Pojemniczki na soczewki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę

Pojemniczki na soczewki kontaktowe

Używanie soczewek kontaktowych, powiązane jest z bezwzględnym respektowaniem zasad higieny oczu. Dlatego decydując się na ich zakup, należy pamiętać nie tylko o odpowiedniej pielęgnacji, ale również o prawidłowym przechowywaniu, co jest możliwe dzięki dedykowanym pojemniczkom. Pozwalają one na ochronę soczewek kontaktowych, przed wszelkimi bakteriami oraz zanieczyszczeniami. Wykonane ze specjalnych materiałów wraz z płynem pielęgnacyjnym, tworzą doskonały duet, zapewniający odpowiednie środowisko oraz nawilżenie.

Niezbędne akcesoria do soczewek wielokrotnego użytku

Każda osoba, nosząca soczewki, powinna zadbać o ich prawidłowe czyszczenie. Pojemniczki na soczewki kontaktowe, stworzone z myślą o bezpiecznym przechowywaniu, stanowią równie ważny element w codziennej pielęgnacji. Produkowane są ze szkła lub plastiku. Zazwyczaj posiadają dwie komory, oznaczone literami: R - dla prawego oka oraz L - dla lewego. Takie rozwiązanie mobilizuje do wypracowania nawyku, polegającego na odkładaniu soczewek we właściwym miejscu. Minimalizuje tym samym ryzyko pomyłki, dzięki czemu nie przeniesiemy infekcji z jednego oka na drugie.

By zachować optymalną ochronę przed uszkodzeniem albo zniszczeniem, tego typu pojemniki powinny być przede wszystkim sterylne. Ich szczególnym rodzajem są pojemniki aseptyczne. Charakteryzują się one skuteczną ochroną przed szkodliwym działaniem kurzu oraz drobnoustrojów. Wyprodukowane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, efektywnie zwalczają bakterie, które mogą posiadać negatywny wpływ na oko ludzkie. Zestawy składające się z pojemnika i pęsety, pozwolą na utrzymanie odpowiedniej pielęgnacji także poza domem. Mogą okazać się niezbędne w trakcie każdej podróży, wycieczki albo wyprawy. Warto zwrócić uwagę na to, że w asortymencie znajdują się pojemniczki na soczewki kontaktowe w atrakcyjnych wzorach oraz kolorach. Wyróżniają się estetycznym wykonaniem, a co więcej przybierają kształty różnych zwierząt lub przedmiotów. Ponadto w trosce o bezpieczne przechowywanie soczewek kontaktowych, producenci kładą szczególny nacisk na wysoką jakością wykonania.

Jak zadbać o prawidłową higienę pojemniczka i ... soczewek kontaktowych?

Należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu i dezynfekowaniu pojemniczków, co minimalizuje ryzyko zakażenia. W tym celu stosujemy płyn, przeznaczony do soczewek. Równie ważnym aspektem jest umieszczanie zdjętego i wyczyszczonego szkła kontaktowe w dedykowanej komorze pojemnika. Czynimy to w taki sposób, by soczewka była całkowicie zanurzona. Aczkolwiek nie powinniśmy nalewać płynu w zbyt dużych ilościach, gdyż nie jest to ani konieczne ani ekonomiczne. Błędem jest przekonanie, że soczewki można przechowywać w wodzie. Rekomenduje się, by pojemniczek na soczewki kontaktowe wymieniać w regularnych odstępach czasu. Niemniej jednak, trzeba mieć na uwadze, że samo przechowywanie w pojemniku, nie dezynfekuje ani nie czyści soczewek kontaktowych. Jest to możliwe wyłącznie przy użyciu odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Wówczas uzyskujemy całkowitą pewność, że są one wystarczająco zabezpieczone przed różnorodnymi zabrudzeniami bądź ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.