Modne i funkcjonalne okulary dla dzieci

okulary dla dzieci

Jeśli wizyta u okulisty zakończyła się diagnozą: Twoje dziecko jest krótko- bądź dalekowidzem, czeka Cię nie lada przygoda z doborem właściwych oprawek. W takich sytuacjach chętnie ruszamy z pomocą i radzimy jak wybrać modne i funkcjonalne okulary dla dzieci. Wiemy, że jako rodzic to Ty podejmujesz ostateczną decyzję w sprawie doboru idealnych szkieł i oprawek dla swojego malucha. Dzieci jednak często mają swoją, odmienną od naszej, wizję najlepszych okularów. Pozwól więc swojemu dziecku samodzielnie wybrać typ i kolor oprawek, a sam zadbaj o ich funkcjonalność. 

 

Po pierwsze – funkcjonalność

 

Postaraj się, by szkła i oprawki były odpowiednio dobrane i spełniały wymagania bezpieczeństwa i jakości. Pamiętaj, że typowy dzień Twojego dziecka różni się od Twojego. Zabawa z rówieśnikami, uprawianie sportu, bądź długie godziny przed ekranem monitora wymagają solidnych okularów. Najbardziej odporne modele posiadają:

  • Zawiasy elastyczne, które dają dziecku możliwość delikatnego wygięcia zauszników;
  • Szkła plastikowe, które są lżejsze i bardziej odporne na zniszczenia niż szkła szklane;
  • Powłokę antyrefleksyjną, która zapewnia wyraźne widzenie, zwiększa kontrast oraz niweluje odbicia i refleksy świetlne powstające na powierzchni soczewek okularowych.
  • Powłokę utwardzającą, dzięki której soczewki okularowe są bardziej wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zarysowania.

Najistotniejszy jest jednak rozmiar i kształt okularów. Często zdarza się, że dziecko nosi okulary, które zsuwają mu się z nosa, bądź posiadają za długie zauszniki. Nieodpowiednia wielkość oprawek może więc znacząco obniżyć komfort użytkowania, a w rezultacie pogorszyć wzrok naszej pociechy. Wiedząc, jak ważny jest dobór idealnych oprawek napisaliśmy artykuł pt. „Wymiary oprawek – jaki rozmiar okularów wybrać?”. Dzięki niemu poczujesz się pewniej podczas wizyty u optometrysty.

 

Po drugie – upodobania naszego dziecka

 

Zadowolenie malucha z nowych okularów to gwarancja, że będzie je nosił na co dzień. Dajmy mu wobec tego wolną rękę w kwestii doboru oprawek i etui. Pomagając dziecku w wyborze zauważymy, że każda pociecha jest inna i ma swój indywidualny gust. Naszym celem będzie znaleźć wytrzymałe i funkcjonalne okulary dla dziecka, w oparciu o jego upodobania.

  • Niektóre dzieci lubią upodabniać się do dorosłych, chętniej wybierając oprawki w ciemnych kolorach i stonowanych kształtach. Ich uwagę przykują najpewniej modele zaproponowane przez firmy Moretti, czy Belutti.
  • Wiele dzieciaków z przekonaniem wybierze okulary w jaskrawej kolorystyce lub wzorzyste. Tego typu okulary korekcyjne dla dzieci znajdziemy w ofercie marek MorettiRay-Ban lub William Morris.
  • Wśród starszych dzieci, znajdą się też takie, które uważnie śledzą trendy w modzie - oni być może skuszą się na transparentne (półprzezroczyste) oprawki marki Moretti.
 

Zobacz wszystkie Okulary dla Dzieci

 

Zobacz Okulary korekcyjne dla Dzieci

 

Zobacz Okulary przeciwsłoneczne dla Dzieci

 

Akcesoria do okularów

 

Kupując okulary warto zwrócić uwagę także na przydatne akcesoria. Szczególnie na uwagę zasługuje etui, specjalnie dobrane dla nowych okularów Twojego dziecka. W KODANO.pl posiadamy duży wybór etui zaprojektowanych specjalnie dla najmłodszych. Osobowość naszego dziecka to istotna wskazówka dotycząca jego upodobań, tak samo w kwestii ubrań, dodatków, czy gadżetów, jak i korzystania z wolnego czasu. Wsłuchajmy się więc w jego potrzeby i pozwólmy na dokonywanie drobnych decyzji - doradzajmy i tłumaczmy, gdy czujemy, że popełnia błędy.

  akcesoria do okularów dla dzieci  

Opracowanie:

 

Artykuł powstał w oparciu o publikacje naukowe. Zapoznaj się z artykułami zgromadzonymi w poradniku KODANO, aby dowiedzieć się więcej o okularach korekcyjnych i przeciwsłonecznych. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszym zespołem optometrystów lub poradź się swojego okulisty. Zagadnienia prezentowane w artykule, szczególnie w przypadku problemów ze wzrokiem, należy skonsultować ze specjalistą.

Realizacja - Zespół optometrystów KODANO Optyk

Udostępnij: