Ranking soczewek CooperVision w 2021 roku

1

  • Biofinity 6 szt. to miesięczne soczewki, dedykowane osobom zarówno z dodatnią, jak i z ujemną wadą wzroku. Z powodzeniem mogą być także użytkowane przez alergików, ze względu na brak zastosowania w ich tworzeniu jakichkolwiek sztucznych dodatków. Ich regularne użytkowanie pozwoli na zahamowanie rozwoju wady wzroku, a dzięki wysokiej jakości komfortu i ostremu widzeniu zapewnisz sobie najwyższą jakość użytkowania. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co pozwoli Ci użytkować je przez okres 3 miesięcy.
KUPUJĘ

2

  • Biofinity Toric to wysokiej jakości soczewki astygmatyczne stworzone przez znany i ceniony koncern Cooper Vision. Do stworzenia soczewek użyto innowacyjnego materiału Comifilcon A, co sprawia, że są ultracienkie i posiadają elastyczną strukturę. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Aquaform Comfort Science soczewki są miękkie i wysoce nawilżone. Dzięki dodatkowemu systemowi stabilizacji soczewka nie podwija się i nie wypada, więc możemy być pewni maksymalnego komfortu bezpośrednio po jej założeniu, jak i przez cały czas noszenia. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek.
KUPUJĘ

3

  • Biofinity 3 szt. to soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób z dodatnią, jak i ujemną wadą wzroku. Dzięki innowacyjnej technologii, którą zastosowano w ich tworzeniu, zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu oraz najwyższy poziom nawilżenia. Soczewki te mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików, bowiem do ich tworzenia nie użyto żadnych sztucznych dodatków. Regularne użytkowanie soczewek pozwoli zahamować rozwój wady wzroku. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc także idealna propozycja dla osób, które posiadają wady wzroku o różnych wartościach, z powodzeniem możesz połączyć ten zestaw z innym.
KUPUJĘ
4

Proclear Sphere™ to innowacyjne soczewki kontaktowe najlepszej jakości dedykowane dla krótkowidzów, oraz dalekowidzów. Stworzone zostały z nowoczesnego materiału Omafilcon B, który sprawia, że użytkowanie soczewek jest bardzo komfortowe i wygodne, a oczy otrzymują optymalny poziom nawilżenia oraz natlenienia - bez wysychania, podrażnień i zmęczenia. Dzięki wyjątkowej konstrukcji szkła te zapewnią Ci ostre i wyraźne widzenie zawsze i wszędzie, bez efektu halo, cieni i refleksów. Opakowanie, które zawiera 6 sztuk wystarczy Ci na 3 długie miesiące stosowania soczewek.

KUPUJĘ
5

Proclear 1 Day to nowoczesne soczewki produkowane przez CooperVision, które zapewnią Ci ostre i wyraźne widzenie w każdej sytuacji. Wykonano je z innowacyjnego materiału Omafilcon A, dzięki czemu są maksymalnie nawilżone i gładkie, co przekłada się wysoki poziom komfortu podczas ich użytkowania. Soczewki jednodniowe marki Proclear są ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, oraz posiadają wysoką przepuszczalność tlenową. To koniec ze zmęczeniem oraz podrażnieniami oczu. W opakowaniu znajduje się 30 sztuk soczewek, które dedykowane są do użytkowania w trybie jednodniowym - nie wymagają więc codziennej pielęgnacji. 30 sztuk wystarczy Ci na 2 tygodnie (identyczna wada w obu oczach) lub miesiąc (w zestawieniu z opakowaniem do innej wady) - to idealna opcja, jeśli chcesz je wypróbować.

KUPUJĘ
6

MyDay® to soczewki najnowszej generacji stworzone przez cenionego producenta - markę CooperVision. Wyprodukowane zostały z nowoczesnego, wyjątkowego materiału, dzięki czemu są bardzo gładkie i nawilżone, co przekłada się na maksymalny komfort podczas ich noszenia. W wyniku zastosowania technologii Aquaform, zapewniono optymalny poziom nawodnienia - dzięki temu ich użytkownik może raz na zawsze pożegnać się z nieprzyjemnym wysychaniem, oraz zmęczeniem oczu. Jednodniowy produkty optyczny marki MyDay® posiada ponadto zaokrąglone soczewki, co eliminuje tarcie na linii powieka - soczewka oraz ma wbudowane filtry UV. Opakowanie, które zawiera 30 sztuk wystarczy Ci na 15 dni (ta sama wada w obu oczach) lub 30 dni (różna wada + dodatkowe opakowanie) użytkowania produktu.

KUPUJĘ
7

Biofinity Multifocal typ D (dla oka dominującego) to soczewki przeznaczone dla osób zmagających się z prezbiopią, do których stworzenia użyto innowacyjnej technologii Balanced Progressive, która zapewni Ci ostre i wyraźne widzenie na wszystkich odległościach, zarówno podczas czytania, jazdy samochodem oraz oglądania telewizji. Ponadto soczewki te są stworzone do stosowania w trybie dzień-noc, dzięki czemu nie musisz zdejmować ich przed snem. Cechują się również łatwą i intuicyjną aplikacją, dzięki czemu mogą używać ich także osoby niedoświadczone. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, co daje Ci możliwość swobodnego połączenia ich z innym zestawem, w razie takiej potrzeby.

KUPUJĘ
8

Biofinity Energys to innowacyjne soczewki sferyczne dedykowane osobom spędzającym wiele czasu przed ekranem komputera. Zapewniają wysoki poziom nawilżenia oraz skutecznie niwelują zmęczenie oczu, zapewniając im maksymalny poziom komfortu. Produkt zapewnia perfekcyjne i ostre widzenie w każdej sytuacji w wysokiej rozdzielczości. Nie wymagają codziennej pielęgnacji. Opakowanie soczewek, w którym znajdziesz 3 sztuki, zapewni Ci wygodę i komfort użytkowania przez okres ponad jednego miesiąca.

KUPUJĘ
9

Biomedics 1 Day Extra to jednodniowe soczewki kontaktowe dostępne w mocach ujemnych, które dedykowane są dla krótkowidzów, a ich regularne stosowanie zapewni Ci skuteczną korekcję wady wzroku. Soczewki stworzone zostały przez renomowaną markę Cooper Vision, możesz więc być pewny, że zapewniają najwyższy standard. Szkła doskonale dopasowują się do oka, są elastyczne i miękkie, dzięki czemu ich noszenie jest wyjątkowo komfortowe i wygodne. Ponadto wysoki poziom uwodnienia szkieł zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie, oraz brak podrażnień i wysychania. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, jest to więc idealna opcja, jeżeli chcesz najpierw wypróbować produkt.

KUPUJĘ
10

Biofinity® XR to nowoczesne miesięczne soczewki kontaktowe, dedykowane dla krótkowidzów oraz dalekowidzów, dostępne w szerokim zakresie mocy zarówno dodatnich, jak i ujemnych. W ich produkcji wykorzystano materiał Comfilcon A, który zapewnia im gładkość i elastyczność, oraz optymalne nawilżenie - skutkuje to maksymalnym poziomem wygody i komfortu podczas ich noszenia. Podczas konstrukcji soczewek wykorzystano także system neutralizacji abberacji - zapewnią Ci więc ostre i wyraźne widzenie w głębokiej rozdzielczości, zawsze i wszędzie. Opakowanie, które zawiera 3 sztuki soczewek, to idealna opcja, aby połączyć soczewki o różnych mocach, tworząc tym samym zestaw doskonały dla siebie.

KUPUJĘ

Soczewki kontaktowe to rozwiązanie optyczne, które zyskuje na popularności. To doskonała alternatywa dla okularów korekcyjnych. Użytkownicy mogą zapomnieć o zjawisku parujących szkieł podczas przechodzenia z zimnego do ciepłego wnętrza, a także ograniczeniach pola widzenia w postaci oprawek okularowych. Producenci wykorzystują technologie, dzięki którym użytkownicy mogą cieszyć się wygodą noszenia szkieł kontaktowych przez cały okres ich użytkowania. W taki sposób powstają modele odznaczające się wysokim poziomem nawilżenia oraz przepuszczalności tlenu. Oczy pozostają wypoczęte i pełne blasku przez cały dzień. Ograniczone zostaje ryzyko powstawania zaczerwienień i podrażnień, a także wysuszania narządu wzroku. Wysokiej jakości elastyczny materiał odpowiada za zapewnienie dokładnego dopasowania do naturalnego kształtu oka użytkownika. Cienka konstrukcja eliminuje natomiast problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka.

Na rynku dostępne są różnorodne modele szkieł kontaktowych. Z reguły użytkownicy sięgają po modele przeznaczone do noszenia w trybie: jednodniowym, dwutygodniowym lub miesięcznym. Soczewki dostępne są w wariantach: sferycznym, torycznym, progresywnych (multifokalnych) oraz kolorowym (kosmetycznym). Z ich pomocą można skorygować najczęściej występujące wady wzroku, w tym dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność (prezbiopię).

Firma CooperVision do produkcji soczewek wykorzystuje innowacyjne materiały. Zastosowane technologie pozwalają użytkownikom cieszyć się wysokim komfortem i jakością widzenia w każdych warunkach. Marka skupia się przede wszystkim na znalezieniu najlepszych rozwiązań wpisujących się w potrzeby osób z oczami suchymi, skłonnymi do nadmiernego wysychania w ciągu dnia. Dzięki temu soczewki odznaczają się wysokimi parametrami w zakresie nawilżenia materiału. Na rynku dostępne jest kilka rodzin szkieł kontaktowych marki CooperVision. Różnią się one między sobą nieco swoimi parametrami i właściwościami. Poniżej umieściliśmy ranking najczęściej kupowanych modeli marki CooperVision w 2021 roku, natomiast wcześniej prezentujemy najbardziej znane marki soczewek kontaktowych tego producenta.

Biofinity to miesięczne soczewki wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, Comfilcon A. Ich atutem jest możliwość użytkowania w trybie dziennym, przedłużonym oraz ciągłym. Chętnie wybierane są przez alergików oraz osoby uskarżające się na problem suchych oczu. Miękka i elastyczna konstrukcja zapewnia natychmiastowe dopasowanie do naturalnej krzywizny oka użytkownika.

Clariti to modele jednodniowe oraz miesięczne przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym. Są wykonane z wysokiej jakości silikonowo-hydrożelowego materiału, który odznacza się wysokimi parametrami. Zaokrąglone krawędzie zwiększają komfort użytkowania.

MyDay również wykonane są z materiału silikonowo-hydrożelowego (Stenfilcon A). Dzięki wykorzystaniu technologii Aquaform Comfort Science™ uzyskały one wysoki poziom nawilżenia, zapewniając ich użytkownikowi wysoki komfort.

Proclear to hydrożelowe soczewki, które powstały z myślą o osobach cierpiących na problem suchych oczu. W zależności od wybranego modelu oferują jednodniowy lub miesięczny tryb wymiany. Zastosowane technologie eliminują niekorzystne wrażenia wizualne, w tym efekt halo czy refleksy. Ich powierzchnia jest zabezpieczona przed zbieraniem się na niej zanieczyszczeń.

Zero 6 to modele z materiału hydrożelowego przeznaczone do użytku w trybie dziennym, całorocznym. Zazwyczaj wybierane są w przypadku mocno zaawansowanej wady.

Biomedics to jednodniowe lub miesięczne soczewki charakteryzujące się wysokim wskaźnikiem nawodnienia i tlenoprzepuszczalności. Live to również szkła kontaktowe jednodniowej wymiany.

Pierwsze miejsce należy do miesięcznych Biofinity® pakowanych po 6 sztuk. Model ten jest jednym z najchętniej wybieranych wśród soczewek o miesięcznym trybie wymiany. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że szkła kontaktowe tego producenta odznaczają się licznymi zaletami. Chętnie sięgają po nie użytkownicy z oczami podatnymi na zmęczenie, zaczerwienienie oraz powstawanie podrażnień. Jest to również najpopularniejszy wybór wśród alergików. Ze względu na brak dodatkowych substancji nawilżających są one niezwykle delikatne. Biofinity® powstały z elastycznego silikonowo-hydrożelowego materiału, Comfilcon A, którego atutem jest wysoka elastyczność. Zapewnia ona doskonałe dopasowanie do naturalnej krzywizny oka użytkownika. Na uwagę zasługuje również wysoki poziom tlenoprzepuszczalności oraz uwodnienia. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się komfortem widzenia przez cały dzień – od pierwszego do ostatniego dnia ich noszenia.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmują miesięczne Biofinity® Toric w opakowaniu po 3 sztuki. Model ten został wyprodukowany, aby spełnić potrzeby wymagających oczu astygmatyków. Wyróżnia się on nieco innymi parametrami niż jego tradycyjny odpowiednik. Atutem jest dodatkowy system stabilizacji, dzięki któremu soczewki bez trudu dopasowują się do naturalnego kształtu oka użytkownika i pozostają na swoim miejscu przez cały dzień. Soczewki toryczne od CooperVision nie przesuwają się, nie podwijają i nie wypadają samoistnie. Zostały one wykonane z materiału o nazwie Comfilcon A, który wyróżnia się wysokim stopniem uwodnienia oraz tlenoprzepuszczalności. Nawet po wielu godzinach użytkowania oczy pozostają nawilżone, wypoczęte i wolne od podrażnień. Zaletą Biofinity® Toric jest szybkie dopasowanie się do naturalnego kształtu oka użytkownika oraz wyeliminowanie problemu tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Z tego modelu można korzystać zarówno w trybie dziennym, przedłużonym, jak i ciągłym czyli bez konieczności zdejmowania przed snem.

Na trzecim miejscu uplasowały się soczewki Biofinity®, jednak w pudełku po 3 sztuki. Wielkość opakowania nie ma wpływu na właściwości soczewki. Mniejsze pudełka znajdują zastosowanie głównie w przypadku osób z różnowzrocznością, które mają różną wadę wzroku w obu oczach. Mogą połączyć dwa opakowania, tworząc jeden zestaw optyczny, idealnie dopasowany do ich potrzeb. Większe pojemności to rozwiązanie preferowane przez użytkowników regularnych, z tą samą wadą wzroku w obu oczach.

Ranking zawiera 10 najczęściej kupowanych modeli soczewek marki CooperVision w całym 2021 roku. Zestawienie w większości zostało zdominowane przez produkty marki Biofinity®, co odzwieciedla także wysoka pozycja soczewek progresywnych tego producenta - Biofinity® Multifocal. Niemniej użytkownicy doceniają także produkty marki Proclear, reprezentowane przez Proclear Sphere (w opakowaniu 6 sztukowym) i Proclear 1 Day (w opakowaniu 30 sztukowym), a także produkty marek MyDay® (reprezentowane przez MyDay® w opakowaniu 30 sztukowym) oraz Biomedics z najbardziej popularnymi Biomedics 1 Day Extra w mocach ujemnych i w opakowaniu 30 sztukowym.

A Ty które soczewki CooperVision wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za cały rok 2021:

Zapisz się do newslettera

i dowiedz się o nowościach