Okulary gradalne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 668

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 668

Strona
na stronę

Okulary gradalne

Nie istnieje jeden rodzaj okularów przeciwsłonecznych. To rozbudowana grupa produktów, wśród których stałe miejsce zajmują przeciwsłoneczne okulary gradalne. Charakteryzują się innym sposobem barwienia soczewki. Nie jest ona pokryta jednolicie i równomiernie na całej swojej powierzchni, ale ma ciemniejszą górę, jaśniejszy środek i niemal przezroczysty dół.

Komu spodobają się przeciwsłoneczne okulary gradalne?

Ten wyjątkowy wygląd soczewek sprawia, że okulary gradalne są bardzo ciekawą propozycją, zwłaszcza na lato i odpowiadają na potrzeby osób poszukujących oryginalnych, stylowych okularów, które nie przytłoczą wizualnie twarzy ani nie zakryją całkowicie oczu. Nic dziwnego, że często sięgają po nie kobiety – zwłaszcza posiadaczki delikatnych, szczupłych twarzy oraz panie, które uznają swoje oczy za duży atut i nie chcą ich skrywać za w pełni ciemnymi okularami.

Bezpieczeństwo i wygoda stosowania okularów gradalnych

Choć estetyka w przypadku okularów przeciwsłonecznych jest bardzo ważna, należy pamiętać o ich najważniejszej, praktycznej funkcji, czyli ochronie oczu przed szkodliwym działaniem UV przy zachowaniu jak najlepszej widoczności. Pod tym względem okulary gradalne też wypadają bardzo dobrze. Gwarantują bowiem najwyższej jakości bezpieczeństwo - jak inne certyfikowane okulary przeciwsłoneczne, a dzięki jaśniejszemu dołowi zapewniają także dobrą widoczność. Doceniają to wszystkie osoby chcące aktywnie podziwiać swoje otoczenie przy nawet najmocniejszym świetle słonecznym.

Warte podkreślenia jest również to, że świat oglądany przez soczewki gradalne ma kolory znacznie bardziej zbliżone do rzeczywistych odcieni. Takie okulary sprawdzają się dobrze nie tylko podczas słonecznych dni, ale też wieczornych przechadzek i przy pochmurnej pogodzie, która – jak wiemy – nie zwalnia z obowiązku noszenia okularów przeciwsłonecznych.

Stylowe i piękne przeciwsłoneczne okulary gradalne

Dobre okulary przeciwsłoneczne to takie, które łączą piękno, funkcjonalność i wysokiej jakości ochronę przed słońcem. Zasada ta obowiązuje również w przypadku okularów gradalnych. Dziś są one rozbudowaną grupą produktów, wśród których potrzebną parę znajdzie zwolennik każdej estetyki – i klasycznej, i nietuzinkowej.

Dostępne w wielu kolorach, wzorach, kształtach, rozmiarach i rodzajach oprawek mają szansę odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców. Znajdują się wśród nich m.in. owalne, okrągłe, prostokątne i „kocie” okulary gradalne, w pełnej oprawie i na żyłce, wykonane z metalu, plastiku, a nawet drewna lub gumy. Oczywiście w wariantach damskich, męskich i unisex, a nawet dziecięcych, bo kto powiedział, że moda i funkcjonalność są zarezerwowane wyłącznie dla świata dorosłych?

Wybierając przyszłe okulary przeciwsłoneczne gradalne, należy pamiętać o filtrach UV. Ważne jest, by kategoria filtra została dobrana zgodnie z potrzebami, czyli stopniem nasłonecznienia obowiązującym w danej szerokości geograficznej. W naszym kraju najczęściej wybierany jest filtr kategorii trzeciej, przepuszczający zaledwie 8-18% światła.

Przeciwsłoneczne okulary gradalne w ofercie naszego sklepu

W sklepie Kodano znajdziesz kilkadziesiąt okularów gradalnych. Wśród nich produkty najbardziej renomowanych marek (np. Dolce&Gabbana, Michael Kors, Ray-Ban czy Vogue) oraz mniej rozpoznawalnych producentów (np. Marie Bocquel, Moretti, Loretto czy Olivier X), ale za to oferujących atrakcyjniejsze ceny okularów. Staramy się, by nasza oferta była różnorodna - dzięki temu masz z czego wybierać, a szansa na znalezienie idealnych okularów znacząco wzrasta. Tym bardziej, że często organizujemy rabaty i promocje, a to daje Ci szansę na kupno potrzebnych okularów w niższej cenie.

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na typ soczewek: