Ranking soczewek jednodniowych - Maj 2021

1

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

2

  • SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.
KUPUJĘ

3

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ
4

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
5

1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
6

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
7

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
8

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
9

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
10

AquaView Daily to soczewki kontaktowe, przeznaczone zwłaszcza dla osób, które zmagają się z dolegliwością suchego oka. Dzięki zastosowaniu w ich tworzeniu hialuronianu sodu są one jedwabiście miękkie i bardzo komfortowe w użytkowaniu, Asferyczna budowa soczewki zapewnia ponadto wysoką jakość widzenia, dzięki czemu obraz jest ostry i wyraźny. Dodatkowo jednodniowe soczewki AquaView Daily zostały wyposażone w filtry UVA i UVB, co pozwala chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, które wystarczą Ci na 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ

Niewątpliwym atutem jednodniowych szkieł kontaktowych jest brak obowiązku ich codziennej pielęgnacji. Codziennie wieczorem należy zdjąć soczewki z oczu i wyrzucić je do kosza, by kolejnego dnia sięgnąć po nową, świeżą parę. Dzięki temu użytkownik nie musi poświęcać czasu na regularną czyszczenie szkieł kontaktowych. Eliminuje to również konieczność zakupu płynu do ich pielęgnacji oraz pojemniczków do przechowywania. Ze względów bezpieczeństwa i higieny nie wolno aplikować tej samej pary soczewek przez dwa dni. Są to modele jednorazowego użytku. Po jednodniowe szkła kontaktowe chętnie sięgają zarówno użytkownicy regularni, jak i łączący tę formę korekcji z okularami. Takie rozwiązanie optyczne wybierają także osoby aktywne fizycznie, w tym uczęszczające na basen. Soczewki jednodniowe polecane są pacjentom, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie szkieł kontaktowych. Najczęściej dostępne są w pudełkach po 30 lub 90 sztuk, ale można spotkać także opakowania 5, 10 i 180 sztukowe.

Istotnym elementem wpływającym na zadowolenie z użytkowania soczewek jest odpowiedni dobór modelu - do potrzeb i preferencji konkretnej osoby. Czasami należy podjąć kilka prób, aby znaleźć właściwy wariant. Poniżej umieszczone zostało zestawienie 10 najchętniej kupowanych modeli jednodniowych szkieł kontaktowych w maju 2021 roku.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazły się #bioview Daily w standardowym opakowaniu po 30 sztuk. Model ten został opracowany z myślą o początkujących użytkownikach, dopiero rozpoczynających przygodę w tą formą korekcji wady wzroku. Aplikacja codziennie nowej pary pozwala zapomnieć o konieczności systematycznej pielęgnacji oraz sprawia, że pacjent może cieszyć się komfortem użytkowania i maksymalnym poziomem higieny bez względu na to, gdzie się znajduje. Szkodliwe promieniowanie słoneczne blokują wbudowane filtry UVA/UVB. Soczewki #bioview Daily oparto o technologię Wetting Agent, zapewniającą intensywne nawilżenie soczewki, dlatego chętnie korzystają z nich osoby z problemem suchego oka, podrażnionego, zaczerwienionego oraz alergicy.

Drugie miejsce należy do SofLens® Daily Disposable™ pakowane w pudełko 30 sztuk. Służą do korekcji zarówno krótkowzroczności, jak i nadwzroczności. Zostały wyprodukowane z materiału o nazwie Hilafilcon B. Jego atutem jest zapewnienie optymalnego poziomu nawilżenia przez cały dzień - aż do zdjęcia szkieł kontaktowych z oczu. Odpowiada za to również rozwiązanie Comfort Moist. Zastosowana technologia High Definition Optics eliminuje problem rozmazywania obrazu oraz efektu halo. Powierzchnia soczewek jest odporna na osadzanie się na niej zabrudzeń i osadów białkowych, co natomiast pozwala cieszyć się wyraźnym widzeniem przez cały dzień. Cienka konstrukcja natychmiast dopasowuje się do kształtu oka, dzięki czemu szkła kontaktowe pozostają niewyczuwalne przez cały dzień. SofLens® Daily Disposable™ polecane są osobom uskarżającym się na oczy wrażliwe, u których modele w innych trybach z jakichś względów nie znalazły zastosowania.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmują ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu 30 sztukowym. Na uwagę zasługuje nieco większa średnica, która ułatwia aplikację i zdejmowanie soczewek. Dodatkowym atutem jest wyprofilowana konstrukcja, która odpowiada za dokładne i szybkie dopasowanie do naturalnej krzywizny rogówki użytkownika. Zastosowane rozwiązania pozwalają cieszyć się komfortem użytkowania przez cały dzień. Wykorzystane technologie chronią oczy przed nadmiernym wysychaniem oraz powstawaniem zaczerwienień i podrażnień. Konstrukcja z cienkimi krawędziami pozwoliła zapomnieć o problemie tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. ACUVUE® OASYS 1-Day chętnie wybierane są przez osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z soczewkami oraz użytkownicy ceniący sobie aktywność fizyczną.

W maju wyjątkowo na pierwszym dwóch miejscach podium znalazły się soczewki marek #bioview i SofLens®. Dużą popularnością od wielu miesięcy cieszą się również modele ACUVUE® oraz DAILIES® - o czym świadczą kolejne pozycje w comiesięcznych zestawieniach. Soczewki jednodniowe doceniane są głównie za brak konieczności codziennej pielęgnacji. Obok miesięcznych szkieł kontaktowych są najchętniej wybieranymi przez użytkowników.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?

Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Maj 2021:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach