Soczewki i płyny Bausch&Lomb

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 44

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 44

Strona
na stronę

Bausch & Lomb

Firma Bausch & Lomb jest jednym z liderów rynku soczewek kontaktowych i akcesoriów do nich. Jest to przedsiębiorstwo, które założone zostało w 1854 roku, co oznacza, że ma ono długą i bogatą historię. Założycielami firmy Bausch & Lomb było dwóch Niemców - John Jacob Bausch oraz Henry Lomb. Przedsiębiorstwo powstało w Rochester w stanie Nowy Jork. Od chwili swojego powstania firma Bausch & Lomb jest ściśle związana z szeroko rozumianą optyką i okulistyką. Obecnie znajduje się na liście największych firm okulistycznych w skali całego świata, a jej marka jest wysoce rozpoznawalna w USA. Jeśli chodzi o działalność firmy Bausch & Lomb w Polsce, to jej produkty były dostępne na naszym rodzimym runku już pod koniec lat 90-tych ubiegłego stulecia. Od tego czasu oddział w Polsce prężnie się rozwija. Najpierw Bausch & Lomb istniało w Polsce jako przedstawicielstwo firmy Dr Gerhard Mann, zaś od 7 lat, czyli począwszy od 2005 roku funkcjonuje jako Bausch & Lomb Polska Sp. z o.o./ Dziś w naszym kraju istnieją trzy główne działy firmy Bausch & Lomb, tj.:

 • Bausch&Lomb Pharma - obejmuje sprzedaż preparatów i leków okulistycznych takich firm jak: Bausch&Lomb, Dr Gerhard Mann, Chauvin Ankerpharm,
 • Bausch&Lomb Vision Care - obejmuje soczewki kontaktowe Bausch&Lomb i akcesoria służące do ich niezbędnej pielęgnacji,
 • Bausch&Lomb Surgical - sprzęt i urządzenia do chirurgii oka.

Aktualnie, Bausch & Lomb posiada około 13 tys. pracowników na całym świecie, a swoje oddziały ma zlokalizowane w 36 krajach.

Markowe produkty Bausch&Lomb

Soczewki kontaktowe, płyny pielęgnacyjne, krople do oczu i akcesoria firmy Bausch&Lomb znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, stworzone w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne. Do produktów od Bausch&Lomb należą:

Soczewki BIOTRUE:

 • Biotrue® ONEday - innowacyjne soczewki kontaktowe, które zostały stworzone z nowoczesnego materiału HyperGel, biologicznie podobnego do ludzkiego oka, dzięki czemu są wysoce nawilżone, nawodnione oraz komfortowe w użytkowaniu. Soczewki eliminują problem suchych i zmęczonych oczu, sprawiając, że są one zdrowe i wolne od podrażnień. Produkt cechuje się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, dzięki czemu zapewnia wygodę użytkowania i idealną jakość widzenia.
 • Biotrue® ONEday for Astigmatism - nowoczesne soczewki hydrożelowe charakteryzujące się wysokim poziomem nawilżenia oraz optymalną przepuszczalnością tlenową. Zapewnią Ci perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji oraz ochronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wyposażono je dodatkowo w system stabilizacji, dzięki czemu idealnie dopasowują się do oka i są praktycznie niewyczuwalne.
 • Biotrue® ONEday for Presbyopia - nowoczesne soczewki kontaktowe przeznaczone do korygowania wady prezbiopii. Stworzono je z innowacyjnego materiału HyperGel, który zapewnia im perfekcyjne nawilżenie i uwodnienie, oraz wysoką przepuszczalność tlenową. Zastosowanie technologii nowej generacji w produkcji tych soczewek sprawia, że widziany obraz jest bardzo wyraźny i ostry, zarówno w bliży, jak i w dali.

Soczewki PUREVISION:

 • PureVision® - innowacyjne soczewki kontaktowe, stworzone z hydrożelowego materiału, który zapewnia im optymalny poziom nawilżenia oraz wysoką przepuszczalność tlenową. Cechują się bardzo wygodną i łatwą aplikacją oraz błyskawicznie dopasowują się do oka, sprawiając, że widziany obraz jest wyraźny i czysty, bez szumów, refleksów, oraz efektu halo.
 • PureVision® 2 HD - soczewki sferyczne o opływowym kształcie, cechujące się wysokim poziomem nawilżenia oraz ultra cienką strukturą. Zapewniają użytkownikowi wysoki poziom komfortu podczas ich noszenia oraz znacznie minimalizują występowanie podrażnień i infekcji. Skutecznie korygują wadę wzroku nadwzroczności, jak i krótkowzroczności zapewniając doskonałe widzenie w każdej sytuacji.
 • PureVision® 2 HD for Astigmatism - wysokiej jakości soczewki toryczne przeznaczone dla astygmatyków. Cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz optymalną przepuszczalnością tlenową, dzięki czemu są bardzo komfortowe w użytkowaniu, oraz niwelują występowanie podrażnień i wysychania oczu. Produkt ten zapewni Ci najwyższą jakość widzenia bez refleksów, szumów oraz efektu halo.
 • PureVision® 2 HD for Presbyopia - nowoczesne soczewki dedykowane osobom zmagającym się z prezbiopią, które cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz zapewniają oczom swobodny dostęp do tlenu. Innowacyjne technologie, które zostały użyte w ich stworzeniu, zapewniają perfekcyjne widzenie we wszystkich odległościach i w każdej sytuacji.
 • PureVision® Multifocal - multifokalne soczewki kontaktowe stworzone do korygowania wady starczowzroczności. Idealnie dopasowują się do ludzkiego oka, zapewniając mu maksymalny poziom nawilżenia oraz komfortu. Technologia All-Distance Optics, którą zastosowano przy ich tworzeniu, umożliwia Ci perfekcyjne widzenie we wszystkich odległościach, zarówno w dali, jak i w bliży.
 • PureVision® Toric - innowacyjne soczewki kontaktowe, stworzone z myślą o astygmatykach. Cechują się wysoką przepuszczalnością tlenową oraz zapewniają oczom użytkownika stałe optymalne nawilżenie, dzięki czemu ich noszenie jest bardzo komfortowe. Produkt perfekcyjnie dopasowuje się do oka i zapewnia najlepszą jakość widzenia, bez refleksów, szumów lub efektu halo.

Soczewki SOFLENS:

 • SofLens® 38 - innowacyjne soczewki kontaktowe o specjalnie wyprofilowanym kształcie, które są wysoce odporne na zanieczyszczenia oraz osadzanie się osadów białkowych. Są bardzo wygodne w użytkowaniu oraz całkowicie eliminują podrażnienia, jak i infekcje oczu. Produkt wyposażono także w specjalne oznaczenia na soczewce, dzięki czemu ich aplikacja jest łatwa i wygodna, nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
 • SofLens® 59 - soczewki hydrożelowe stworzone z nowoczesnego materiału Hilafilcon B, który zapewnia im optymalny poziom nawilżenia i nawodnienia nawet przez cały dzień użytkowania. Soczewki perfekcyjnie dopasowują się do oka, niwelując wszelkie podrażnienia, oraz zwalczając suchość i zmęczenie oczu. Produkt jest ponadto odporny na osadzanie się zanieczyszczeń, dzięki czemu oczy są wolne od infekcji.
 • SofLens® 66 Toric - soczewki stworzone z myślą o astygmatykach, które cechują się wysokim poziomem stabilności, oraz maksymalnym stopniem nawilżenia. Soczewki nie wypadają ani nie wywijają się oraz skutecznie dopasowują się do oka, dzięki czemu ich użytkowanie jest wysoce komfortowe. Produkt ten zapewni Ci najwyższą jakość widzenia oraz wolność od szumów, refleksów i efektu halo.
 • SofLens® Daily Disposable - jednodniowe sferyczne soczewki kontaktowe o niezwykle cienkiej budowie, które zapewnią Ci maksymalne nawilżenie oraz nawodnienie, co przekłada się na maksymalny komfort podczas ich użytkowania. Asferyczna budowa soczewek sprawia, że widziany obraz jest zdecydowanie bardziej ostry i wyraźny niż kiedykolwiek, Soczewki przeznaczone są do jednodniowego trybu użytkowania.
 • SofLens® Daily Disposable Toric for Astigmatism - innowacyjne soczewki toryczne dedykowane astygmatykom. Stworzono je w oparciu o nowoczesny materiał Hilafilcon B, który zapewnia im maksymalne nawilżenie i nawodnienie, oraz odpowiednią przepuszczalność tlenową. Soczewki posiadają także dodatkowy stabilizator, który niweluje ich wypadanie i podwijanie się. Produkt ten zapewni Ci doskonałe widzenie, bez refleksów, szumów i cieni.

Soczewki ULTRA:

 • ULTRA® - soczewki nowej generacji cechujące się wysoką przepuszczalnością tlenu, które zapewni Ci maksymalny komfort ich użytkowania. Innowacyjna technologia MoistureSeal zapewnia im maksymalne uwodnienie przez cały czas użytkowania, a same soczewki są niesamowicie gładkie i elastyczne. Produkt wyposażono ponadto w specjalne oznaczenia, które ułatwią Ci zakładanie soczewek.
 • ULTRA® for Astigmatism - soczewki najnowszej generacji dedykowane astygmatykom, które cechują się wysoką przepuszczalnością tlenową oraz bardzo łatwą aplikacją. To produkt idealny dla osób z dużymi wymaganiami wzrokowymi, a jego dodatkowy system stabilizacji sprawia, że perfekcyjnie dopasowują się do oka i są praktycznie niewyczuwalne. Soczewki ULTRA for Astigmatism zapewnią Ci doskonałą jakość widzenia w każdej sytuacji.
 • ULTRA® for Presbyopia - soczewki kontaktowe dedykowane osobom zmagającym się ze starczowzrocznością. Cechują się wysokim stopniem nawilżenia oraz wysoką przepuszczalnością tlenową, co pozytywnie wpływa na komfort ich użytkowania. Soczewki są praktycznie niewyczuwalne na oku i gwarantują ostre i wyraźne widzenie w każdej sytuacji, zarówno w dali, jak i w bliży.

Płyny do soczewek, krople do oczu i materiały pielęgnacyjne:

 • Biotrue® - wielofunkcyjny płyn do soczewek, którego celem jest dogłębne oczyszczenie oraz odkażenie soczewek ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, oraz szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. Preparat ten jest w pełni zgodny z biologią ludzkich oczu, dzięki czemu jest bardzo bezpieczny i nie powoduje żadnych podrażnień. Oprócz oczyszczenia oczu zwiększa także ich odporność na gromadzenie się bakterii oraz wysoce je nawilża.
 • Boston Simplus - innowacyjny preparat do czyszczenia soczewek o wysoce udoskonalonym składzie, który skutecznie pozwoli Ci zadbać o Twoje soczewki. Płyn z powodzeniem oczyści soczewki ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, tłuszczy i osadów białkowych oraz zdezynfekuje i dodatkowo je nawilży, przygotowując do dalszego użytkowania. Aby oczyścić soczewki, nie musisz ich długo pocierać, wystarczy, że umieścisz je po prostu w płynie.
 • Hyal-Drop® multi - wielofunkcyjne krople, które pozwolą Ci zadbać o zdrowie oczu oraz ochronią je przed podrażnieniami, mikrourazami i infekcjami. Dodatkowo błyskawicznie nawilżą je i odświeżą, niwelując zaczerwienienia oraz wysychanie oczu. Produkt jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, a w jego produkcji nie wykorzystano żadnych konserwantów, dzięki czemu jest idealnym wyborem także dla alergików.
 • ReNu® Drops - wielofunkcyjne krople do oczu przeznaczone dla użytkowników miękkich soczewek, którzy mają problem z wysychaniem i nadmiernym zmęczeniem oczu. Pomogą Ci odpowiednio nawilżyć oczy oraz wspomogą prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, chroniąc oczy przed mikrourazami i infekcjami. Krople możesz aplikować do oczu nawet podczas noszenia soczewek, bez potrzeby ich zdejmowania.
 • ReNu® MPS - wielofunkcyjny płyn do soczewek, który posłuży Ci do ich oczyszczenia i dezynfekcji, oraz pozwoli Ci je dogłębnie nawilżyć, jak i przechowywać w okresie, w którym nie korzystasz z soczewek. Z powodzeniem oczyści Twoje soczewki ze wszelkich zabrudzeń, drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Jest to produkt idealny także dla alergików, nie powoduje bowiem podrażnień i zaczerwieniania oczu.
 • ReNu® Multiplus - innowacyjny, wielofunkcyjny płyn do soczewek, który pozwoli Ci dogłębnie oczyścić oraz zdezynfekować soczewki, niwelując wszelkie zanieczyszczenia, tłuszcze i osady. Z powodzeniem ochroni także przed bakteriami, poprzez usunięcie nieprzyjaznych dla oka organizmów, oraz zadba o maksymalne nawilżenie soczewek, co przekłada się na jeszcze bardziej komfortowe ich użytkowanie.

Atrybuty firmy

Firma Bausch & Lomb na świecie jest znana przede wszystkim jako producent wysokiej klasy soczewek kontaktowych, ale nie tylko. Produkuje również okulary Ray-Ban. W samych Stanach Zjednoczonych firma wiedzie prym w produkcji sprzętu medycznego, okulistycznego. Jest to przedsiębiorstwo farmaceutyczne, które produkuje leki przeciwjaskrowe, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, oraz przeciwalergiczne, jak i preparaty tzw. sztuczne łzy, do nawilżania oczu. Faktem wartym podkreślenia jest to, że produkcja wszystkich farmaceutyków firmy Basuch&Lomb odbywa się z zachowaniem międzynarodowych wytycznych GMP i jest pod ścisłym nadzorem organizacji amerykańskiej FDA.