak i panów, dopasowane do każdej twarzy ze wszystkimi jej indywidualnymi cechami.

Zobacz poszczególne okulary polaryzacyjne:

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na zastosowaną powłokę: