Ranking soczewek jednodniowych - Lipiec 2022

1

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

2

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

3

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.
KUPUJĘ
4

ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM to soczewki wysokiej jakości dedykowane astygmatykom. Produkt jest ściśle kompatybilny ze składem ludzkiego filmu łzowego, jego użytkowanie jest więc niezwykle komfortowe oraz praktycznie niewyczuwalne dla oka. Soczewki są wysoce stabilne, nie podwijają się oraz nie wypadają, szczególnie podczas dynamicznych ruchów. Dodatkowo posiadają one wysoki poziom przepuszczalności tlenowej oraz maksymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu ich noszenie jest naprawdę wygodne. Soczewki posiadają także filtry UV. Są dostępne w szerokim zakresie mocy sferycznych i zapewnią Ci perfekcyjne widzenie. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek.

KUPUJĘ
5

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
6

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ
7

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
8

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
9

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
10

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ


Jednodniowe soczewki kontaktowe, spotykane też pod nazwą soczewek do codziennej wymiany, to grupa jednych z najchętniej wybieranych produktów. Oferują bowiem wiele korzyści, których nie są w stanie zapewnić pozostałe rodzaje soczewek. Mowa przede wszystkim o braku konieczności dodatkowej pielęgnacji czy przechowywania już wyjętych z blistra soczewek. Soczewki jednodniowe są bowiem użytkowane, a po całym dniu wyrzucane, by kolejnego dnia sięgnąć po nową parę. To czyni je produktem odpowiednim dla wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia i niemających czasu, miejsca lub po prostu ochoty na regularne oczyszczanie soczewek z pomocą płynu pielęgnacyjnego i pojemniczków.

Soczewki jednodniowe przydają się zwłaszcza w trakcie podróży i w pracy, która nie pozwala na korzystanie z okularów korekcyjnych, a w której trudno byłoby utrzymać higienę soczewek planowej wymiany. Sięgają po nie także użytkownicy, którzy chcą korzystać z soczewek doraźnie. Codzienna wymiana soczewek jednodniowych na nowe ma bardzo dużą zaletę: znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia infekcji oczu. Korzystanie każdego dnia ze świeżo wyjętej z blistra pary oznacza bowiem, że groźne drobnoustroje i inne niebezpieczne zanieczyszczenia nie mają czasu osiąść na powierzchni soczewek i tym samym nie mają długotrwałego kontaktu z okiem.

Wybór najlepszych jednodniowych soczewek kontaktowych przebiega dokładnie tak, jak wybór soczewek innego typu. Kluczowe są parametry techniczne i wynikające z nich cechy produktu. Mowa przede wszystkim o stopniu uwodnienia, parametrze tlenoprzepuszczalności, a także technologiach zwiększających komfort stosowania i dodatkowych udogodnieniach, jak np. zdolność soczewek do błyskawicznego dopasowania się do oka, filtry UV i znacznik stron. W sprzedaży dostępne są soczewki jednodniowe dla osób o różnych preferencjach i potrzebach – z zespołem suchego oka, dla alergików, sportowców czy pracowników biurowych, spędzających wiele godzin przed ekranem komputera, a także osób ze skłonnością do infekcji oczu (ze względu na większe bezpieczeństwo stosowania soczewek jednodniowych).

Jednodniowe soczewki kontaktowe występują w kilku wariantach: jako soczewki dla krótkowidzów i dalekowidzów, dla astygmatyków oraz osób z prezbiopią. Dostępność opakowań o różnych rozmiarach pozwala zarówno na wygodne, doraźne korzystanie z soczewek, jak i stworzenie większego zapasu produktu, z atrakcyjniejszą ceną za jedną soczewkę. Najpopularniejsza marka soczewek jednodniowych to ACUVUE®, pochodząca od firmy Johnson & Johnson.

Planujesz rozpoczęcie stosowania soczewek jednodniowych? Ze względu na mnogość różnych produktów, wybór może okazać się trudny. Dlatego przygotowaliśmy ranking najczęściej kupowanych soczewek jednodniowych w lipcu 2022 roku – po to, byś zyskał/a wgląd w dziesięć najpopularniejszych produktów, spośród których wiele pojawia się w zestawieniu od wielu miesięcy, niezmiennie. To soczewki, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę! Na tej stronie zapoznasz się z kluczowymi informacjami na temat każdych z nich, a po szczegóły zapraszamy Cię na strony produktowe poszczególnych soczewek.

Pierwsze miejsce w rankingu należy do jednodniowych soczewek kontaktowych #bioview Daily pakowanych po 30 sztuk. To jedyne z całej, rozbudowanej grupy produktów #bioview, w której znajdziesz jeszcze soczewki miesięczne i dwutygodniowe. Pochodzą od producenta Visco Technology. Są jednymi z najnowocześniejszych soczewek kontaktowych na rynku, opartymi na materiale III-ej generacji, o nazwie Olifilcon B. Charakteryzuje je wysoki stopień uwodnienia (47%), który w połączeniu z innowacyjną technologią Wetting Agent gwarantuje wielogodzinne, intensywne nawilżenie soczewek i tym samym chroni przed wystąpieniem suchości i podrażnień oczu. Cecha ta – razem z wysokim parametrem tlenoprzepuszczalności – odpowiada za bardzo duży komfort i bezpieczeństwo stosowania, spełniające potrzeby bardzo wymagających użytkowników. Nawet całodniowe noszenie #bioview Daily nie powoduje przedwczesnego zmęczenia wzroku. Dzięki dużej elastyczności (niskiemu modułowi Younga) soczewki szybko i dokładnie dopasowują się do oczu i są odporne na rozdarcie. Niski kąt zwilżenia zabezpiecza powierzchnię rogówki przez uszkodzeniami, a kompleks filtrów UVA/UVB chroni oczy przed szkodliwym działaniem słońca. #bioview Daily to soczewki odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Każdy bowiem docenia znacznik stron „podpowiadający”, jak prawidłowo założyć soczewki. Opakowanie z 30 sztukami wystarcza na około dwa tygodnie codziennego stosowania.

Drugie miejsce zajęły ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu z 30 sztukami – jednodniowe soczewki kontaktowe renomowanej marki. Największy nacisk położono w nich na intensywne i długotrwałe nawilżenie. Z tego powodu są idealne dla wszystkich osób, których oczy mają skłonność do wysychania i podrażnień oraz tych osób, które wcześniej korzystały z soczewek, ale niestety odczuwały je na oczach. ACUVUE® OASYS 1-Day są bowiem niezwykle miękkie, a wysoce uwodniony materiał w połączeniu z Technologią Zintegrowanej Łzy to gwarancja doskonałego nawilżenia, utrzymującego się od momentu aplikacji po moment zdjęcia soczewek. Technologia Hydraluxe, charakterystyczna dla tych soczewek, sprawia, że posiadają one właściwości podobne do ludzkich łez. To zapewnia wielogodzinny, niezakłócony komfort stosowania. Nie bez znaczenia jest wysoka wartość współczynnika tlenoprzepuszczalności, a także zwiększona strefa optyczna. Dzięki temu ACUVUE® OASYS 1-Day oferują wysoką jakość widzenia – bez jakichkolwiek zakłóceń. Tym bardziej, że występuje tu także zwiększona średnica, która poprawia jakość widzenia w porównaniu do szkieł kontaktowych dostępnych w ofercie konkurencyjnych marek. Soczewki znajdują się w trwałym blistrze wypełnionym biozgodnym płynem – są gotowe do założenia w każdym momencie. Gwarantują ochronę oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, dzięki kompleksowi filtrów. Tryb jednodniowy tych soczewek pozwala utrzymać zdrowie oczu bez żadnych infekcji ani podrażnień, będąc jednocześnie najbardziej higieniczną opcją dostępną na rynku.

Na trzecim miejscu znalazły się jednodniowe soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® MOIST pakowane po 30 sztuk. To kolejny produkt sygnowany marką ACUVUE®, nieco starszy niż opisane przed chwilą ACUVUE® OASYS 1-Day, ale i tak jeden z najpopularniejszych wśród użytkowników. Oparte na sprawdzonym materiale – Etafilcon A – charakteryzują się wysokim stopniem uwodnienia (58%) i optymalną wartością parametru przepuszczalności tlenowej. To przekłada się na wysoki komfort stosowania, spełniający oczekiwania większości osób. Nowoczesna technologia Lacreon wiąże cząsteczki wody w obrębie soczewki, co gwarantuje ich wielogodzinne nawilżenie i tym samym wolność oka od suchości i podrażnień. Dzięki udoskonalonej konstrukcji soczewki zyskały miękką, gładką powierzchnię oraz cieńsze krawędzie. To przyspiesza proces dopasowywania się soczewki do oka i zmniejsza tarcie między nią a powieką – kolejna cecha przekładająca się korzystnie na komfort użytkowania. „Oddychający” materiał nie powoduje przedwczesnego zmęczenia wzroku, nawet przy długotrwałej pracy przed komputerem. Filtry UV blokują większość promieniowania słonecznego docierającego do oka, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych chorób. 1-DAY ACUVUE® MOIST są dostępne w szerokim zakresie mocy optycznych: „dodatnich” i „ujemnych”. Mogą więc korzystać z nich krótkowidzowie i dalekowidzowie, zarówno z delikatną, jak i pogłębioną wadą widzenia. Jak wszystkie soczewki jednodniowe, tak również te nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Standardowe opakowanie z 30 sztukami to zapas na około dwa tygodnie codziennego stosowania i świetny wariant na wypróbowanie soczewek.

W rankingu najpopularniejszych jednodniowych soczewek kontaktowych w lipcu 2022 roku doszło do kilku znaczących zmian, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim pojawiły się w nim – po trzymiesięcznej przerwie – soczewki Dailies Total 1® 30 szt. i to od razu na miejscu ósmym. Z tego powodu z zestawienia zniknęły obecne jeszcze przed miesiącem AquaView Daily 30 szt. Z kolei SofLens® Daily Disposable™ 30 szt. – soczewki firmy Bausch & Lomb – „awansowały” z miejsca dziesiątego na szóste. Tymczasem spadły w rankingu dwa produkty: DAILIES® AquaComfort Plus® w wariancie z 90 i 30 sztukami w opakowaniu; w lipcu zajęły kolejno dziewiąte i dziesiąte miejsce.

I co, wiesz już które soczewki jednodniowe wybierzesz?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Lipiec 2022:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach