Soczewki kontaktowe jesienią

soczewki kontaktowe jesienią

Zastanawiasz się, czy soczewki kontaktowe jesienią to dobry wybór? My wiemy, że tak! Sprawdź i przekonaj się sam. Zapewnij swoim oczom odpowiednie nawilżenie, komfort oraz idealne widzenie przez cały czas!

 
 
  • Jesień to trudna pora roku dla wszystkich osób borykających się z wadą wzroku. Normą wtedy stają się zaparowane okulary.
  • Dużym ułatwieniem jest zamiana okularów na soczewki kontaktowe. Do nich – ze względu na skłonność oczu do wysychania – warto dołączyć nawilżające krople do oczu.
  • Najchętniej wybieranymi soczewkami kontaktowymi jesienią są te, o wyższym stopniu uwodnienia i technologiach zwiększających poziom nawilżenia soczewek.
 

Suche oczy jesienią

 

Dlaczego oczy są szczególnie narażone na wysychanie właśnie jesienią? Przebywanie w klimatyzowanych biurach, ogrzewanych pomieszczeniach oraz samochodach naraża nasze oczy na kontakt z bardzo suchym powietrzem. Niestety wyjście na zewnątrz nie zawsze zniweluje ten problem, ze względu na zimne i również suche jesienne powietrze. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o prawidłowe nawilżenie oczu.

Wrażenie suchości oczu w okresie jesiennym oraz jesienno-zimowym jest niezwykle powszechnym zjawiskiem. Objawia się to zaczerwienieniem, pieczeniem oczu, zwiększoną wrażliwością, a nawet bólem. Zanim wystąpi zespół suchego oka zadbaj o prawidłowe nawilżenie oczu. Stosuj krople do oczu, często mrugaj, noś soczewki o wysokim poziomie uwodnienia i zmieniaj je regularnie. Dla osób cierpiących na wrażliwe i suche oczy najwygodniejsze będą soczewki jednodniowe, które wyrzucamy po całym dniu. Wówczas zawsze zakładamy nową soczewkę, dbającą przez cały dzień o prawidłowe nawilżenie oka. Jeśli stosujesz soczewki dłuższego terminu wymiany pamiętaj o ich właściwej pielęgnacji.

 

Jesienne słońce

 

Jesienne słońce jest niskie i potrafi dać się we znaki, szczególnie kierowcom. Dlatego warto mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Nosząc soczewki kontaktowe nie mamy problemu z założeniem okularów przeciwsłonecznych, każdy model można swobodnie dopasować bez jakichkolwiek przeszkód. Jesienne słońce nie tylko oślepia, ale również szkodzi promieniowaniem UV, nieraz mocniej niż latem. Dlatego tak istotne jest zabezpieczenie wzroku przed szkodliwym promieniowaniem słonecznych. Sięgaj po soczewki wyposażone w filtr UV i zakładaj okulary ze sprawdzonego źródła. Miej pewność, żę odpowiednio chronisz swoje oczy.

 

Zaparowane okulary?

 

Jeśli nosisz okulary, znasz to uczucie, kiedy różnica temperatur powoduje powstanie pary na szkłach Twoich okularów. Wejście do ciepłego pomieszczenia podczas zimnego poranka, wiąże się z nagłym ograniczeniem widoczności, przez zaparowane okulary. Nosząc szkła kontaktowe, całkowicie unikasz tego problemu. Soczewki są niewidoczne i zapewniają komfortowe widzenie w każdych warunkach.

 

Zalety korzystania z soczewek kontaktowych i kropli nawilżających jesienią

 

Brak problemu zaparowanych okularów, wygodne korzystanie z okularów przeciwsłonecznych i oczy wolne od suchości oraz podrażnień – to największe korzyści, jakie dają regularnie stosowane krople na suche oczy oraz zamiana okularów na soczewki, jednodniowe.

Z tych zalet mogą czerpać osoby z każdą wadą wzroku oraz nawet najbardziej wrażliwymi oczami. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele rodzajów soczewek jednodniowych oraz kropli do oczu o różnorodnych składach – w tym sprecyzowanych na intensywne nawilżenie i do korzystania przy wielogodzinnej pracy przed ekranem komputera. Jakie zatem soczewki kontaktowe warto wybrać jesienią? Przede wszystkim o gradiencie uwodnienia oraz technologiach, zwiększających poziom nawilżenia soczewek. Znajdziesz je w tych produktach:

 

Soczewki jednodniowe Dailies

 
  • Moc: -12,00 do +6,00 D

Soczewki od jednego z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów na rynku: Alcon. Uwodnienie soczewek sięga 80%, a w miejscu, w którym soczewka zbliża się do rogówki, nawet 100%. Dzięki temu możesz zapomnieć o dyskomforcie związanym z suchymi i podrażnionymi oczami. Są to soczewki jednodniowe o dodatnich i ujemnych mocach korekcyjnych, a więc zarówno dla krótko- jak i dalekowidzów.

KUPUJĘ
  • Moc: -10,00 do +6,00 D
  • Addycja: LO (do +1.25), MED (do +2.0), HI (do +2.5)

Soczewki Dailies Total 1 występują również w wariancie dla osób z prezbiopią. To tak zwane soczewki multifokalne, określane też mianem progresywnych. Charakteryzują się dokładnie tym samym, wysokim poziomem uwodnienia, dzięki któremu są mocno nawilżone nawet przez kilkanaście godzin od założenia. Także w środowisku wyjątkowo niekorzystnym dla wilgotności oczu – mocno klimatyzowanym pomieszczeniu lub z zanieczyszczonym powietrzem.

KUPUJĘ
 

Soczewki jednodniowe Precision

 
  • Moc: -12,00 do +8,00 D

Kolejna propozycja soczewek jednodniowych idealnych do wykorzystania jesienią. Cechują się uwodnieniem na poziomie 51% w centralnej części i 80% na powierzchni, utrzymującym się nawet przez cały dzień. W ramach technologii SmartSurface® soczewki zyskały cienką, lecz trwałą i dobrze przepuszczalną powłokę, bogatą w substancję nawilżającą, co dodatkowo poprawia stopień nawilżenia soczewek i tym samym zmniejsza ryzyko suchości oczu.

KUPUJĘ
  • Moc: -8,00 do +4,00 D
  • Cylinder: -0,75; -1,25; -1,75; -2,25 D

Marka Alcon nie zapomniała o osobach z astygmatyzmem. Do swojego katalogu włączyła soczewki toryczne z tak samo korzystnymi parametrami, jak przy wyżej opisanym modelu. Znajdziesz w nich równie wysoki gradient uwodnienia oraz tę samą technologię, zwiększającą nawilżenie. To oczywiście również soczewki jednodniowe, a więc niewymagające żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacji czy oczyszczania.

KUPUJĘ
 

Krople na suche i zmęczone oczy – konieczne jesienią

 

Chcąc ochronić swoje oczy przed zimnym i suchym powietrzem, występującym jesienią, do puli codziennie stosowanych preparatów, włącz nawilżające krople do oczu. Najlepiej takie, które zawierają hialuronian sodu w wysokim stężeniu. Jest to bowiem silnie nawilżający składnik, naturalnie występujący w ludzkim oku, który odpowiada za wiązanie cząsteczek wody na powierzchni oczu i utrzymanie ich optymalnej wilgotności.

Takie krople przynoszą natychmiastową ulgę w suchości oczu, redukując tym samym zmęczenie wzroku, a nawet poprawiają jakość widzenia – niwelują uciążliwe szumy i zamglenia. Zwiększają również komfort korzystania z soczewek – spada ryzyko ich wyczuwania na oczach. Jeśli planujesz korzystać z kropli regularnie, wybierz większe opakowania lub opakowania z dwiema buteleczkami preparatu, bo to się po prostu opłaca.

Jesienią nie musisz rezygnować z soczewek kontaktowych. Wystarczy, że wybierzesz te, o większym stopniu uwodnienia, do jednodniowego zastosowania i wzbogacisz codzienną rutynę pielęgnacyjną o nawilżające krople do oczu. Wtedy nawet najbardziej suche powietrze nie będzie Ci straszne!

 

Opracowanie:

 

Artykuł powstał w oparciu o publikacje naukowe i stanowi integralną część Poradnika Optometrysty. Zapoznaj się z artykułami zgromadzonymi w poradniku, aby dowiedzieć się więcej o soczewkach kontaktowych. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszym zespołem optometrystów lub poradź się swojego okulisty. Zagadnienia prezentowane w artykule, szczególnie w przypadku problemów ze wzrokiem, należy skonsultować ze specjalistą.

Realizacja - Zespół optometrystów KODANO Optyk

Udostępnij: