Biofinity® 3 szt.

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Dostępność:

do 10 dni roboczych

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Nasza cena:

44,98 zł
Kupując więcej oszczędzasz!
Nie masz recepty? Umów się na badanie wzroku. Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń i zamów: (+48 12) 371 10 41
Katarzyna
5.0000
Polecam. Dobrze się zdejmuje i zakłada. Noszę je po 12-17h dziennie.Dostawa na Szkla.com - w 1 dzień :)
Mariusz
5.0000
Soczewki Biofinity to technologicznie chyba jedne z najlepszych na rynku. Są asferyczne a dzięki temu ostrość i widoczność w ciemności jest idealna. Noszę je już od 3 lat i zachwycam się co miesiąc na nowo, idealne soczewki, które mogę polecić każdemu. Sam miałem wcześniej problem z suchością oczu, używałem kropli. Przy Biofinity nie potrzebuję żadnego dodatkowego nawilżania. Zdecydowanie polecam soczewki każdemu :P
Martyna
5.0000
Noszę te soczewki ponad 2 lata i sprawują się bardzo dobrze :) Polecam!

Biofinity® to soczewki kontaktowe miesięcznej wymiany oferowane przez jednego z najpopularniejszych producentów soczewek - marki Cooper Vision.

Korygowanie wady wzroku - regularne korzystanie z soczewek Biofinity gwarantuje skuteczną korekcję wzroku, w przypadku obecności zarówno wady ujemnej, jak i dodatniej.
Najwyższe właściwości właściwości nawilżające - to zasługa innowacyjnej technologii Aquaform, dzięki której piszesz, że nawet przez wszystkie godziny od aplikacji pozostaje, gładka i odpowiednio nawilżona.
Stały dostęp do technologii dla oczu - osiągnięcia technologiczne w produkcji soczewek również na narzędziu przepuszczalność, dostęp do narzędzia zapewnia rogówce stałe do świeżego powietrza. Oczy są więc jeszcze zdrowsze i nie podrażnienia.
Bez dodatków - soczewki soczewek Biofinity mogą być z powodzeniem użytkowane przez alergików oraz osoby o doskonale nadaje się do obiektów. Nie wstępują, bo stwarzają dodatkowe składniki, ani też zbędnych powłok.
soczewki - Biofinity
Miesięczne użytkowanie - z jednej pary soczewek możesz korzystać nawet przez 30 dni. To częściowo zdejmuje z Ciebie obowiązek ich codziennej pielęgnacji.
3 soczewki w opakowaniu - to idealna propozycja dla osób, u których stwierdzono wadę wzroku o różnych wartościach w każdym oku. Opakowanie to można bowiem połączyć z innym i w ten sposób podarować sobie trzy pary odpowiednio dobranych soczewek.
 

Charakterystyka soczewek Biofinity®:

 

Biofinity w opakowaniu 3 sztukowym to soczewki kontaktowe stosowane w celu korekcji takich wad wzroku jak krótkowzroczność oraz nadwzroczność. Wykonane są z materiału hydrożelowego Comfilcon A, zapewniającego użytkownikom szkieł uzyskanie bardzo wysokiego komfort noszenia. Ponadto do ich produkcji wykorzystano specjalną, innowacyjną technologię Aquaform Comfort Science, która sprawia, że soczewka jest gładka, miękka oraz odpowiednio nawilżona, a także zapewnia dopływ świeżego powietrza do rogówki na najwyższym poziomie. Ponadto dzięki zastosowaniu monomeru silikonowego oraz hydrofilnych i silikonowych komponentów soczewki są naturalnie nawilżone. Zestawienie ich w całość zapewnia uzyskanie wyjątkowego komfortu noszenia przez cały dzień - nawet dla osób borykających się z problemem suchego oka w trakcie użytkowania szkieł kontaktowych.

Warto zauważyć także, że Biofinity to bardzo naturalne soczewki, które w swoim składzie nie zawierają sztucznych dodatków zwilżających ani specjalnych powłok, a jednocześnie zapewniają bardzo wysokie przepuszczalność tlenu oraz poziom nawilżenia. Zestawienie ze sobą tych dwóch wysokich wartości jest rzadkością przy produkcji soczewek kontaktowych, ponieważ zwiększenie stopnia uwodnienia soczewek zwykle wiąże się ze zmniejszeniem stopnia ich przepuszczalności tlenowej. W przypadku soczewek Biofinity udało się jednak tego efektu uniknąć, dlatego też zapewniają one poczucie komfortu oraz wygody na najwyższym poziomie.

Zdarza się, że soczewki Biofinity występują również pod nazwą handlową Eyeoxy Duality, Ultraflex Premier, iWear Oxygen (wcześniej IWear XR Supreme), Medivue Premier, Bioel oraz iLoox Contact.

 

Zalety soczewek Biofinity®:

 
  • comiesięczny tryb wymiany soczewek sprawia, że jest to produkt niezwykle wydajny oraz ekonomiczny;
  • bardzo dobra przepuszczalność tlenu do rogówki, dzięki czemu produkt zapewnia uczucie komfortu na najwyższym poziomie;
  • stopień nawilżenia soczewek na wysokim poziomie co sprawia, że nie powodują one dyskomfortu związanego ze zjawiskiem suchego oka oraz wszelkiego rodzaju podrażnień;
  • produkt posiada funkcję naturalnego zwilżania dlatego nie jest koniecznym stosowanie dodatkowo kropli nawilżających;
  • soczewki zapewniają komfort oraz wygodę użytkowania na najwyższym poziomie przy stosunkowo niewielkiej cenie.
 

Dla kogo soczewki Biofinity®?

 

Soczewki kontaktowe Biofinity dedykowane są głównie dla osób, które zapominają o codziennej pielęgnacji soczewek - można je nosić w trybie ciągłym przez 30 dni, bez narażenia na uszkodzenia oraz podrażnienia delikatnej okolicy oczu.

Ponadto jest to idealny produkt dla:

  • osób zmagających się z zaburzeniami filmu łzowego - soczewki charakteryzuje bardzo wysoka odporność na wysychanie;
  • oczekujących od soczewki najwyższego komfortu użytkowania przy zachowaniu maksymalnej ostrości widzenia;
  • aktywnych, kochających sport oraz duże dawki ruchu;
  • krótkowidzów oraz dalekowidzów.
 

Pielęgnacja soczewek:

 

Soczewki Biofinity można stosować do 30 dni, dlatego nie wymagają wtedy one dodatkowej pielęgnacji. Podczas zdejmowania ich na noc należy zastosować odpowiednie płyny w połączeniu z pojemniczkami. Soczewki należy każdego wieczora po usunięciu z oka czyścić specjalnym płynem oraz przechowywać zanurzone w płynie w specjalnym pojemniczku. Do pielęgnacji soczewek Biofinity polecamy płyny z rodziny Clean Active lub każdy inny płyn do soczewek dostępny w naszym sklepie.

 

Parametry soczewek Biofinity®:

 
Kategoria Soczewki miesięczne
Soczewki całodobowe
Marka Soczewki Biofinity
Producent COOPER VISION
Moc sferyczna -12,00 do -6,00 D (co 0,50 D)
-6,00 do +6,00 D (co 0,25 D)
+6,00 do +8,00 D (co 0,50 D)
Krzywizna 8,6
Średnica 14,0
Dk/t 160 x 10-9
Uwodnienie 48%
Materiał Comfilcon A
Technologia Aquaform Comfort Science™
Tryb wymiany Dzienny i ciągły
 

Soczewki dostępne są również w innych opakowaniach:

Więcej informacji
ProducentCOOPER VISION
MarkaBiofinity
Ilość w opakowaniu3 sztuki
Dostępnośćdo 10 dni roboczych

Jak dobrać soczewki Biofinity® 3 szt.?

Soczewki Biofinity® są dostępne w opakowaniach zawierających 3 sztuki, co pozwala na wygodne zapasowe pary. Można dobrać soczewki własnoręcznie, korzystając z informacji o parametrach produktu, takich jak moc (dioptrie), krzywizna (BC) i średnica (DIA). Można także skorzystać z pomocy optometrysty, który pomoże dopasować soczewki idealnie do indywidualnych potrzeb wzroku.

Czy soczewki Biofinity® są bezpieczne?

Tak, soczewki Biofinity® są bezpieczne, co potwierdza ich całodobowe noszenie. Wykonane z nowoczesnego materiału Comfilcon A, zapewniają wygodę i bezpieczeństwo nawet podczas długotrwałego noszenia. Materiał ten również sprzyja przepływowi tlenu, co jest istotne dla zdrowia oczu.

Do jakiej wady wzroku Biofinity®?

Soczewki Biofinity® są przeznaczone do korekcji wad wzroku, takich jak krótko- i dalekowzroczność. Dzięki ich asferycznemu typowi korekcji, można skutecznie poprawić widzenie na bliskie i dalekie odległości (w zależności od mocy optycznych).

Jak zakładać soczewki Biofinity®?

Przed zakładaniem soczewek Biofinity® zaleca się dokładne umycie i osuszenie rąk. Następnie soczewki należy delikatnie wyjąć z opakowania i umieścić na opuszkach palców wskazujących. Po umieszczeniu soczewki na gałce ocznej, należy sprawdzić, czy dobrze przylega i czy nie ma uczucia dyskomfortu.

Jak zdejmować soczewki Biofinity®?

Aby zdjąć soczewki Biofinity®, należy ponownie umyć i osuszyć ręce. Następnie należy delikatnie pociągnąć dolną powiekę oczu i patrząc w górę, delikatnie złapać soczewkę kciukiem i palcem wskazującym. Następnie należy ją delikatnie zdjąć.