Okulary okrągłe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 897

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 897

Strona
na stronę

Okulary okrągłe

Okrągłe okulary, nazywane często „lenonkami”, to jeden z najpopularniejszych kształtów oprawek w ostatnich sezonach i wiele wskazuje na to, że będziemy sięgać po te okulary jeszcze przez długi czas. Są one bowiem bardzo praktyczne i uniwersalne - pasują do wielu twarzy i nadają im oraz całej stylizacji lekko vintage’owego charakteru. Ponadto wybór okrągłych okularów jest tak duży, że niemal każdy może znaleźć parę, którą pokocha. Dlatego, choć do niedawna okulary okrągłe kojarzone były głównie z Harrym Potterem, Woodym Allenem czy Johnem Lennonem, dziś pojawiają się nie tylko na gwiazdorskich wybiegach, ale też w naszym bliskim otoczeniu.

Okrągłe okulary – łagodność w dobrym stylu

Jak sama nazwa wskazuje, okrągłe okulary charakteryzują się okrągłą oprawą. Jest ona bardzo delikatna i lekka, dzięki czemu doskonale łączy się ze wszystkimi twarzami o ostrych rysach: kwadratowymi i trójkątnymi. Dobrze wygląda też na owalnej buzi, ale to dlatego, że taka twarz współgra niemal z każdym typem okularów. Okulary okrągłe łagodzą rysy i dodają do wizerunku vintage’owy, intelektualny pierwiastek. Ostateczny efekt zależy jednak nie tylko od samego kształtu okularów, ale także grubości oprawy, w tym braku lub obecności nosków i mostu oraz koloru i wzoru.

Duży wybór okularów okrągłych

Pierwsze rozróżnienie okrągłych okularów opiera się na wykorzystanym materiale. Najpopularniejsze to plastik i metal. Metalowe oprawki są szczuplejsze i delikatniejsze od plastikowych. Wyposażone w nosek są lekko uniesione i mocniej podkreślają linię brwi. Nie każda osoba lubi jednak taki styl, i dla nich powstały nieco masywniejsze okulary plastikowe, pozbawione odseparowanych elementów (jak właśnie noski). Dzięki swojej budowie są bardziej wyraziste, mocniej rzucają się w oczy i lepiej podkreślają spojrzenie. Osobna kategoria to okulary „patentki” – bez ramek. Najbardziej minimalistyczne i subtelne. Sięgają po nie głównie osoby, które chcą, by okulary w jak najmniejszym stopniu wpływały na ich wizerunek i które będą bardzo eleganckie i profesjonalne. Warto pamiętać, że poza metalem i plastikiem w okrągłych oprawkach okularów nierzadko wykorzystuje się tytan. To tworzywo z tzw. wyższej półki, łączące w sobie najwyższej jakości lekkość i wytrzymałość.

Ponadto okulary okrągłe występują w szerokiej palecie kolorystycznej – to nie tylko klasyczna czerń czy kolor granatowy. Na użytkowników czekają nawet okulary różowe, pomarańczowe czy czerwone. Niektóre z opraw posiadają dodatkowe zdobienia – wszelkiego rodzaju cętki czy łatki. Nie zawsze są idealnie jednokolorowe; czasami oprawa okularowa cechuje się efektem gradalnym czy jest w pewnym stopniu transparentna. Taka różnorodność pozwala z łatwością znaleźć okrągłe okulary klasyczne i nietuzinkowe, mniej lub bardziej oficjalne i przede wszystkim o designie pasującym do urody, zwłaszcza kolorów włosów, oczu i cery.

Przeciwsłoneczne i korekcyjne okulary okrągłe

Oczywiście w tym kształcie występują zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne. Nie mogło być inaczej! W końcu to jeden z najmodniejszych modeli od kilku sezonów. To oznacza, że z takim rodzajem oprawki możesz nie tylko korygować posiadaną wadę wzroku, ale też zabezpieczyć swoje oczy przed szkodliwym działaniem słońca, najbardziej niebezpiecznym podczas słonecznych dni. W każdym wariancie są to bardzo wdzięczne okulary, z którymi bez nadmiernego wysiłku można odmienić swój styl lub podkreślić już obecny w nim vintage’owy pierwiastek. Warto podkreślić, że w przeciwsłonecznych okularach należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także filtr UV obecny w soczewce, bo to on zapewnia pożądaną ochronę.

Damskie i męskie okulary okrągłe

Z sezonu na sezon dysproporcja pomiędzy popularnością okrągłych okularów wśród pań i panów zaciera się. Kobiety nadal bardzo chętnie wybierają ten rodzaj oprawy, ale coraz częściej sięgają po nią także mężczyźni. I choć w nazewnictwie i kategoryzacji okrągłych okularów wskazuje się wyraźnie, dla kogo przeznaczony jest dany produkt, nierzadko zdarza się, że panie wybierają oprawę męską i nie tylko świetnie w niej wyglądają, ale także dobrze się w niej czują. Oczywiście wiele produktów sygnowanym jest także jako unisex, czyli odpowiednie dla każdego.

Różnica między damskimi i męskimi okularami okrągłymi dotyczy przede wszystkim kolorów. Dla panów zarezerwowane są ciemne, stonowane odcienie, wśród których prym wiedzie klasyczna czerń. Panie mogą wybierać z szerszego wachlarza kolorów. Dużą popularnością wśród mężczyzn cieszą się „patentki” i okrągłe okulary z podwójnym mostem. Te drugie są bowiem najbardziej masywne i nie dominują męskiej twarzy, podczas gdy na damskiej mogą okazać się za duże.

Okrągłe okulary ulubionych marek

W sklepie Kodano oddajemy do Twojej dyspozycji okrągłe okulary wielu różnych marek. To zarówno najbardziej rozpoznawalni i renomowani producenci (jak Ray-Ban, Tommy Hilfiger czy Vogue), jak i mniej znane, ale za to oferujące atrakcyjne ceny marki (jak Loretto, Marie Bocquel, Moretti czy Polaroid). Jesteśmy więc pewni, że znajdziesz u nas wymarzoną parę okrągłych okularów, w której będziesz czuć się dobrze i wyglądać tak, jak tego chcesz.

Zobacz poszczególne okulary okrągłe:

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na ich kształt: