OPTI-FREE® Express® 355 ml

Dostępność:

24 godziny

Nasza cena:

39,99 zł
Kupując więcej oszczędzasz!
Nie masz recepty? Umów się na badanie wzroku. Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń i zamów: (+48 12) 371 10 41
Renata
5.0000
Jeden z lepszych płynów pielęgnacyjnych, naprawdę!
Marta
5.0000
Świetny płyn. Nie podrażnia oczu. Soczewki cały dzień są dobrze nawilżone.
Paulina
5.0000
super płyn używam go już rok i jestem bardzo zadowolona :)

Przebadane składniki, odpowiednie nawet dla wrażliwych oczu, rzetelny producent i wydajność - na to wszystko możesz liczyć, wybierając płyn do soczewek OPTI-FREE® Express®. Szwajcarski producent, Alcon, zadbał o to, aby klientom dostarczyć rozwiązania, które podniosą ich codzienny komfort.

 
Bezpieczne przechowywanie soczewek - z płynem Opti-Free Express możesz mieć pewność, że umieszczone w nim soczewki są w pełni bezpieczne i nie tracą swoich korzystnych właściwości.
Kompleksowa dezynfekcja - soczewki umieszczone w płynie pielęgnującym zostają starannie oczyszczone z tłuszczu, szkodliwych mikroorganizmów, osadów białkowych i zanieczyszczeń środowiskowych.
Intensywne nawilżenie - umieszczenie soczewek w pojemniczku z płynem pielęgnującym Opti-Free Express pozwala na przywrócenie im początkowego poziomu nawilżenia, dzięki czemu założone o poranku znów utrzymują wilgotność oczu i zapobiegają ich wysychaniu.
Przywrócenie elastyczności - w ciągu kilkunastu godzin użytkowania soczewki powoli tracą swoją elastyczność, dlatego płyn pielęgnacyjny, dzięki udoskonalonej formule, odżywia je i przywraca gibkość, pozwalając na kolejne dni komfortowego stosowania.
 
Przedłużona żywotność - OPTI-FREE Express

 
Przedłużona żywotność - codzienne stosowanie płynu pozwala na jeszcze dłuższe użytkowanie soczewek, dzięki ich dokładnemu oczyszczeniu i pielęgnacji.
Ekonomiczna buteleczka - płyn pielęgnacyjny Opti-Free Express skryty jest w pojemnej, ekonomicznej butelce, dzięki czemu raz zakupiony służy przez długi czas i pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.
 

Dlaczego warto używać płyn do soczewek kontaktowych?

 

Czas, który soczewki spędzają w pojemniczku wypełnionym płynem, to moment, w którym mogą one zrewitalizować się, odzyskać swoją elastyczność oraz odpowiednio się nawilżyć. Często zapominamy o tym, jak ważne procesy zachodzą podczas tego "odpoczynku" soczewek kontaktowych. Warto zwrócić uwagę, że ten czas jest kluczowy dla odczuwanego przez nas komfortu. Jeśli wybierzemy płyn, który nie spełnia oczekiwań naszego oka, podczas noszenia soczewek, borykać się będziemy z różnorodnymi, nieprzyjemnymi objawami. Zaliczyć można do nich suchość oka, ogólny dyskomfort i poczucie, że w oku znajduje się ciało obce. Takie irytujące dolegliwości skutecznie mogą odciągnąć naszą uwagę od innych spraw, nie pozwalając o sobie zapomnieć ani na chwilę.

Aby zapobiec podobnym sytuacjom, specjaliści opracowali nowoczesne rozwiązanie - płyn do soczewek OPTI-FREE® Express®. Jego nowoczesna formuła stworzona została z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych substancji, które zadbają o twoje oko - przyniosą mu ukojenie, sprawią, że soczewka stanie się nieodczuwalna, a ty zapomnisz o swojej wadzie wzroku.

 

Charakterystyka płynu OPTI-FREE® Express®

 

OPTI-FREE® Express® to wielofunkcyjny płyn dezynfekujący do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych. Dzięki unikalnej formule niszczy szkodliwe mikroorganizmy i w skuteczny sposób usuwa osady białkowe. OPTI-FREE® Express® nawilża soczewki i łagodzi drobne podrażnienia. Umożliwia czyszczenie soczewek, a także ich spłukiwanie i dezynfekcje. W trakcie używania OPTI-FREE® Express® nie jest wymagane stosowanie roztworu fizjologicznego.

Odpowiednie soczewki kontaktowe i stosowanie kropli do oczu nie powinny być jedynymi działaniami, jakie podejmujemy w trosce o zwiększony komfort widzenia. Dlatego też należy zaopatrzyć się w preparat, który zaopiekuje się soczewką wtedy, gdy my odkładamy ją do pojemniczka i przestajemy o niej pamiętać. OPTI-FREE® Express® przygotuje soczewkę do jej ponownego założenia, nada jej elastyczność, odżywi ją i właściwie nawilży. Duża, ekonomiczna buteleczka preparatu w przystępnej cenie to przemyślany, opłacalny zakup, który zapewni ci komfort na najwyższym poziomie. Dołącz do szerokiego grona klientów, którzy zaufali OPTI-FREE® Express®.

 

Skład płynu OPTI-FREE® Express®:

  • chlorek sodu,
  • sól sodowa EDTA,
  • kwas borowy,
  • aminoetylopropanol,
  • cytryniany,
  • poloksamina,
  • chlorek polidronium - polyquad (0,001%),
  • aldox (0,0005%)
 

Płyn dostępny jest również w mniejszym opakowaniu:

Więcej informacji
ProducentALCON
MarkaOPTI-FREE
Dostępność24 godziny
Cena za 100ml11,26 zł