Ranking soczewek kontaktowych w 2021 roku

1

  • ACUVUE® OASYS to wysokiej jakości soczewki kontaktowe, których producentem jest firma Johnson & Johnson. Produkt ten został wykonany z myślą o użytkownikach zmagających się z wysychaniem i zmęczeniem oczu, co jest wynikiem pracy w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia Hydraclear zapewnia maksymalny komfort użytkowania i wysoki poziom nawilżenia, a zastosowane filtry UVA i UVB chronią oko przed promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk, które są przeznaczone do stosowania w trybie ciągłym. Jedna para soczewek może być noszona nawet przez okres 2 tygodni.
KUPUJĘ

2

  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM to dwutygodniowe soczewki toryczne, stworzone z myślą o osobach, które zmagają się z astygmatyzmem. Dzięki nowoczesnej technologii HydraClear oczy są nawilżone przez cały dzień oraz wyglądają świeżo i zdrowo. Regularne stosowanie soczewek pozwala na zahamowanie rozwoju wady wzroku, a dzięki idealnej stabilności soczewki widziany obraz jest wyraźniejszy niż kiedykolwiek. Soczewki ponadto wyposażono w filtry UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które z powodzeniem wystarczą Ci na 6 tygodni stosowania.
KUPUJĘ

3

  • #bioview Monthly to soczewki nowej generacji stworzone dla osób o wysokich wymaganiach. Zostały stworzone z materiału Olifilcon A, dzięki czemu cechują się miękką i elastyczną powierzchnią oraz zapewniają maksymalny komfort użytkowania, niwelując problem suchego oka. Wyposażono je ponadto w filtry UVA i UVB co pomoże chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym, a ich wysokie nawilżenie całkowicie wyeliminuje suchość i zmęczenie oczu. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk, co pozwoli Ci na wolność od zakupów optycznych na okres około 3 miesięcy.
KUPUJĘ
4

Biofinity 6 szt. to miesięczne soczewki, dedykowane osobom zarówno z dodatnią, jak i z ujemną wadą wzroku. Z powodzeniem mogą być także użytkowane przez alergików, ze względu na brak zastosowania w ich tworzeniu jakichkolwiek sztucznych dodatków. Ich regularne użytkowanie pozwoli na zahamowanie rozwoju wady wzroku, a dzięki wysokiej jakości komfortu i ostremu widzeniu zapewnisz sobie najwyższą jakość użytkowania. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co pozwoli Ci użytkować je przez okres 3 miesięcy.

KUPUJĘ
5

Biofinity Toric to wysokiej jakości soczewki astygmatyczne stworzone przez znany i ceniony koncern Cooper Vision. Do stworzenia soczewek użyto innowacyjnego materiału Comifilcon A, co sprawia, że są ultracienkie i posiadają elastyczną strukturę. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Aquaform Comfort Science soczewki są miękkie i wysoce nawilżone. Dzięki dodatkowemu systemowi stabilizacji soczewka nie podwija się i nie wypada, więc możemy być pewni maksymalnego komfortu bezpośrednio po jej założeniu, jak i przez cały czas noszenia. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek.

KUPUJĘ
6

#bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.

KUPUJĘ
7

AquaView Monthly to innowacyjne soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z krótkowzrocznością oraz nadwzrocznością. Wzbogacone o hialuronian sodu soczewki sprawiają, że jest to idealny wybór także dla tych osób, które uskarżają się na problem suchego oka. Zapewniają idealną ostrość i jakość widzenia, z powodzeniem niwelując szumy, refleksy i efekt halo. Ponadto wyposażono je w filtry UV, co jeszcze bardziej chroni Twoje oko przed czynnikami z zewnątrz. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które wystarczą Ci na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
8

ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.

KUPUJĘ
9

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ
10

1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ

Soczewki kontaktowe to sposób na komfortową korekcję wad wzroku. Można z nich korzystać regularnie (na co dzień) lub okazjonalnie (łącząc je z okularami korekcyjnymi). Ich atutem jest brak ograniczeń w postaci oprawek okularowych. Ponadto użytkownik może zapomnieć o problemie parujących szkieł, co może pojawić się w przypadku przechodzenia z zimnego do ciepłego wnętrza. Poszczególne modele różnią się nieco od siebie właściwościami, jednak większość z nich wyróżnia się wysokim stopniem uwodnienia oraz przepuszczalności tlenu. Dzięki temu użytkowcy szkieł kontaktowych mogą cieszyć się ich zaletami, jednocześnie nie obawiając się o zdrowie i wygląd swoich oczu. Obecnie produkowane modele wykonane są z elastycznego materiału, który zapewnia doskonałe dopasowanie do naturalnej krzywizny rogówki użytkownika. Dzięki cienkim krawędziom można na dobre zapomnieć o problemie tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka.

Na rynku dostępne są różne warianty soczewek. Największą popularnością cieszą się modele jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. Z tego rozwiązania optycznego mogą korzystać osoby z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością, a także astygmatyzmem (soczewki toryczne) oraz prezbiopią – starczowzrocznością (soczewki multifokalne, progresywne). Najbardziej znane wśród użytkowników są takie marki i producenci jak m.in. ACUVUE®, #bioview, CooperVision, Alcon oraz Bausch&Lomb. Poniżej prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych modeli soczewek kontaktowych w całym 2021 roku.

Na pierwszym miejscu uplasowały się dwutygodniowe ACUVUE® OASYS pakowane po 6 sztuk. Model ten wyposażono w znacznik „123”, który odpowiada za ułatwienie aplikacji oraz manipulowania soczewką po oku. Takie udogodnienie doceniają przede wszystkim osoby, które dopiero rozpoczynają korzystanie ze szkieł kontaktowych. Na uwagę zasługuje zastosowanie technologii Hydraclear, która odpowiada za zapewnienie optymalnego poziomu nawilżenia. Dzięki temu oczy chronione są przed nadmiernym wysychaniem podczas użytkowania soczewek. Rozwiązanie to minimalizuje również ryzyko powstawania podrażnień czy zaczerwienień oczu. ACUVUE® OASYS można nosić w trybie dziennym oraz przedłużonym (bez konieczności zdejmowania przed snem). Wbudowane filtry UVA/UVB chronią oczy przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego. Jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli przez osoby z oczami wrażliwymi oraz skłonnymi do nadmiernego wysychania, powstawania podrażnień i zaczerwienień. Z tego produktu chętnie korzystają również alergicy.

Drugie miejsce zajęły dwutygodniowe ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM w opakowaniu po 6 sztuk. Soczewki szybko dopasowują się do naturalnego kształtu oczu użytkownika. Zastosowane technologie pozytywnie wpływają na komfort użytkowania tego modelu przez cały dzień – od rana do wieczora. Ich atutem jest zapewnienie wysokiej jakości widzenia w każdych warunkach. Materiał szkieł kontaktowych (Senofilcon A) wyróżnia się wysokim stopniem nawilżenia oraz tlenoprzepuszczalności. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wymagających oczu astygmatyków. W tym modelu również zastosowano technologię Hydraclear odpowiedzialną za dodatkowe nawilżenie, ograniczenie powstawania podrażnień i zaczerwienień. ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM posiadają wbudowane filtry UVA/UVB, które zabezpieczają wzrok przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych. Soczewki przeznaczone są do użytkowania w trybie dziennym oraz przedłużonym – maksymalnie do 6 dni i nocy bez konieczności ich zdejmowania.

Trzecie miejsce należy do miesięcznych #bioview Monthly w pudełku po 6 sztuk. Model ten został wyprodukowany z wysokiej jakości silikonowo-hydrożelowego materiału, Olifilcon A. Jego atutem jest wysoka elastyczność oraz doskonałe parametry w zakresie tlenoprzepuszczalności i nawilżenia. Soczewki są łatwe w aplikacji i szybko dopasowują się do naturalnej krzywizny oczu użytkownika. Rekomendowane są w przypadku osób uskarżających się na uczucie suchych, zmęczonych i skłonnych do zaczerwienień oczu. #bioview Monthly jako szkła kontaktowe najnowszej generacji doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych użytkowników. Można je nosić wiele godzin dziennie, nawet gdy korzysta się z urządzeń elektronicznych czy też przebywa w pomieszczeniach klimatyzowanych. Soczewki #bioview Monthly odpowiadają za zapewnienie wysokiej jakości obrazu w najwyższej rozdzielczości. To jeden z najczęstszych wyborów wśród regularnych użytkowników soczewek kontaktowych.

Ranking zawiera 10 najchętniej wybieranych modeli soczewek kontaktowych w całym 2021 roku. Na kolejnych pozycjach w zestawieniu znajdują się kolejne produkty marki ACUVUE®, reprezentowane przez jednodniowe soczewki ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu 30 sztukowym oraz 1-DAY ACUVUE® MOIST, także w opakowaniu 30 sztukowym. Popularność jednodniowych soczewek kontaktowych jest widoczna w związku z tym, że w rankingu znalazły się soczewki #bioview Daily (30 sztuk) oraz jedynego reprezentanta marki Bausch&Lomb - SofLens® Daily Disposable (30 sztuk). Poza tym w zestawieniu znalazły się także produkty optyczne od CooperVision z dwoma najbardziej popularnymi rodzajami soczewek - Biofinity® w opakowaniu 6 sztukowym oraz Biofinity® Toric w opakowaniu 3 sztukowym.

A Ty które soczewki kontaktowe wybierzesz dla siebie?


Zobacz poszczególne zestawienia soczewek kontaktowych w każdym miesiącu w 2021:


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za cały rok 2021:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach