Ranking soczewek jednodniowych - Wrzesień 2021

1

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

2

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

3

  • SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.
KUPUJĘ
4

1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
5

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
6

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
7

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
8

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
9

Biotrue® ONEday to wysokiej jakości szkła kontaktowe dedykowane krótkowidzom oraz dalekowidzom. Wykonane zostały z innowacyjnego materiału HyperGel, dzięki czemu optymalnie nawilżają oko użytkownika oraz zapewniają rogówce stały i swobodny dostęp do tlenu. Dzięki tym soczewkom będziesz widział wyraźniej niż kiedykolwiek, a Twoje oczy pozostaną zdrowe i nawilżone. Produkt wyposażono ponadto w filtry UV, które ochronią Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajduje się 30 sztuk jednodniowych soczewek, które wystarczą Ci na okres 15 dni ich noszenia.

KUPUJĘ
10

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ


Jednodniowe soczewki kontaktowe doceniane są za brak konieczności codziennej pielęgnacji. Użytkownik nie musi zaprzątać sobie głowy ich oczyszczaniem po każdym założeniu i zdjęciu z oczu. Codziennie rano należy zaaplikować nową parę, aby wieczorem ją zdjąć i wyrzucić. Rozwiązanie to doceniane jest przede wszystkim przez osoby, które nie chcą poświęcać czasu na codzienną pielęgnację szkieł kontaktowych lub po prostu nie mają na to czasu. Jednodniowy tryb użytkowania eliminuje również konieczność zakupu płynu do pielęgnacji soczewek oraz pojemniczków do ich przechowywania. Nie wolno aplikować tej samej pary soczewek kontaktowych dwa razy - ma to związek ze względami bezpieczeństwa i higieny. Po soczewki jednodniowe chętnie sięgają zarówno użytkownicy regularni, jak i okazjonalni (łączący je z korekcją okularową). Tryb ten polecany jest także osobom, które cenią sobie aktywność fizyczną oraz chętnie korzystają z basenów. Specjaliści często rekomendują je użytkownikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą formą korekcji wad wzroku. Jednodniowe szkła kontaktowe dostępne są zazwyczaj w pudełku po 30 lub 90 sztuk.

Soczewki powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb każdej osoby. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się podjęcie kilku prób w celu znalezienia odpowiednio dopasowanego modelu. Poniżej umieszczamy zestawienie 10 najczęściej kupowanych soczewek jednodniowych we wrześniu 2021 roku.

Pierwsze miejsce należy do #bioview Daily w pudełku 30 sztukowym. Szkła kontaktowe zostały wyprodukowane z silikonowo-hydrożelowego materiału o nazwie Olifilcon B. Wyróżnia się on wysoką jakością i doskonałą elastycznością, dzięki czemu szybko dopasowuje się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Produkt ten odznacza się optymalnymi parametrami dotyczącymi stopnia nawilżenia i tlenoprzepuszczalności. Model wyróżnia się jasnoniebieskim zabarwieniem, które ma na celu ułatwienie aplikacji oraz manipulowanie soczewką na oku. Rozwiązanie to doceniają przede wszystkim osoby, które mają problemy z wyraźnym widzeniem na bliskie odległości oraz dopiero rozpoczynają korzystanie z soczewek. Ponadto jasnoniebieski kolor podbija naturalną barwę tęczówki oka. #bioview Daily z wbudowanymi filtrami UVA/UVB chronią wzrok przed negatywnym oddziaływaniem słońca, pochłaniając ok. 90% promieniowania słonecznego. Soczewki chętnie wybierane są przez osoby z oczami suchymi, zmęczonymi, wrażliwymi i skłonnymi do podrażnień.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmują ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu 30 sztukowym. Model ten wyróżnia się większą średnicą, co ułatwia aplikację i manipulowanie soczewkami po oku. Warto także zwrócić uwagę na wyprofilowaną konstrukcję szkieł kontaktowych - odpowiada to za natychmiastowe dopasowanie się ich do naturalnej krzywizny oka użytkownika. Wygodę użytkowania zapewniają także zastosowane technologie, które zapobiegają m.in. nadmiernemu przesuszaniu oczu. ACUVUE® OASYS 1-Day posiada cienkie krawędzie, dzięki czemu wyeliminowano problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Z uwagi na liczne zalety i łatwość aplikacji rozwiązanie to polecane jest przede wszystkim osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z tą formą korekcji wad wzroku. Chętnie wybierane są przez osoby z oczami suchymi, skłonnymi do podrażnień czy zaczerwienień.

Na trzecim miejscu znalazły się SofLens® Daily Disposable™ pakowane po 30 sztuk. Model występuje w wersjach dodatnich oraz ujemnych, dlatego też mogą z niego korzystać zarówno osoby dalekowzroczne, jak i krótkowzroczne. Soczewki zostały wykonane z elastycznego materiału o nazwie Hilafilcon B, który zapewnia wysoki poziom nawilżenia. Utrzymuje się one przez cały dzień, aż do zdjęcia szkieł kontaktowych z oczu. Dzięki technologii Comfort Moist parametry soczewek zostają zachowane na najwyższym poziomie przez cały okres użytkowania. SofLens® Daily Disposable™ wykorzystują rozwiązanie High Definition Optics, która zmniejsza problem rozmazywania się obrazu oraz minimalizuje efekt halo i rozbłyski. Atutem tego modelu pozostaje także powierzchnia odporna na gromadzenie się na niej osadów białkowo-lipidowych oraz innego typu zanieczyszczeń. Dzięki temu obraz jest wyraźny i ostry. Łatwość dopasowania do naturalnej krzywizny rogówki użytkownika zapewnia cienka konstrukcja. Soczewki nie są wyczuwalne na oku podczas noszenia - nawet po wielu godzinach. Produkt ten chętnie wybierany jest przez osoby z oczami skłonnymi do zaczerwienień oraz podrażnień.

W ostatnich comiesięcznych podsumowaniach pierwsze miejsce podium należy do #bioview Daily. Model ten został wyprodukowany z elastycznego materiału, który zapewnia doskonałe parametry użytkowania. W rankingu nie mogło również zabraknąć produktów ACUVUE®. Jednodniowy tryb użytkowania doceniają osoby, które nie chcą zaprzątać sobie głowy codzienną pielęgnacją soczewek lub też nie mają na to czasu. To bezpieczne i higieniczne rozwiązanie optyczne.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Wrzesień 2021:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach