Okulary owalne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 1128

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 1128

Strona
na stronę

Okulary owalne

Okulary owalne łączą w sobie niektóre cechy okularów okrągłych i prostokątnych. Dzięki temu odpowiadają na potrzeby wielu osób i są jednymi z najchętniej wybieranych oprawek. Pasują bowiem do większości twarzy i pozwalają spełnić marzenie o posiadaniu pięknych okularów niemal niezależnie od posiadanej urody. Okulary owalne to rozbudowana grupa produktów, w której każdy może znaleźć coś dla siebie, jeśli tylko określi swoje potrzeby i zarezerwuje na wybór nieco czasu.

Dla kogo okulary owalne będą najlepsze?

Owalne okulary są bardzo uniwersalne. Ze względu na swoją miękkość i łagodność idealnie łączą się z twarzami o wyrazistych rysach i mocno zarysowanych kościach policzkowych, a więc twarzami kwadratowymi i trójkątnymi. Ich zaokrąglenia pasują także do buzi owalnych, a modele o umiejętnie dobranym rozmiarze mogą nosić nawet osoby z okrągłymi twarzami. W powiedzeniu, że owalne okulary są dobre dla każdego nie ma więc przesady!

Okulary owalne wzbudzają zainteresowanie przede wszystkim pań. To dlatego, że wpasowują się w naturę kobiet poprzez swoją łagodność i delikatność. Z roku na rok powstaje jednak coraz więcej modeli owalnych okularów dedykowanych mężczyznom. Są one pozbawione dodatkowych zdobień, raczej minimalistyczne i w stonowanych, ziemistych kolorach. Sam kształt nie jest bowiem wyznacznikiem tego, czy dane oprawki są odpowiednie dla pań czy panów. Większą rolę odgrywa właśnie kolorystyka i intensywność zdobienia.

Owalne okulary odpowiadają na potrzeby kobiet, które w oprawkach poszukują sposobu na podkreślenie swojej kobiecości i dodanie nieco seksapilu codziennym stylizacjom. Charakter ten najmocniej widoczny jest w okularach przeciwsłonecznych, które jako że wykorzystywane są głównie w trakcie podróży i urlopu mogą mieć nieco swobodniejszy design. Takie okulary występują w większej liczbie kolorów, a ich zdobienia są śmielsze. Owalne okulary korekcyjne to raczej stonowane produkty – po to, by sprawdzały się na co dzień, także w oficjalnych sytuacjach oraz by nie męczyły swoim estetycznym bogactwem.

Korekcyjne i przeciwsłoneczne okulary owalne

Jak już wspomnieliśmy, okulary owalne występują w wariancie przeciwsłonecznym i korekcyjnym. To oznacza, że wielbiciele i wielbicielki tego kształtu mogą korzystać ze swoich wymarzonych okularów każdego dnia - w domu, pracy, podczas urlopu - oraz każdej pogody. Standardowy kształt soczewek w większości modeli pozwala na stworzenie okularów do korygowania każdej wady wzroku, a także okularów przeciwsłonecznych z funkcją korekcji wady widzenia.

Wybierając owalne okulary przeciwsłoneczne, tak, jak zawsze warto zwrócić uwagę na jakość i kategorię użytych w nich filtrów UV. To one odpowiadają bowiem za ochronę oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Użytkownicy o większych wymaganiach mogą wyposażyć swoje okulary w dodatkowe powłoki, np. polaryzacyjną, która dodatkowo zredukuje odbicie światła od mokrych i bardzo jasnych powierzchni.

Różnorodne okulary owalne - mnogość kolorów, materiałów i kształtów

Nie istnieją jedne okulary owalne. Wystarczy przejrzeć zebrane w tej kategorii produkty, by zauważyć, że różnią się one stopniem zaokrąglenia i zabudowania oprawki, a także kolorami i wzornictwem. To, czy mamy do czynienia z pełną czy tylko częściowo zabudowaną oprawką łączy się poniekąd z wykorzystanym w niej materiałem. Plastikowe okulary są pełniejsze i grubsze, pozbawione noska i dostępne w niemal nieograniczonej palecie kolorów, podczas gdy okulary metalowe to produkt delikatniejszy, cieńszy i posiadający odseparowane elementy (jak np. regulowane noski). Każdy z tych wariantów ma swoich zwolenników. A to i tak nie wszystko, bo poza plastikiem i metalem w dostępnych tutaj okularach wykorzystywany jest tytan, guma, drewno i memo-ray.

I choć owalny kształt jest charakterystyczny dla wszystkich zebranych w tym miejscu okularów, to poszczególne modele różnią się stopniem zaokrąglenia i szerokością, która także decyduje o stylu danych oprawek. Znajdziesz tu więc zarówno klasyczne owalne okulary, okulary nieco bardziej prostokątne, prawie tak okrągłe, jak „lenonki”, a także w stylu tzw. kocich oczu czy okulary muchy. Wybieraj do woli!

Owalne okulary różnych producentów

Wymarzone okulary owalne możesz kupić w Kodano niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz. To dlatego, że do oferty włączamy oprawki najbardziej renomowanych producentów (jak Dolce&Gabbana, Karl Opti, Ray-Ban czy Vogue) oraz mniej znanych marek (jak Loretto, Moretti, Pepe Jeans czy Tiamo), a dodatkowo staramy się regularnie obejmować nasze produkty rabatami, co umożliwia zdobycie potrzebnej pary okularów w znacznie niższej cenie.

Zobacz poszczególne okulary owalne:

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na ich kształt: