Ranking soczewek jednodniowych - Czerwiec 2021

1

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

2

  • SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.
KUPUJĘ

3

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ
4

1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
5

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
6

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
7

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
8

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
9

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
10

Biotrue® ONEday to wysokiej jakości szkła kontaktowe dedykowane krótkowidzom oraz dalekowidzom. Wykonane zostały z innowacyjnego materiału HyperGel, dzięki czemu optymalnie nawilżają oko użytkownika oraz zapewniają rogówce stały i swobodny dostęp do tlenu. Dzięki tym soczewkom będziesz widział wyraźniej niż kiedykolwiek, a Twoje oczy pozostaną zdrowe i nawilżone. Produkt wyposażono ponadto w filtry UV, które ochronią Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajduje się 30 sztuk jednodniowych soczewek, które wystarczą Ci na okres 15 dni ich noszenia.

KUPUJĘ

Jednodniowe szkła kontaktowe wyróżnia przede wszystkim to, że nie wymagają codziennej pielęgnacji. To wygodne rozwiązanie - wieczorem po zdjęciu soczewek z oczu należy je wyrzucić, aby następnego dnia rano sięgnąć po nową parę. Eliminuje to konieczność codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które nie mają czasu lub z jakichś względów nie chcą go poświęcać na codzienne czyszczenie soczewek. Ponadto nie muszą martwić się o zakup płynu do ich pielęgnacji oraz pojemniczków do przechowywania. Ze względu na bezpieczeństwo narządu wzroku nie wolno aplikować tej samej pary szkieł kontaktowych przez dwa dni. Są to modele jednorazowego użytku przeznaczone zarówno dla osób noszących soczewki regularnie, jak i łączących je z korekcją okularową. Szkła kontaktowe w takim trybie wybierają osoby, które cenią sobie aktywność fizyczną, w tym częste wizyty na basenie. Lekarze często rekomendują jednodniowe soczewki osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takim rozwiązaniem optycznym. Najczęściej pakowane są w opakowania po 30 lub 90 sztuk, chociaż dostępne także opakowania 5, 10 lub 180 sztukowe.

Soczewki kontaktowe należy dobrać z uwzględnieniem indywidualnych upodobań i potrzeb użytkowników. Dlatego też czasami konieczne może okazać się podjęcie kilku prób, aby znaleźć odpowiedni model. Poniżej znajduje się podsumowanie 10 najczęściej wybieranych przez użytkowników produktów jednodniowych w czerwcu 2021 roku.

Pierwsze miejsce należy do #bioview Daily w opakowaniu 30 sztuk. Soczewki zostały wyprodukowane z silikonowo-hydrożelowego materiału o nazwie Olifilcon B. Odznacza się on doskonałymi właściwościami pod względem stopnia uwodnienia oraz przepuszczalności tlenu. Jego elastyczność sprawia, że doskonale dopasowuje się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Dodatkowym atutem jest jasnoniebieskie zabarwienie, które nie tylko podbija naturalny kolor tęczówki, ale również ułatwia aplikację - co ma szczególne znaczenie w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym rozwiązaniem optycznym. #bioview Daily polecane są pacjentom uskarżającym się na suche i zmęczone oczy. Wbudowane filtry UVA/UVB pochłaniają nawet 90% szkodliwego promieniowania słonecznego, chroniąc wzrok.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmują SofLens® Daily Disposable™ w opakowaniu 30 sztuk. Soczewki dostępne są w mocach ujemnych oraz dodatnich - czyli zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Do ich produkcji użyto materiał o nazwie Hilafilcon B. Wyróżnia go wysoki poziom uwodnienia przez cały dzień - od momentu założenia aż do zdjęcia soczewek kontaktowych z oczu. Optymalny stopień nawilżenia wspiera również technologia Comfort Moist. Ponadto na uwagę zasługuje technologia High Definition Optics, której zadaniem jest m.in. ograniczenie problemu rozmazywania się obrazu czy też efektu halo. Powierzchnia SofLens® Daily Disposable™ wykazuje wysoką odporność na osadzanie się na niej osadów białkowo-lipidowych oraz zabrudzeń. To także pozytywnie wpływa na wyrazistość widzenia przez cały dzień. Soczewki wyróżniają się cienką konstrukcją, która doskonale dopasowuje się do naturalnego kształtu oka użytkownika - soczewki kontaktowe są więc niewyczuwalne podczas użytkowania. Model ten rekomendowany jest m.in. osobom z oczami wrażliwymi, skłonnymi do podrażnień i zaczerwienień.

Na trzecim miejscu znalazły się ACUVUE® OASYS 1-Day w pudełku 30 sztuk. Soczewki te wyróżniają się nieco większą średnicą, dzięki czemu ich aplikacja i zdejmowanie są prostsze. Wyprofilowana konstrukcja odpowiada za natychmiastowe dopasowanie się do naturalnej krzywizny rogówki użytkownika. Producent zadbał o wykorzystanie technologii, które czuwają nad komfortem użytkowania przez cały dzień. Dodatkowo zabezpieczają one oczy przed nadmiernym wysychaniem. Cienkie krawędzie ACUVUE® OASYS 1-Day eliminują problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Model ten rekomendowany jest osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym rozwiązaniem optycznym, a także cenią sobie aktywność fizyczną. Ponadto chętnie jest wybierany przez użytkowników, którzy mają oczy skłonne do zaczerwienień czy podrażnień.

W maju i czerwcu 2021 na czoło zestawienia wysunęły się #bioview Daily, które uznawane są za soczewki najnowszej generacji. Zawdzięczają to wykorzystanemu materiałowi oraz zastosowanymi rozwiązaniami. Tak jak w ubiegłym miesiącu, również i w tym popularnością cieszą się soczewki marki SofLens®. Jednodniowe szkła kontaktowe doceniane są przede wszystkim za brak konieczności codziennej pielęgnacji, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?

Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Czerwiec 2021:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach