Ranking soczewek Alcon w 2021 roku

1

  • Air Optix® Plus HydraGlyde® to soczewki miesięczne wyposażone w innowacyjną technologię Hydraglyde, która zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie. Jest to produkt, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania, poprzez wysokie dotlenienie i zastosowanie dodatkowej warstwy ochronnej. Jego regularne stosowanie pozwoli zahamować wadę wzroku i zapewni wyraźne widzenie przy posiadanej wadzie wzroku dalekowzroczności lub krótkowzroczności. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, przeznaczonych do noszenia w trybie dziennym.
KUPUJĘ

2

  • Air Optix® Aqua to innowacyjne soczewki sferyczne zaprojektowane przez koncern Alcon. Powstały z Lotrafilcon A, wysoce utlenionego materiału, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania soczewek, niwelując podrażnienia i zaczerwienienia. Soczewki Air Optix® Aqua są odporne na zanieczyszczenia i tworzenie się osadów białkowych, a ich wygodna aplikacja sprawia, że są idealnym wyborem nawet dla niedoświadczonych użytkowników. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co przy odpowiedniej ich pielęgnacji powinno wystarczyć na 3 miesiące użytkowania.
KUPUJĘ

3

  • Air Optix® Plus HydraGlyde® to miesięczne soczewki sferyczne, w których produkcji została wykorzystana innowacyjna technologia HydraGlyde, która zapewnia oku stały, wysoki poziom wilgotności i nawilżenia. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów oddychających, dzięki czemu soczewki zapewniają Twoim oczom doskonałe natlenienie, co z powodzeniem zlikwiduje niechciany dyskomfort związany z podrażnieniem i zaczerwienieniem oczu. Jest to także idealny wybór dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek.
KUPUJĘ
4

Air Optix® Night & Day® Aqua to innowacyjne soczewki stworzone z myślą o tych osobach, które nie lubią cowieczornego rytuału pielęgnacji soczewek. Jedną ich parę bowiem możesz nosić przez okres 30 dni i 30 nocy bez zdejmowania. To wygodne rozwiązanie zapewnia również wysoki poziom dotlenienia soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i wypoczęte. Soczewki Air Optix® Night & Day® Aqua perfekcyjnie korygują wadę wzroku, a ich regularne użytkowanie pomoże zahamować rozwój posiadanej wady. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, dzięki czemu będziesz wolny od zakupów optycznych nawet przez okres 3 miesięcy.

KUPUJĘ
5

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
6

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
7

Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism to soczewki toryczne stworzone z myślą o astygmatykach, którzy zmagają się także z wadami krótkowzroczności i dalekowzroczności. Cechują się unikalnym designem, dzięki czemu błyskawicznie dopasowują się do oka, a ich aplikacja jest prosta i nieskomplikowana. Dodatkowy system stabilizujący zastosowany w ich konstrukcji sprawia ponadto, że soczewki nie wypadają i nie podwijają się. Opakowanie zawiera 3 sztuki soczewek, jest to więc idealny zestaw na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
8

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
9

Air Optix® Colors to miesięczne kolorowe soczewki, które mogą być użytkowane zarówno przez dalekowidzów, jak i krótkowidzów. Regularne ich stosowanie pozwala zahamować rozwój wady wzroku. Ale to nie wszystko, Air Optix® Colors pozwalają Ci również na zmianę Twojego koloru oczu w sposób naturalny. Są wysoce odporne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i osady białkowe oraz cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu. Wszystkie te cechy zapewniają najwyższy komfort użytkowania. W opakowaniu znajdziesz 2 sztuki soczewek, co jest idealnym wyborem, jeżeli chcesz tylko przetestować produkt.

KUPUJĘ
10

Air Optix® Aqua to produkt koncernu Alcon Vision Care. Są to innowacyjne soczewki kontaktowe, przeznaczone do użytkowania w trybie miesięcznym. Hydrożelowy materiał, z którego zostały wykonane, zapewni Twoim oczom wysoki poziom nawilżenia, nawet przez kilkanaście godzin noszenia soczewek. Produkt ten zapewnia najwyższy komfort użytkowania i dodatkowo jest wysoce odporny na gromadzenie się zanieczyszczeń i osadów białkowych. Jasnoniebieskie zabarwienie na soczewce sprawia, że jej aplikacja jest bardzo prosta dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, w sam raz na wypróbowanie produktu.

KUPUJĘ

Soczewki kontaktowe uznawane są za komfortową alternatywę dla okularów korekcyjnych. Na ich korzyść przemawia brak ograniczeń, które są typowe dla okularów. Mowa tu m.in. o przysłanianiu pola widzenia oprawkami, a także parowaniu szkieł podczas przechodzenia z zimnego do ciepłego wnętrza. Producenci opracowują technologie, które zapewniają najwyższą wygodę użytkowania przez okres ich użyteczności – od pierwszego do ostatniego dnia. Obecnie produkowane modele wyróżniają się wysokim stopniem uwodnienia oraz tlenoprzepuszczalności. To sprawia, że oczy są wypoczęte, pełne blasku i odpowiednio nawilżone przez cały dzień. Tym samym ograniczone zostaje ryzyko pojawienia się na nich zaczerwienień i podrażnień. Elastyczny materiał soczewek zapewnia natychmiastowe dopasowanie do naturalnej krzywizny rogówki użytkownika. Dzięki cienkiej konstrukcji można zapomnieć o problemie tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka.

Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych dostępnych modeli soczewek. Najczęściej spotykane są te przeznaczone do noszenia w trybie: jednodniowym, dwutygodniowym oraz miesięcznym. Szkła kontaktowe występują w wersjach tradycyjnych, torycznych, progresywnych (multifokalnych) oraz kolorowych. Soczewki umożliwiają skorygowanie najpopularniejszych wad wzroku: krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu oraz prezbiopii (starczowzroczności).

Marka Alcon cieszy się popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Dostarcza na rynek produkty, które skutecznie korygują wady wzroku oraz pozwalają cieszyć się komfortem widzenia. Wykorzystywane technologie są nowoczesne i doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych użytkowników. Troszczą się nie tylko o jakość widzenia, ale również o zdrowie narządu wzroku. Poniżej znajduje się ranking najczęściej wybieranych modeli soczewek marki Alcon w 2021 roku, natomiast wcześniej zapoznajmy się z najbardziej znanymi markami soczewek kontaktowych tego producenta.

Air Optix są jednym z najpopularniejszych modeli w Europie wśród osób noszących na co dzień szkła kontaktowe. Na uwagę zasługuje materiał, z którego zostały wykonane – jego parametry odznaczają się wysoką tlenoprzepuszczalnością. Specyficznym typem są Air Optix Night&Day, które można nosić w trybie ciągłym – bez konieczności zdejmowania ich przed snem.

Dailies to silikonowo-hydrożelowe modele jednodniowe. Chętnie wybierane przez użytkowników okazjonalnych, łączących korekcję okularową z soczewkami. W ich przypadku zastosowano innowacyjne rozwiązanie zapewniające doskonałe nawilżenie – gradient uwodnienia. Dodatkowo system nawilżania aktywowany jest za każdym mrugnięciem okiem.

FreshLook to jedne z najpopularniejszych soczewek kolorowych (kosmetycznych). Doceniane są za możliwość podkreślenia lub całkowitej zmiany naturalnej barwy oczu dzięki bogatej gamie kolorystycznej. Dostępne są w wersji z mocami (dodatnie, ujemne) oraz bez mocy (tzw. zerówki).

Pierwsze miejsce należy do miesięcznych Air Optix® Plus HydraGlyde® w opakowaniu 6 sztuk. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że materiał, z którego zostały wykonane, odznacza się doskonałymi parametrami pod względem tlenoprzepuszczalności – kilkukrotnie wyższymi od jej odpowiedników. Dzięki temu do oka dostaje się odpowiednia porcja powietrza, a wzrok pozostaje zdrowy i wypoczęty. Model ten wykorzystuje dwie zaawansowane technologie marki Alcon w zakresie optymalnego nawilżenia powierzchni oka – SmartShield Technology and HydraGlyde oraz Moisture Matrix. Pierwsza z nich tworzy ochronną warstwę uwodnienia, która chroni również przed gromadzeniem się na powierzchni soczewek zanieczyszczeń mogących podrażniać oczy. HydraGlyde Moisture Matrix to natomiast rozwiązanie odpowiedzialne za zachowanie wysokiego poziomu nawilżenia przez cały dzień. Użytkownik może zapomnieć o efekcie suchego oka. Model ten dostępny jest w szerokiej gamie mocy (dodatnich, ujemnych), co pozwala dużej grupie użytkowników korzystać z atutów soczewek Air Optix® Plus HydraGlyde®.

Drugie miejsce w rankingu zajęły miesięczne Air Optix® Aqua pakowane po 6 sztuk. Model ten został wyprodukowany z silikonowo-hydrożelowego materiału - Lotrafilcon B. Zapewnia on wysoki poziom przepuszczalności tlenu - nawet pięć razy wyższy niż w przypadku szkieł hydrożelowych. Dzięki temu skutecznie zabezpiecza narząd wzroku przed powstawaniem zaczerwienień oraz podrażnień. Dodatkowym atutem tego produktu jest zastosowanie systemu nawilżającego AQUA. Odpowiada on za zagwarantowanie wysokiej wygody użytkowania od momentu założenia soczewek aż do ich zdjęcia. Szkła kontaktowe pokryte są substancją nawilżającą, która tworzy jedwabną powłokę. To pozytywnie wpływa na komfort codziennego użytkowania Air Optix® Aqua. Warto również wspomnieć, że powierzchnia tego modelu wykazuje wysoką odporność na gromadzenie się na niej osadów białkowo-lipidowych. Dodatkowym atutem jest jasnoniebieskie zabarwienie, które ułatwia zakładanie soczewek oraz podbija naturalną barwę tęczówki użytkownika. Produkt rekomendowany jest w szczególności osobom, które korzystają z soczewek dłużej niż 11 godzin dziennie oraz zdarza im się w nich czasami zasnąć. Chętnie sięgają po nie użytkownicy, którzy spędzają wiele godzin dziennie przed ekranami komputerów, w pomieszczeniach klimatyzowanych, zadymionych i suchych.

Na trzecim miejscu uplasowały się również Air Optix® Plus HydraGlyde®, jednak w pudełku po 3 sztuki. Bez względu na ilość sztuk soczewek w opakowaniu soczewki odznaczają się takimi samymi właściwościami. Mniejsze opakowania to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają różną wadę wzroku w obu oczach – dzięki temu łącząc dwa pudełka, mogą stworzyć idealny zestaw, wpisujący się w ich różnowzroczność. Po większe opakowania sięgają natomiast użytkownicy z tą samą wadą wzroku w obu oczach, aby stworzyć komplet szkieł kontaktowych do noszenia przez trzy miesiące.

Ranking obejmuje 10 najchętniej wybieranych modeli soczewek marki Alcon w całym 2021 roku. Zestawienie zostało zdominowane przez produkty marki Air Optix, ale popularnością cieszy się także seria jednodniowych soczewek tego producenta reprezentowana przez markę Dailies na czele z DAILIES® AquaComfort Plus® (zarówno w opakowaniu 30 jak i 90 sztukowym) oraz Dailies Total 1® (w opakowaniu 30 sztukowym).

A Ty które soczewki Alcon wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za cały rok 2021:

Zapisz się do newslettera

i dowiedz się o nowościach