Ranking soczewek miesięcznych - Lipiec 2022

1

  • #bioview Monthly to soczewki nowej generacji stworzone dla osób o wysokich wymaganiach. Zostały stworzone z materiału Olifilcon A, dzięki czemu cechują się miękką i elastyczną powierzchnią oraz zapewniają maksymalny komfort użytkowania, niwelując problem suchego oka. Wyposażono je ponadto w filtry UVA i UVB co pomoże chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym, a ich wysokie nawilżenie całkowicie wyeliminuje suchość i zmęczenie oczu. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk, co pozwoli Ci na wolność od zakupów optycznych na okres około 3 miesięcy.
KUPUJĘ

2

  • Biofinity 6 szt. to miesięczne soczewki, dedykowane osobom zarówno z dodatnią, jak i z ujemną wadą wzroku. Z powodzeniem mogą być także użytkowane przez alergików, ze względu na brak zastosowania w ich tworzeniu jakichkolwiek sztucznych dodatków. Ich regularne użytkowanie pozwoli na zahamowanie rozwoju wady wzroku, a dzięki wysokiej jakości komfortu i ostremu widzeniu zapewnisz sobie najwyższą jakość użytkowania. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co pozwoli Ci użytkować je przez okres 3 miesięcy.
KUPUJĘ

3

  • Biofinity Toric to wysokiej jakości soczewki astygmatyczne stworzone przez znany i ceniony koncern Cooper Vision. Do stworzenia soczewek użyto innowacyjnego materiału Comifilcon A, co sprawia, że są ultracienkie i posiadają elastyczną strukturę. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Aquaform Comfort Science soczewki są miękkie i wysoce nawilżone. Dzięki dodatkowemu systemowi stabilizacji soczewka nie podwija się i nie wypada, więc możemy być pewni maksymalnego komfortu bezpośrednio po jej założeniu, jak i przez cały czas noszenia. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek.
KUPUJĘ
4

AquaView Monthly to innowacyjne soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z krótkowzrocznością oraz nadwzrocznością. Wzbogacone o hialuronian sodu soczewki sprawiają, że jest to idealny wybór także dla tych osób, które uskarżają się na problem suchego oka. Zapewniają idealną ostrość i jakość widzenia, z powodzeniem niwelując szumy, refleksy i efekt halo. Ponadto wyposażono je w filtry UV, co jeszcze bardziej chroni Twoje oko przed czynnikami z zewnątrz. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które wystarczą Ci na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
5

Air Optix® Plus HydraGlyde® to soczewki miesięczne wyposażone w innowacyjną technologię Hydraglyde, która zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie. Jest to produkt, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania, poprzez wysokie dotlenienie i zastosowanie dodatkowej warstwy ochronnej. Jego regularne stosowanie pozwoli zahamować wadę wzroku i zapewni wyraźne widzenie przy posiadanej wadzie wzroku dalekowzroczności lub krótkowzroczności. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, przeznaczonych do noszenia w trybie dziennym.

KUPUJĘ
6

Biofinity 3 szt. to soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób z dodatnią, jak i ujemną wadą wzroku. Dzięki innowacyjnej technologii, którą zastosowano w ich tworzeniu, zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu oraz najwyższy poziom nawilżenia. Soczewki te mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików, bowiem do ich tworzenia nie użyto żadnych sztucznych dodatków. Regularne użytkowanie soczewek pozwoli zahamować rozwój wady wzroku. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc także idealna propozycja dla osób, które posiadają wady wzroku o różnych wartościach, z powodzeniem możesz połączyć ten zestaw z innym.

KUPUJĘ
7

AquaView Toric to soczewki przeznaczone do stosowania w trybie dziennym, dedykowane dla astygmatyków. Zostały zaprojektowane za pomocą materiału Hioxifilcon A, który sprawia, że noszenie ich jest niesamowicie komfortowe oraz wolne od podrażnień. Dzięki technologii Prism Ballasted Design zapewnią Ci idealną jakość widzenia, bez niechcianych zniekształceń i rozmazań. Ponadto technologia High Definition Vision pozwoli Ci widzieć w wysokiej rozdzielczości zarówno z bliska, jak i z daleka. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc idealny zestaw do wypróbowania produktu.

KUPUJĘ
8

SofLens® 59 to miękkie soczewki kontaktowe, które zostały stworzone za pomocą materiału Hilafilcon B, który zapewnia wysoki poziom nawodnienia soczewki, niwelując podrażnienia oraz wysychanie i zmęczenie oczu. Ponadto dzięki równomiernie rozłożonej masie w soczewkach, oko nie męczy się i jest przez cały czas świeże i wolne od zaczerwienienia. Soczewki są także wysoce odporne na gromadzenie się osadów i zanieczyszczeń oraz cechują się idealną strukturą, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowują się do oka. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co wystarczy na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
9

Air Optix® Aqua to innowacyjne soczewki sferyczne zaprojektowane przez koncern Alcon. Powstały z Lotrafilcon A, wysoce utlenionego materiału, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania soczewek, niwelując podrażnienia i zaczerwienienia. Soczewki Air Optix® Aqua są odporne na zanieczyszczenia i tworzenie się osadów białkowych, a ich wygodna aplikacja sprawia, że są idealnym wyborem nawet dla niedoświadczonych użytkowników. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co przy odpowiedniej ich pielęgnacji powinno wystarczyć na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
10

PureVision 2 HD to soczewki sferyczne stworzone przez koncern Bausch & Lomb, który jest jednym z liderów na rynku optycznym. Soczewki cechują się stałym poziomem nawilżenia oraz opływowym kształtem, co znacząco zmniejsza tarcie soczewki oraz niweluje problemy związane z podrażnionymi i zmęczonymi oczami. Ponadto soczewki te zapewniają wyraźne i czyste widzenie w wysokiej rozdzielczości. Ich ultracieńka struktura sprawia dodatkowo, że są bardzo wygodne i praktycznie niewyczuwalne podczas ich noszenia. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które starczą Ci na okres użytkowania produktu przez 3 miesiące.

KUPUJĘ


Miesięczne soczewki kontaktowe to grupa produktów ciesząca się niesłabnącą popularnością. Soczewki te towarzyszą wielu użytkownikom na co dzień, wspierając ich w prowadzeniu aktywnego, satysfakcjonującego życia mimo występowania wady wzroku, nawet tej głębokiej. Wystarczy, że nie masz nic przeciwko obowiązkowi regularnego oczyszczania takich soczewek, a korzyści z ich stosowania stoją przed Tobą otworem! Tym bardziej, że miesięczne soczewki kontaktowe występują w wielu wariantach – dedykowanych zarówno poszczególnym wadom wzroku, stylom życia, jak i niektórym problemom z oczami. W takiej sytuacji każdy może znaleźć produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Wystarczy zarezerwować na wybór nieco czasu i chęci.

Soczewki kontaktowe do miesięcznego stosowania oferują wiele zalet, które czynią je ciekawą alternatywą dla okularów korekcyjnych. Przede wszystkim pozwalają na dyskretną i niezwykle wygodną korekcję wady wzroku – bez zmiany wizerunku i z możliwością zapomnienia o problemach z widzeniem na wiele godzin. Decydując się na soczewki, nie musisz rezygnować z prowadzonych aktywności, np. sportu czy podróży i możesz wykonywać wielogodzinną pracę przed komputerem. Wykorzystasz je także do pracy w warunkach niesprzyjających korzystaniu z okularów. A jesienią i zimą? Z pewnością docenisz to, że nie parują po wejściu do pomieszczenia ani na zewnątrz. Dużą zaletą jest także zwiększony zakres wyraźnego widzenia – ten dodaje pewności np. w trakcie prowadzenia samochodu.

Miesięczne soczewki kontaktowe występują jako soczewki sferyczne, toryczne, multifokalne, a nawet kolorowe (w wariantach „zerowych” i z mocami korekcyjnymi). Większość przeznaczona jest do stosowania w trybie przerywanym (ze zdejmowaniem przed snem i regularnym oczyszczaniem), ale niektóre, te najnowocześniejsze, mogą być użytkowane przez pewien czas również w trybie ciągłym. Różnorodność materiałów oraz technologii wykorzystywanych w procesie tworzenia miesięcznych soczewek kontaktowych przekłada się na ich różnorodność pod względem funkcjonalności. Aby wybrać dla siebie te najlepsze, warto przyjrzeć się dokładniej specyfikacji technicznej produktów, a dokładnie kilku kluczowym parametrom: uwodnieniu, przepuszczalności tlenowej i wykorzystanym technologiom. To one w największym stopniu decydują o wygodzie i bezpieczeństwie stosowania danych soczewek. Poszukuj także ochrony przed UV, osiąganej poprzez filtry przeciwsłoneczne i znaczników stron, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z soczewkami kontaktowymi. Cenna jest również zwiększona odporność na gromadzenie zanieczyszczeń, szczególnie w przypadku soczewek planowej wymiany, które – ze względu na korzystanie z tej samej pary przez wiele dni – są bardziej narażone na zanieczyszczenie.

Chcesz włączyć do swojego życia miesięczne soczewki kontaktowe, ale nie wiesz, na które zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Skorzystaj z przygotowanego przez nas rankingu najczęściej kupowanych miesięcznych soczewek kontaktowych w lipcu 2022 roku. W nim znajdziesz dziesięć produktów, które cieszą się największym uznaniem klientów sklepu Kodano.pl. Wiele z nich występuje w zestawieniu niezmiennie od wielu miesięcy, co jest dowodem na ich wysoką jakość i dopasowanie do potrzeb wielu osób. Najważniejsze informacje o produktach znajdziesz tutaj, ale po szczegóły zapraszamy Cię na strony produktowe poszczególnych soczewek miesięcznych.

Pierwsze miejsce i zwycięzca lipcowego rankingu to #bioview Monthly w opakowaniu z 6 sztukami. To jedne z najnowocześniejszych soczewek miesięcznego zastosowania, stworzone przez firmę Visco Technology. Charakteryzuje je wykorzystanie innowacyjnego materiału trzeciej generacji o nazwie Olifilcon A. Wyróżnia go wysoki poziom uwodnienia (47%) i korzystny współczynnik przepuszczalności tlenowej (187.5 x 10-9). Dzięki temu soczewki są zarówno bardzo dobrze nawilżone, jak i lekkie oraz „oddychające”. Pozostają niewyczuwalne na oczach przez wiele godzin od momentu założenia, a zapewniając swobodny przepływ tlenu z powietrza do rogówki, nie powodują przedwczesnego zmęczenia wzroku; nawet pod koniec dnia oczy są wypoczęte, a spojrzenie świeże. Materiał użyty w #bioview Monthly cechuje również aksamitna gładkość, miękkość i elastyczność. Za sprawą tych cech soczewki błyskawicznie dopasowują się do oka, ułatwiając cały proces zakładania i oszczędzając czas użytkownika. Wykazują też odporność na rozdarcie i prawidłowo użytkowane służą przez długi czas. Dzięki nowoczesnym filtrom UVA/UVB oczy są skutecznie chronione przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, a nowoczesna struktura soczewek to gwarancja maksymalnej ostrości widzenia. #bioview Monthly to soczewki miesięcznej wymiany o dziennym trybie stosowania. To oznacza, że wymagają regularnego oczyszczania i przechowywania w przeznaczonym do tego płynie pielęgnacyjnym i pojemniczkach. Opakowanie z sześcioma soczewkami wystarcza na trzy miesiące.

Drugie miejsce w lipcowym rankingu należy do miesięcznych soczewek kontaktowych Biofinity® pakowanych po 6 sztuk. To produkt jednego z liderów w branży optycznej, rozpoznawalnego na całym świecie: firmy CooperVision. Podstawą soczewek jest materiał o nazwie Comfilcon A. Wzbogacony technologią materiałową Aquaform Comfort Science™ pozwolił twórcom na uzyskanie jedwabiście miękkiej i doskonale nawilżonej soczewki, odpowiadającej na potrzeby nawet najbardziej wrażliwego oka, podatnego na wysychanie i podrażnienia. Tym bardziej, że jest to w pełni naturalny produkt optyczny – bez zbędnych dodatków czy intensywnej obróbki materiałowej. Biofinity® to wyjątkowe soczewki na rynku, ponieważ łączą w sobie wysoki stopień uwodnienia oraz niezwykle korzystny współczynnik tlenoprzepuszczalności. Tym samym łamią regułę odwrotnej proporcjonalności uwodnienia do przepuszczalności tlenowej. Bardzo szybko dopasowują się do oka i utrzymują raz obraną pozycję – bez podwijania czy tym bardziej wypadania. To zasługa niskiego modułu Younga i optymalnego, udoskonalonego kształtu soczewki z opatentowaną, okrągłą krawędzią zmniejszającą tarcie na linii soczewka-powieka. Z soczewek Biofinity® można korzystać w tradycyjny sposób – w ciągu dnia i ze zdejmowaniem przed snem, a także w trybie ciągłym. To produkt idealny dla osób aktywnych, zmagających się z zaburzeniami filmu łzowego, oczekujących maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa stosowania. Dostępny jest w dużym zakresie ujemnych i dodatnich mocy korekcyjnych (dla krótkowidzów i dalekowidzów).

Trzecie miejsce zajęły Biofinity® Toric w opakowaniu z 3 sztukami. To miesięczne soczewki kontaktowe z tej samej rodziny, co opisane przed chwilą Biofinity®, ale dedykowane astygmatykom. Charakteryzuje je więc ta sama pula cech i parametrów: wysoki stopień uwodnienia połączony z korzystnym współczynnikiem przepuszczalności tlenowej, technologia Aquaform Comfort Science i uzyskany w jej ramach jedwabiście miękki i elastyczny materiał, a także udoskonalona budowa, przekładająca się na łatwą i szybką aplikację. Biofinity® Toric posiadają system stabilizujący – niezbędny do skutecznego korygowania astygmatyzmu i odpowiadający za większą zdolność soczewki do utrzymania się na początkowo obranej pozycji. Biofinity® Toric nie zawierają zbędnych dodatków. Są więc produktem odpowiednim dla wrażliwego oka, w tym oka alergika oraz dla wszystkich osób poszukujących możliwie najbardziej naturalnych produktów. Soczewki mogą być stosowane na dwa sposoby: w trybie dziennym (ze zdejmowaniem soczewek na czas snu i ich oczyszczaniem), przerywanym (z okazjonalnym spaniem) oraz w trybie dzień-noc (bez obowiązku zdejmowania soczewek, ale za to ze skróconym czasem korzystania z danej pary). Biofinity® Toric są dostępne w szerokim zakresie mocy sferycznych oraz cylindra, co znacząco ułatwia znalezienie produktu o potrzebnych parametrach. Opakowanie z trzema soczewkami jest bardzo wygodne, zwłaszcza, jeśli Twoja wada wzroku osiąga różne wartości w każdym oku lub astygmatyzm obejmuje tylko jedno z nich.

Lipcowe zestawienie najpopularniejszych miesięcznych soczewek kontaktowych nie zaskakuje. Nadal mamy do czynienia z pulą tych samych dziesięciu produktów, wśród których prym wiodą produkty z grupy Biofinity®, AquaView i Air Optix®.

A Ty? Które miesięczne soczewki kontaktowe wybierzesz?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Lipiec 2022:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach