Ranking soczewek jednodniowych - Sierpień 2021

1

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

2

  • SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.
KUPUJĘ

3

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ
4

1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
5

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
6

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
7

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
8

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
9

Biotrue® ONEday to wysokiej jakości szkła kontaktowe dedykowane krótkowidzom oraz dalekowidzom. Wykonane zostały z innowacyjnego materiału HyperGel, dzięki czemu optymalnie nawilżają oko użytkownika oraz zapewniają rogówce stały i swobodny dostęp do tlenu. Dzięki tym soczewkom będziesz widział wyraźniej niż kiedykolwiek, a Twoje oczy pozostaną zdrowe i nawilżone. Produkt wyposażono ponadto w filtry UV, które ochronią Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajduje się 30 sztuk jednodniowych soczewek, które wystarczą Ci na okres 15 dni ich noszenia.

KUPUJĘ
10

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
Wyróżnikiem jednodniowych szkieł kontaktowych jest to, że nie wymagają codziennej pielęgnacji. Dzięki temu użytkownik nie musi poświęcać czasu na ich czyszczenie po każdym użyciu. Codziennie rano aplikowana jest nowa para, natomiast wieczorem zdejmowana i wyrzucana. Z takiego rozwiązania korzystają osoby, które z jakichś względów nie chcą codziennie czyścić soczewek lub nie mają na to czasu. Modele w trybie jednodniowym eliminują konieczność zakupu płynu do pielęgnacji szkieł kontaktowych oraz pojemniczków do ich przechowywania. Ze względów bezpieczeństwa i higieny nie wolno aplikować tej samej pary soczewek przez dwa dni. Jest to rozwiązanie optyczne rekomendowane zarówno użytkownikom regularnym, jak i tym, którzy sięgają po nie okazjonalnie (np. łącząc je z okularami korekcyjnymi). Jednodniowe szkła kontaktowe polecane są osobom aktywnym fizycznym oraz regularnie korzystającym z basenów. Ponadto zaleca się je użytkownikom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z soczewkami. Jednodniowe modele najczęściej pakowane są w pudełka po 30 oraz 90 sztuk.

Szkła kontaktowe należy dopasować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Czasami należy podjąć kilka prób, aby wybrać model właściwie dobrany do preferencji pacjenta. Poniżej znajduje się podsumowanie 10 najchętniej wybieranych soczewek jednodniowych w sierpniu 2021 roku.

Na pierwszym miejscu znalazły się #bioview Daily pakowane po 30 sztuk. Soczewki zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiału silikonowo-hydrożelowego (Olifilcon B). Dzięki dużej elastyczności doskonale dopasowuje się on do naturalnej krzywizny oka użytkownika. Model wyróżnia się wysokimi parametrami w zakresie przepuszczalności tlenu oraz uwodnienia. Atutem pozostaje także jasnoniebieskie zabarwienie, którego zadaniem jest ułatwienie aplikacji i manipulowanie soczewką na oku. Takie udogodnienie docenią przede wszystkim osoby, które mają trudności z wyraźnym widzeniem na bliskie odległości oraz rozpoczynają swoją przygodę z tą formą korekcji wad wzroku. Takie zabarwienie podbija naturalny kolor tęczówki oka. #bioview Daily posiadają wbudowane filtry UVA/UVB, które pochłaniają ok. 90% promieniowania słonecznego. Soczewki te polecane są osobom z oczami zmęczonymi, suchymi, skłonnymi do zaczerwienień i podrażnień.

Drugie miejsce należy do SofLens® Daily Disposable™ w pudełku 30 sztukowym. Soczewki dostępne są w wersjach dodatnich i ujemnych w związku z czym przeznaczone są dla osób z dalekowzrocznością oraz krótkowzrocznością. Model ten został wyprodukowany z elastycznego materiału (Hilafilcon B), którego atutem jest optymalny poziom uwodnienia. Utrzymuje się on przez cały dzień aż do zdjęcia soczewek z oczu. Szkła kontaktowe wykorzystują technologię Comfort Moist odpowiedzialną za zachowanie optymalnych parametrów soczewek. Warto również wspomnieć o High Definition Optics. Rozwiązanie to odpowiada za zmniejszenie problemu rozmazywania się obrazu oraz zminimalizowanie efektu halo. Powierzchnia SofLens® Daily Disposable™ odporna jest na gromadzenie się na niej osadów białkowo-lipidowych oraz innych zanieczyszczeń. To natomiast sprawia, że obraz jest ostry i wyraźny. Cienka konstrukcja soczewek odpowiada za łatwe dopasowanie do naturalnego kształtu oka użytkownika. Ich budowa sprawia również, że nie są wyczuwalne podczas noszenia. Szkła kontaktowe rekomendowane są osobom z oczami wrażliwymi, skłonnymi do zaczerwienień czy podrażnień.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmują ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu 30 sztukowym. Soczewki odznaczają się nieco większą średnicą, dzięki czemu ich aplikacja i manipulowanie na oku jest łatwiejsze. Wyprofilowana konstrukcja szkieł kontaktowych sprawia, że szybko dopasowują się one do naturalnej krzywizny rogówki użytkownika. Na komfort użytkowania wpływają również zastosowane technologie. Ich zadaniem jest m.in. zapobieganie nadmiernemu wysychaniu oczu. ACUVUE® OASYS 1-Day z cienkimi krawędziami pomagają wyeliminować problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Rozwiązanie to rekomendowane jest osobom, które zaczynają swoją przygodę z tą formą korekcji wad wzroku. Chętnie sięgają po nie użytkownicy z oczami skłonnymi do przesuszania, zaczerwienień czy podrażnień.

W ostatnich comiesięcznych zestawieniach pierwsze miejsce zajmuje model #bioview Daily. Soczewki te łączą w sobie wysokiej jakości materiał silikonowo-hydrożelowy oraz dodatkowe technologie. W rankingu można znaleźć również wiele modeli marki ACUVUE®. Jednodniowy tryb użytkowania polecany jest osobom, które cenią sobie przede wszystkim komfort korzystania oraz brak konieczności codziennej pielęgnacji soczewek. Jest to rozwiązanie bezpieczne i niezwykle higieniczne.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Sierpień 2021:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach