Okulary męskie

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 1973

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 1973

Strona
na stronę

Męskie okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne

Jak mężczyźni wybierają okulary? Na jakie kryteria zwracają uwagę, a które są mniej ważne? Na podstawie przeprowadzonych badań można stwierdzić, że podstawowe cechy, jakie powinny posiadać okulary męskie to: komfort, dobre dopasowanie i trwałość.

Cechy okularów męskich

W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni przejawiają mniejszą skłonność do szaleńczej pogoni za trendami mody. Współcześni panowie oczywiście są zainteresowani dobrym stylem, ale rzadziej decydują się na modny wygląd, kosztem rezygnacji z wygody. Istnieją badania potwierdzające, że blisko 90 procent panów, wybierając okulary męskie, kieruje się właśnie wygodą i dobrym dopasowaniem. W tych samych badaniach ponad połowa mężczyzn przyznała, że przy wyborze okularów, istotnym elementem są sprężyste zawiasy. Ponadto, ważne jest, by okulary męskie były odporne na złamania. Choć coraz częściej mężczyźni sięgają po modne modele okularów, wciąż najważniejsza jest jakość wykonania i trwałość użytych materiałów. Przeważa kolorystyka ciemna, odcienie czerni, szarości i granatu. Warto także zwrócić uwagę na okrągłe, złote modele, które są również doceniane przez mężczyzn.

Trendy w okularach męskich

  1. Aviatory - ponadczasowe klasyki, które z powodzeniem utrzymują swoją wysoką pozycję. Charakterystyczne, zaokrąglone szkła występują często w odcieniach brązu, jak i szarości.
  2. W modzie pozostają duże okulary męskie. Szerokie, prostokątne oprawki, najczęściej w stonowanej kolorystyce, są chętnie wybierane przez biznesmenów i ceniących sobie modne akcenty.
  3. Bezoprawkowe okulary, tzw. okulary patentki, to jedne z najchętniej kupowanych modeli. Przez wzgląd na specyficzną budowę i brak widocznych opraw przy soczewce, są mało widoczne na twarzy i nie ograniczają widoczności.
  4. Oprawki tytanowe - choć cenowo to produkty z górnej półki, ich lekkość, w połączeniu z dużą wytrzymałością, zapewnia im uznanie wśród męskiego grona klientów.
  5. Młodsi mężczyźni często decydują się na okulary męskie plastikowe, ze względu na upodobanie do nieco odważniejszej stylistyki. Najchętniej kupowanym modelem są Wayfarery - ich szerokie oprawki są lekkie, dzięki czemu gwarantują wysoki komfort noszenia.

Zobacz poszczególne okulary męskie:

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na grupę docelową: