Soczewki kontaktowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 220

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 220

Strona
na stronę

Wszystkie soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie, nie tylko przez osoby z wadą wzroku, ale także te, które pragną zmienić kolor swoich oczu. Zresztą nic w tym dziwnego - soczewki zapewniają nam wygodę noszenia przy jednoczesnej poprawie jakości widzenia. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym, oferta tego typu produktów jest coraz szersza, a przez to coraz lepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Wybierając soczewki powinniśmy wybrać się do specjalisty, a jeśli znamy już dokładnie nasz problem, skorzystać z oferty sklepu, który umożliwia konsultację z okulistami i optometrystami. Zanim jednak do tego dojdzie, warto poznać wszystkie możliwości, jakie oferuje nam to rozwiązanie.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?

Soczewki dostosowane są nie tylko do wady wzroku (o czym wspomnimy później), ale także do trybu naszego życia, wygody, której oczekujemy od tego typu produktu. Dlatego możemy podzielić je pod względem czasu użytkowania:

Warto zastanowić się, czy chcemy skorzystać z soczewek, które należy zdejmować na noc, czy też z opcji na dzień i na noc, które umożliwiają nam spanie bez konieczności zdejmowania soczewek. To opcja idealna zwłaszcza dla zabieganych osób i zapominalskich, którym zdarza się zapomnieć na wieczór o wyjęciu soczewek. Tego typu praktyki mogą doprowadzić do poważnych problemów ze spojówką, dlatego lepiej nie ryzykować korzystania ze zwykłych soczewek, które nie mają przedłużonego trybu działania.

Dobór soczewek kontaktowych w zależności od producenta

W tej chwili na rynku znajduje się naprawdę mnóstwo soczewek kontaktowych, które kuszą swoją ceną i doskonałym wykonaniem. Wiadomo jednak, że lepiej korzystać z produktów sprawdzonych firm, które zdążyły już zaskarbić sobie zaufanie wielu użytkowników. Takimi firmami są Johnson & Johnson (soczewki ACUVUE®), Alcon (m.in soczewki Air Optix), CooperVision (m.in soczewki Biofinity) czy chociażby Bausch&Lomb (m.in soczewki PureVision). Najważniejsze jednak, by dobrać odpowiednie soczewki do wad wzroku i swoich preferencji. Wybór marki, to kwestia drugorzędna, w której z pewnością pomoże Wam nasi specjaliści podczas rozmowy telefonicznej lub korespondencji mailowej.