Ciekawostki

Kolorowe soczewki na Halloween

soczewki kolorowe na Halloween

Kolorowe soczewki na Halloween to propozycja dla wszystkich tych, którzy w noc 31 października przebierają się w intrygujące i groźne postaci. Czerwone, czarne, o kociej źrenicy czy w jaskrawym odcieniu - propozycji soczewek kolorowych jest wiele. Co więcej, sprawdzą się zarówno w połączeniu z ciekawym przebraniem, jak i w towarzystwie zwykłego podkoszulka i dżinsów.

Czytaj więcej

Soczewki fotochromowe. Nowoczesna technologia na naszych oczach

soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe ACUVUE® OASYS with Transitions z Intelligent Technology to wynalazek, nad którym pracowano blisko dekadę. Tym bardziej cieszy fakt, że po wielu badaniach, analizach i testach – w końcu – w kwietniu 2018 roku FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) zatwierdziła nowo opracowany produkt. W rezultacie, w marcu 2019 roku soczewki fotochromowe ACUVUE® OASYS with Transitions trafiły do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a od niedawna są także dostępne w naszym sklepie.

Czytaj więcej

Soczewki kontaktowe wiosną

soczewki kontaktowe wiosną

Początek wiosny stanowi trudny czas dla wielu użytkowników soczewek kontaktowych. Część z nas poddaje się wówczas przeziębieniu, innych atakują alergeny wziewne, które rozpoczynają pylenie wczesną wiosną, a kończą jesienią. Pierwsze ciepłe dni to także czas, gdy zza chmur coraz częściej wygląda wyczekiwane przez większość (lecz groźne) słońce. Poniżej podpowiadamy jak nosić soczewki kontaktowe wiosną.

Czytaj więcej

Pierwsze soczewki kontaktowe a przyczyny dyskomfortu

dyskomfort w pierwszych soczewkach

Większość osób, które właśnie założyły swoje pierwsze soczewki obawia się, że mogą one stać się źródłem dyskomfortu. Na szczęście po kilku dniach, a często już po kilku godzinach, nasze oko przywyka do ciała obcego i wszystko wraca do normy. Są jednak sytuacje, w których tak się nie dzieje. Problem może dotyczyć również doświadczonych użytkowników soczewek. Co zrobić, gdy czujemy kłucie, pieczenie lub swędzenie w oku?

Czytaj więcej