Okulary lustrzane

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 233

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 233

Strona
na stronę

Okulary lustrzane

Okulary lustrzane, nazwane też potocznie „lustrzankami”, to wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne. Ich szkła pokryte są bowiem specjalną powłoką, mieniącą się odcieniami wybranego koloru. Użytkownikowi zapewniają poczucie posiadania stylowego dodatku, doskonałą widoczność, a nawet większą prywatność – jako że druga osoba nie jest w stanie dojrzeć w takich okularach skrytych za nimi oczu. Największą popularnością „lustrzanki” cieszyły się pod koniec poprzedniego wieku. Dziś przeżywają swój renesans – zdobywają uznanie projektantów mody, pojawiają się w ofercie coraz większej liczby producentów i podbijają serca wszystkich osób poszukujących stylowych okularów przeciwsłonecznych.

Okulary „lustrzanki” – od sportowego charakteru to miejskiego stylu

Niewiele osób wie, że okulary lustrzane powstały z myślą o sportowcach i początkowo używane były głównie podczas aktywności fizycznej: jazdy na rowerze i biegania. Powód tego jest prosty - „lustrzanki” gwarantowały dobrą widoczność, bardzo potrzebną w trakcie uprawiania sportu. Ich niecodzienny wygląd dopiero po czasie zainteresował designerów. Postanowili oni przekuć sportowe okulary lustrzane w okulary przeciwsłoneczne dla większego grona osób i do noszenia na co dzień. Dziś nikogo nie dziwi widok „lustrzanek” na twarzach przechodniów.

Duży wybór okularów lustrzanych

Przeciwsłoneczne okulary lustrzane to rozbudowana grupa produktów, w której znajdują się różnorodne oprawki i szkła. Różnią się one nie tylko kształtem i rozmiarem, ale też kolorami, które najmocniej przykuwają wzrok i są elementem, na wybór którego użytkownicy poświęcają najwięcej uwagi.

Lustrzanki - do wyboru, do koloru

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że „lustrzanki” dostępne są dziś w ponad dwudziestu różnych kolorach, przy czym każdy z nich generuje nawet kilka ciekawych odcieni. To daje wszystkim zainteresowanym szansę na dokonanie wyboru idealnego – sięgnięcia po okulary lustrzane w pełni dopasowane do koloru cery, włosów, dominujących barw w garderobie i po prostu gustu. Klasyczna czerń i szarość, a może letnia żółć lub pomarańcz? Wybór jest niemal nieograniczony!

Klasyczne i modne kształty okularów lustrzanych

W grupie lustrzanych okularów znajdują się oprawki w niemal każdym kształcie: aviatorki, prostokątne i owalne, a także niezwykle modne od kilku sezonów lenonki czy skutecznie podkreślające seksapil „kocie oczy”. Dużym zainteresowaniem cieszą się również niestandardowe modele - geometryczne i „oversize”. Dominują wśród nich oprawki pełne, choć fani standardowych okularów na żyłce też znajdą coś dla siebie.

Lekkie i wytrzymałe materiały

Plastik i metal - to na te materiały najczęściej decydują się producenci okularów lustrzanych. Przede wszystkim dlatego, że są zarówno lekkie, jak i wytrzymałe, a więc zapewniają użytkownikom oczekiwaną przez nich wygodę stosowania oraz trwałość. Nie brakuje jednak mniej popularnych, ale bardzo ciekawych tworzyw takich jak drewno, guma czy memo-ray.

Skuteczna ochrona oczu przed słońcem

Istotą okularów przeciwsłonecznych każdego rodzaju, także lustrzanych, jest zabezpieczenie oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Tę uzyskuje się poprzez wykorzystanie certyfikowanych szkieł z filtrami UV różnej kategorii, od pierwszej do czwartej, przy czym kategoria trzecia jest najczęściej wykorzystywaną, bo zapewnia optymalną ochronę w naszej szerokości geograficznej.

Dla kogo okulary „lustrzanki?

Uznaje się, że „lustrzanki” chronią oczy nieco skuteczniej niż inne okulary przeciwsłoneczne. Radzą sobie bowiem lepiej z odbijaniem światła i jego zmiennością. Z tego powodu początkowo tworzone były z myślą o sportowcach. Dziś też osoby aktywne powinny rozważyć kupno takich okularów. Podobnie jak kierowcy, którzy narażeni są na zmieniające się źródła światła. Osoby prowadzące pojazdy powinny dodatkowo wyposażyć swoje okulary przeciwsłoneczne w powłokę polaryzacyjną – dla zmniejszenia ryzyka odbijania się światła od mokrych nawierzchni. Polaryzacja polecana jest również sportowcom wybierającym aktywności na śniegu, jako że śnieżnobiała powierzchnia skutecznie odbija promienie słoneczne i może razić nawet z okularami przeciwsłonecznymi na nosie, o ile nie posiadają one odpowiedniej powłoki ochronnej.

Okulary „lustrzanki” od wielu producentów

W sklepie Kodano przygotowaliśmy dla Ciebie rozbudowaną kategorię okularów lustrzanych. Wśród nich znajdziesz produkty najbardziej renomowanych marek, takich jak Calvin Klein, Emporio Armani czy Hugo Boss, a także tańsze okulary od mniej popularnych producentów, jak Belutti, Loretto czy Polaroid. Gwarantujemy mnogość kolorów, kształtów, rodzajów oprawek i szeroki zakres cenowy oraz liczne zniżki, dzięki którym kupno potrzebnych i wymarzonych przeciwsłonecznych okularów lustrzanych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na typ soczewek: