Okulary dla dzieci

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 402

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 402

Strona
na stronę

Dziecięce okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne

Jedną z kluczowych kwestii podczas wyboru okularów dziecięcych jest prawidłowe podtrzymywanie szkieł na wysokości oczu, dlatego powinny doskonale trzymać się na małym nosku i jednocześnie nie przyczyniać się do dyskomfortu. Oprawki dla dzieci są lekkie i perfekcyjnie wyprofilowane oraz dopasowane do indywidualnego układu twarzy. Dobór odpowiednich szkieł to tylko połowa sukcesu, więc nie można bagatelizować pozostałych kwestii, które mogą mieć negatywny wpływ na pole widzenia. Jakość korekcji zależy w równiej mierze od dobrze dobranych oprawek. Należy pamiętać, że dziecko nieustannie się rozwija, a co za tym idzie, jego owal twarzy i kształt nosa ulegają zmianom. Ramki oprawek powinny więc być idealnie dopasowane i dobrze ułożone, by pomiędzy noskiem, a oprawką nie tworzyła się luka, a same okulary nie opadały.

Cechy okularów dla dzieci

Najważniejsze oczywiście jest zdrowie dziecka, ale równie ważne jest jego samopoczucie. Dobrze dobrane oprawki to nie wszystko, ponieważ pozytywny efekt korekcji przyniesie dopiero codzienne stosowanie. Dlatego tak ważne, by zachęcić, bądź nawet przekonać dziecko do korzystania z okularów korekcyjnych. Ponadto, wybór oprawek powinien przede wszystkim należeć właśnie do niego. Ciekawe, kolorowe i wzorzyste oprawki są specjalnie stworzone dla najmłodszych. Bez najmniejszej wątpliwości okulary powinny podobać się przede wszystkim dzieciom, które odkryją w nich oryginalność i z dumą będą je nosić. Takie cechy w pełni spełniają prezentowane okulary dziecięce marek Ray-Ban, Emoji, Moretti oraz Belutti.

Dopasowanie okularów u dzieci

Oprawki dziecięce muszą spełniać rygorystyczne warunki jakości i dopasowania. To ostatnie najlepiej sprawdzić w naturalnych dla dziecka warunkach, a więc w domu. Możliwość przymierzenia oprawek w zaciszu domowym w ramach Domowej Przymierzalni to spore ułatwienie całego procesu. Dziecko może bawić się, biegać i robić wszystkie codzienne czynności z oprawkami na nosie. Niewymuszone środowisko zdecydowanie sprzyja dokonaniu najlepszego wyboru okularów korekcyjnych dla dziecka.

Zobacz poszczególne okulary dla dzieci:

Zobacz poszczególne marki okularów dla dzieci:

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na grupę docelową: