Porady eksperta

Okulary progresywne czy dwuogniskowe?

okulary progresywne vs dwuogniskowe

Masz już za sobą 40. urodziny i zauważasz, że litery w książce, gazecie lub telefonie stały się niewyraźne, a czytanie znacznie trudniejsze niż kiedyś? Musisz odsuwać je od siebie, by przeczytanie kilku linijek znów było możliwe? Prawdopodobnie to początek prezbiopii. To właśnie do korekcji tej wady wzroku przeznaczone są okulary progresywne i okulary dwuogniskowe.

Czytaj więcej

Jaki wybrać materiał oprawek okularowych?

materiał oprawek okularowych

Najważniejszymi czynnikami wyboru oprawek okularowych są wygoda, styl i cena produktu. Jeśli jednak chcesz, by Twoje okulary były wytrzymałe, wygodne i odporne na działanie niekorzystnych czynników, weź pod uwagę materiał ich wykonania. Dzięki temu dopasujesz oprawki nie tylko do swoich preferencji, ale także trybu życia. Zapoznaj się z naszym przeglądem materiałów oprawek okularowych i znajdź pomysł na siebie!

Czytaj więcej

Jak zachęcić dziecko do noszenia okularów?

okulary dla dzieci

Okulary zdecydowanie nie są ulubionymi dziecięcymi akcesoriami. Konieczność ich noszenia może spotkać się z silnym oporem malucha, który spróbuje je zdjąć, gdy tylko znajdzie się poza zasięgiem Twojego wzroku. Jak zatem wytłumaczyć dzieciom, że noszenie okularów jest ważne dla ich zdrowia i samopoczucia? Pomoże Ci zrozumienie obaw swojej latorośli, odrobina cierpliwości i … dobór właściwych oprawek, dopasowanych do dziecięcych potrzeb. Sprawdź, jak wybrać te najlepsze dla najmłodszych!

Czytaj więcej

Jak wygląda dobór okularów? Twoja pierwsza wizyta u optometrysty krok po kroku

dobór okularów u optometrysty

Kiedy zauważysz, że widziany przez Ciebie obraz staje się coraz mniej ostry, a do tego dochodzi jeszcze uczucie zmęczenia lub ból głowy, możesz mieć niemal pewność, że borykasz się z wadą wzroku. Umów się na wizytę u optometrysty, bo dobór okularów korekcyjnych to pierwszy i bardzo ważny krok, jaki powinieneś wykonać. Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda taka wizyta i jak się do niej przygotować?

Czytaj więcej

Okulary dla rowerzystów. Jakie wybrać?

okulary dla rowerzystów

Jazda na rowerze, zwłaszcza ta wielokilometrowa, jest bezpieczniejsza i wygodniejsza, kiedy posiadasz okulary rowerowe. Ich zadaniem jest chronić – przed słońcem, owadami, pyłem, drobinkami piachu. Design też nie jest bez znaczenia. Jakie okulary na rower wybrać, by uzyskać wysoką ochronę, maksymalny komfort i stylowy wygląd z pomocą jednego produktu?

Czytaj więcej

Kiedy wymienić szkła w okularach?

wymiana szkieł w okularach
Na pytanie, kiedy wymienić szkła w okularach nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Eksperci podkreślają jednak, że w nowe soczewki najlepiej inwestować nie rzadziej jak raz na 2-3 lata. Dlaczego? Otóż nie jest możliwym stuprocentowe zabezpieczenie szkieł przed mikrouszkodzeniami, zarysowaniami czy zniekształceniami. Nawet najlepiej traktowane soczewki utracą w końcu swoje początkowe właściwości.

Czytaj więcej

Blue Blocker, powłoka polaryzacyjna i antyrefleks - co je łączy?

powłoka Blue Blocker

Co łączy powłokę polaryzacyjną, antyrefleks i tzw. Blue Blocker? Spieszymy z odpowiedzią. Wszystkie te warstwy chronią oczy przed szkodliwym działaniem światła. Pierwsza z nich – polaryzacja – eliminuje działanie światła odbitego, z którym mamy do czynienia każdego słonecznego dnia. Antyrefleks z kolei chroni przed sztucznymi refleksami światła obecnymi zwłaszcza nocą. Wreszcie, Blue Blocker zwiększa kontrast, znacząco poprawiając widoczność.

Czytaj więcej

Najczęstsze problemy z okularami – jak im zaradzić?

problemy z okularami
Skarżysz się na problemy z okularami i szukasz sposobów, by im zaradzić? Opisujemy najczęstsze niedogodności związane z użytkowaniem okularów i porady, jak sobie z nimi radzić. Jesteśmy pewni, że choć raz zdarzyło Ci się zapomnieć swoich „drugich oczu”. Możemy się też założyć, że nieraz zadajesz sobie pytanie: dlaczego moje okulary są znowu brudne? Takie sytuacje zdarzają się każdemu, najważniejsze to znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Czytaj więcej