Ranking soczewek miesięcznych - Czerwiec 2022

1

  • #bioview Monthly to soczewki nowej generacji stworzone dla osób o wysokich wymaganiach. Zostały stworzone z materiału Olifilcon A, dzięki czemu cechują się miękką i elastyczną powierzchnią oraz zapewniają maksymalny komfort użytkowania, niwelując problem suchego oka. Wyposażono je ponadto w filtry UVA i UVB co pomoże chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym, a ich wysokie nawilżenie całkowicie wyeliminuje suchość i zmęczenie oczu. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk, co pozwoli Ci na wolność od zakupów optycznych na okres około 3 miesięcy.
KUPUJĘ

2

  • Biofinity 6 szt. to miesięczne soczewki, dedykowane osobom zarówno z dodatnią, jak i z ujemną wadą wzroku. Z powodzeniem mogą być także użytkowane przez alergików, ze względu na brak zastosowania w ich tworzeniu jakichkolwiek sztucznych dodatków. Ich regularne użytkowanie pozwoli na zahamowanie rozwoju wady wzroku, a dzięki wysokiej jakości komfortu i ostremu widzeniu zapewnisz sobie najwyższą jakość użytkowania. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co pozwoli Ci użytkować je przez okres 3 miesięcy.
KUPUJĘ

3

  • Biofinity Toric to wysokiej jakości soczewki astygmatyczne stworzone przez znany i ceniony koncern Cooper Vision. Do stworzenia soczewek użyto innowacyjnego materiału Comifilcon A, co sprawia, że są ultracienkie i posiadają elastyczną strukturę. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Aquaform Comfort Science soczewki są miękkie i wysoce nawilżone. Dzięki dodatkowemu systemowi stabilizacji soczewka nie podwija się i nie wypada, więc możemy być pewni maksymalnego komfortu bezpośrednio po jej założeniu, jak i przez cały czas noszenia. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek.
KUPUJĘ
4

AquaView Monthly to innowacyjne soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z krótkowzrocznością oraz nadwzrocznością. Wzbogacone o hialuronian sodu soczewki sprawiają, że jest to idealny wybór także dla tych osób, które uskarżają się na problem suchego oka. Zapewniają idealną ostrość i jakość widzenia, z powodzeniem niwelując szumy, refleksy i efekt halo. Ponadto wyposażono je w filtry UV, co jeszcze bardziej chroni Twoje oko przed czynnikami z zewnątrz. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które wystarczą Ci na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
5

Biofinity 3 szt. to soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób z dodatnią, jak i ujemną wadą wzroku. Dzięki innowacyjnej technologii, którą zastosowano w ich tworzeniu, zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu oraz najwyższy poziom nawilżenia. Soczewki te mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików, bowiem do ich tworzenia nie użyto żadnych sztucznych dodatków. Regularne użytkowanie soczewek pozwoli zahamować rozwój wady wzroku. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc także idealna propozycja dla osób, które posiadają wady wzroku o różnych wartościach, z powodzeniem możesz połączyć ten zestaw z innym.

KUPUJĘ
6

Air Optix® Plus HydraGlyde® to soczewki miesięczne wyposażone w innowacyjną technologię Hydraglyde, która zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie. Jest to produkt, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania, poprzez wysokie dotlenienie i zastosowanie dodatkowej warstwy ochronnej. Jego regularne stosowanie pozwoli zahamować wadę wzroku i zapewni wyraźne widzenie przy posiadanej wadzie wzroku dalekowzroczności lub krótkowzroczności. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, przeznaczonych do noszenia w trybie dziennym.

KUPUJĘ
7

AquaView Toric to soczewki przeznaczone do stosowania w trybie dziennym, dedykowane dla astygmatyków. Zostały zaprojektowane za pomocą materiału Hioxifilcon A, który sprawia, że noszenie ich jest niesamowicie komfortowe oraz wolne od podrażnień. Dzięki technologii Prism Ballasted Design zapewnią Ci idealną jakość widzenia, bez niechcianych zniekształceń i rozmazań. Ponadto technologia High Definition Vision pozwoli Ci widzieć w wysokiej rozdzielczości zarówno z bliska, jak i z daleka. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc idealny zestaw do wypróbowania produktu.

KUPUJĘ
8

SofLens® 59 to miękkie soczewki kontaktowe, które zostały stworzone za pomocą materiału Hilafilcon B, który zapewnia wysoki poziom nawodnienia soczewki, niwelując podrażnienia oraz wysychanie i zmęczenie oczu. Ponadto dzięki równomiernie rozłożonej masie w soczewkach, oko nie męczy się i jest przez cały czas świeże i wolne od zaczerwienienia. Soczewki są także wysoce odporne na gromadzenie się osadów i zanieczyszczeń oraz cechują się idealną strukturą, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowują się do oka. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co wystarczy na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
9

PureVision 2 HD to soczewki sferyczne stworzone przez koncern Bausch & Lomb, który jest jednym z liderów na rynku optycznym. Soczewki cechują się stałym poziomem nawilżenia oraz opływowym kształtem, co znacząco zmniejsza tarcie soczewki oraz niweluje problemy związane z podrażnionymi i zmęczonymi oczami. Ponadto soczewki te zapewniają wyraźne i czyste widzenie w wysokiej rozdzielczości. Ich ultracieńka struktura sprawia dodatkowo, że są bardzo wygodne i praktycznie niewyczuwalne podczas ich noszenia. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które starczą Ci na okres użytkowania produktu przez 3 miesiące.

KUPUJĘ
10

Air Optix® Aqua to innowacyjne soczewki sferyczne zaprojektowane przez koncern Alcon. Powstały z Lotrafilcon A, wysoce utlenionego materiału, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania soczewek, niwelując podrażnienia i zaczerwienienia. Soczewki Air Optix® Aqua są odporne na zanieczyszczenia i tworzenie się osadów białkowych, a ich wygodna aplikacja sprawia, że są idealnym wyborem nawet dla niedoświadczonych użytkowników. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co przy odpowiedniej ich pielęgnacji powinno wystarczyć na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ


Miesięczne soczewki cieszą się dużą i niesłabnącą popularnością. Sięgają po nie niemal wszystkie osoby, które lubią korzystać z jednej pary soczewek przez dłuższy czas i nie mają nic przeciwko obowiązkowi ich regularnego oczyszczania i przechowywania w określony przez producentów sposób. Dzięki temu, że soczewki te występują w wielu wariantach mogą korzystać z nich krótko- i dalekowidzowie, astygmatycy oraz osoby borykające się z prezbiopią, w tym także osoby mające problem z suchością oczu i pracujące przez wiele godzin przed ekranem komputera. Jako że soczewki dostępne są w opakowaniach o różnej wielkości, mogą być kupowane na zapas lub do bieżącego użycia, a więc spełniają oczekiwania zarówno regularnych użytkowników soczewek kontaktowych, jak i osób, które sięgają po nie sporadycznie, w wyjątkowych sytuacjach.

Skąd tak duża popularność soczewek kontaktowych, w tym również miesięcznych? Przede wszystkim z wygody, jaką oferują. Niezależnie od tego, czy planujesz korzystać z soczewek na co dzień czy tylko w niektórych sytuacjach, szybko docenisz dyskrecję, z jaką korygują one Twoją wadę wzroku oraz to, że nie wymagają od Ciebie zmiany obecnego trybu życia, np. rezygnacji ze sportu. Soczewki kontaktowe są też świetne na czas podróży oraz do pracy w wymagających okolicznościach, gdzie ryzyko uszkodzenia okularów, a nawet oczu i twarzy byłoby zbyt duże.

Wybór najlepszych miesięcznych soczewek kontaktowych polega na tym samym, co soczewek innego rodzaju, a więc zwróceniu uwagi na kluczowe parametry i dobraniu ich wartości do naszych potrzeb. Najważniejsze elementy w kontekście miesięcznych soczewek kontaktowych to: rodzaj wykorzystanego materiału, stopień uwodnienia, współczynnik tlenoprzepuszczalności, a także obecność technologii mających za zadanie spotęgować podstawowe cechy oraz dodatkowych udogodnień, takich jak ochrona oczu przed słońcem czy znacznik stron dla łatwiejszej aplikacji. Pamiętaj, że nie istnieje jeden obiektywnie najlepszy produkt. Owszem, są soczewki miesięczne, które cieszą się największą popularnością – i poznasz je w naszym czerwcowym zestawieniu najczęściej kupowanych miesięcznych soczewek kontaktowych – ale bardzo ważne jest, by odnieść je do własnych potrzeb, a najlepiej po prostu wypróbować. Wtedy najszybciej przekonasz się, czy dany produkt Ci odpowiada.

Zwycięzcą czerwcowego rankingu najpopularniejszych miesięcznych soczewek kontaktowych są #bioview Monthly pakowane po 6 sztuk, czyli silikonowo-hydrożelowe soczewki nowej generacji. Zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy oczekują zarówno maksymalnego komfortu, jak i bezpieczeństwa stosowania, a do swojego życia chcą włączyć najnowocześniejsze produkty. W soczewkach wykorzystano wysoko uwodniony (47%) materiał Olifilcon A o bardzo korzystnym współczynniku przepuszczalności tlenowej (187,5 x 10-9). W ten sposób uzyskano soczewki, które już na chwilę po założeniu i przez wiele kolejnych godzin pozostają niewyczuwalne na oczach, nie powodując ich suchości ani podrażnień. Tym bardziej, że w #bioview Monthly zastosowano innowacyjną technologię Wetting Agent. Nie ograniczają one także dopływu tlenu z otoczenia, dzięki czemu rogówka, mając stale do niego dostęp, pozostaje w dobrej kondycji, odpowiadając za zdrowie całego narządu wzroku. Elastyczność, jedwabista miękkość oraz znacznik stron znacząco ułatwiają zakładanie, co sprawia, że #bioview Monthly są soczewkami odpowiednimi również dla osób niemających wcześniej do czynienia z takim produktem optycznym. Wygoda korzystania jest tym większa, że – w ramach technologii Surface Grafting – soczewki zyskały cieńsze krawędzie oraz większą średnicę. Od soczewek można oczekiwać wysokiej jakości widzenia i tym samym skutecznej korekcji krótko- lub dalekowzroczności, a także ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Należy wspomnieć także o zwiększonej w porównaniu do innych produktów odporności soczewek na gromadzenie zanieczyszczeń.

Na drugim miejscu znajdują się miesięczne soczewki kontaktowe Biofinity® w opakowaniu z 6 sztukami. To produkt jednej z najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych marek na świecie, CooperVision. W nim także wykorzystano nowoczesne rozwiązania, by zapewnić użytkownikom jak największy komfort, bezpieczeństwo i tym samym satysfakcję. Silikonowo-hydrożelowy materiał o nazwie Comfilcon A – z uwodnieniem na poziomie 48% i wysokim współczynnikiem przepuszczalności tlenowej (Dk/t = 160 x 10-9) – odpowiada za intensywne i długotrwałe nawilżenie soczewek oraz ich lekkość i „oddychalność”. Nawet po całym dniu nieprzerwanego noszenia soczewek Biofinity® Twój wzrok jest wypoczęty, oczy wilgotne i wolne od zaczerwienienia. Wygoda stosowania jest tym większa, że producent uwzględnił w soczewkach innowacyjną technologię Aquaform Comfort Science, której zadaniem jest dodatkowe zwiększenie nawilżenia. Biofinity® to soczewki bez zbędnych dodatków. Odpowiednie dla nawet najbardziej wrażliwego oka. Jako że mogą być stosowane zarówno w trybie dziennym, jak i trybie całodobowym odpowiadają na potrzeby dużego grona odbiorców, a zapewniając widzenie w wysokiej rozdzielczości, i to nawet przy niewystarczających warunkach oświetleniowych spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Opakowanie z sześcioma soczewkami przy miesięcznym trybie stosowania daje zapas na trzy miesiące.

Trzecie miejsce należy do miesięcznych soczewek kontaktowych dla astygmatyków – Biofinity® Toric w opakowaniu z 3 sztukami. To produkt z tej samej rodziny, co opisywane wcześniej Biofinity®, dlatego ich specyfikacja nie będzie żadnym zaskoczeniem. Tutaj także zdecydowano się wykorzystać silikonowo-hydrożelowy materiał Comfilcon A o 48-procentowym uwodnieniu i przepuszczalności tlenowej na poziomie 116 x 10-9 oraz uwzględniono technologię Aquaform Comfort Science dla intensyfikacji i przedłużenia trwałości nawilżenia. Tym samym uzyskano produkt optyczny, który nie powoduje suchości oczu i nawet po kilkunastu godzinach nieprzerwanego stosowania pozostaje niewyczuwalny. Tym, co zasługuje na wyróżnienie w przypadku Biofinity® Toric jest dodatkowy system stabilizacji. Jego zadaniem jest utrzymać soczewki w jednym, początkowo obranym miejscu i zmniejszyć ryzyko ich przemieszczania. To niezbędne, by soczewki zapewniały skuteczną korekcję astygmatyzmu i wysoką jakość widzenia pozbawioną jakichkolwiek przekłamań. Biofinity® Toric nie zawierają zbędnych ulepszaczy. Są więc produktem odpowiednim dla wrażliwego oka, w tym oka alergika. Opcja stosowania w trybie ciągłym daje możliwość korzystania z tej samej pary soczewek nieprzerwanie aż przez siedem dni. Fakt ten docenią z pewnością osoby prowadzące bardzo aktywny tryb życia. Cieńsze brzegi, aksamitna miękkość i elastyczność soczewek zmniejszają tarcie na linii soczewka-powieka, co mocno zwiększa już i tak wysoki komfort stosowania. Opakowanie niestandardowej wielkości – z trzema soczewkami – powstało po to, by użytkownik miał szansę skompletować większy zestaw złożony z soczewek o różnych mocach optycznych.

W rankingu najpopularniejszych miesięcznych soczewek kontaktowych w czerwcu 2022 roku doszło do kilku zmian wartych zauważenia. Przede wszystkim zniknęły dwa produkty: Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism i Air Optix® Night & Day® Aqua. Ich miejsce zajęły Air Optix® Aqua w opakowaniu z 6 sztukami i PureVision® 2 HD pakowane również po 6 sztuk. Można się jednak spodziewać, że produkty te wrócą w którymś z nadchodzących zestawień.

Wiesz już które miesięczne soczewki kontaktowe wybierzesz?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Czerwiec 2022:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach