Dlaczego warto mieć więcej niż jedną parę okularów?

zapasowe okulary

Plastikowe czy metalowe? Prostokątne, okrągłe czy kocie? Eleganckie, casualowe, sportowe czy na spotkanie biznesowe? To jedne z licznych pytań, które zadajemy sobie podczas wyboru opraw okularowych. Czy zawsze udaje nam się znaleźć złoty środek? Dlaczego warto być posiadaczem więcej niż jednej pary okularów?


Oprawy okularowe na każdą okazję


Okulary oprócz pełnienia podstawowej funkcji jaką jest korygowanie wady wzroku, są bardzo ważnym elementem naszego wyglądu. To, jakie oprawy mamy na sobie może w znaczący sposób wpłynąć na odbiór naszej osoby przez otoczenie. Odzieży, którą nosimy na co dzień nie założymy na rozmowę kwalifikacyjną czy romantyczną kolację. To samo tyczy się opraw okularowych, dlatego warto mieć w zasięgu ręki takie oprawki, które są adekwatne do okoliczności w jakich się aktualnie znajdujemy. Mając na uwadze okoliczności, oprawy okularowe możemy podzielić na: codzienne, biznesowe, koktajlowe i sportowe.

Oprawy casualowe

Oprawy casualowe powinny podkreślać poczucie stylu ich posiadacza oraz komponować się z elementami jego codziennej garderoby, takimi jak jeansy czy T-shirty. Najbardziej uniwersalne są oprawy plastikowe w odcieniach czerni i granatu oraz oprawy metalowe w stylu retro, które obecnie przeżywają renesans na rynku optycznym.


oprawki casualowe

Oprawy biznesowe

Oprawy biznesowe najczęściej rogowe bądź bardziej konserwatywne - bezramkowe, skomponowane z dobrze skrojonym garniturem bądź garsonką, dodają szyku oraz inteligencji swoim posiadaczom, co zostało udowodnione przez naukowców z Uniwersytetu Edynburskiego.


oprawki biznesowe

Oprawy koktajlowe

Oprawy koktajlowe w większości przypadków stanowią element biżuteryjny oraz dopełnienie wieczorowej kreacji. Oprawy w kształcie kociego oka idealnie uwydatniają kości policzkowe oraz podkreślają wykonany makijaż.


oprawki koktajlowe

Osobom uprawiającym sport zaleca się oprawy dobrze przylegające do twarzy, z prostymi zausznikami stabilizującymi oprawę, które eliminują ewentualny dyskomfort np. zsuwanie się okularów. Najlżejsze oraz najbardziej odporne na zniszczenia są oprawy tytanowe.


Trudno wybrać jedną parę okularów, która sprawdzi się przy każdej okazji oraz będzie pasowała do wszystkich elementów naszej garderoby. Obecnie, okulary stały się nieodzownym elementem naszego image’u, dlatego warto mieć więcej niż jedną parę okularów. Mając to na uwadze serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty opraw okularowych w Kodano

Udostępnij: