Okulary prostokątne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 2321

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 2321

Strona
na stronę

Okulary prostokątne

Okulary prostokątne to klasyczne, ponadczasowe oprawki, po które niezależnie od zmieniającej się mody sięga bardzo dużo osób. Zasługa leży po stronie ich uniwersalności – tego, że pasują do wielu twarzy i niemal każdej stylizacji, zarówno tej oficjalnej, jak i codziennej. Raz wybrane, posłużą latami, bo są zawsze modne. Nie oznacza to jednak, że prostokątne okulary to nuda, o nie! Dziś dostępne są w wielu kolorach, a ich kształt też jest nieco inny w poszczególnych modelach, co czyni te okulary odpowiednimi dla pań i panów, i to o różnych gustach.

Dla kogo okulary prostokątne?

W dopasowywaniu okularów do twarzy obowiązuje zasada kontrastu. Zgodnie z nią zaokrąglone i łagodne twarze dobrze wyglądają z ostro zakończonymi oprawkami, a buzie podłużne, z wyraźnymi rysami świetnie łączą się z owalnymi okularami. W nawiązaniu do tego prostokątne okulary polecane są przede wszystkim osobom z twarzą owalną i okrągłą. W ich przypadku prostokątna oprawa optycznie wydłuży buzię i podkreśli kości policzkowe, dodając całej twarzy wyrazistości. Kwadratowa twarz również może zostać połączona z prostokątnymi okularami. Warunek jest jeden – oprawka powinna być delikatnie zaokrąglona i miękka. Odradza się sięganie po okulary prostokątne osobom z trójkątną twarzą. W takiej sytuacji mogą one bowiem nadmiernie wyostrzać już i tak ostre rysy twarzy.

Okulary w prostokątnym kształcie podobają się przede wszystkim osobom z klasycznym, tradycyjnym gustem, niezainteresowanym podążaniem za co rusz zmieniającymi się trendami. Osobom, które chcą wyposażyć się w dobre, sprawdzone okulary, pasujące do każdej stylizacji i sytuacji. Osobom, które nie chcą wyróżniać się z tłumu, a pewność siebie i siłę budują w oparciu o sprawdzone rozwiązania.

Okulary prostokątne - korekcyjne i przeciwsłoneczne

Prostokątny kształt obejmuje okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne. To oznacza, że oprawki tego typu mogą towarzyszyć Ci na co dzień, korygując posiadaną przez Ciebie wadę widzenia oraz w trakcie odpoczynku i słonecznej pogody. Na wybór zarówno przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych okularów prostokątnych warto zarezerwować odpowiednio dużo czasu, by bez pośpiechu zastanowić się nad tym, czy wystarczająco dobrze komponują się z Twoją urodą i gustem, by sprawdzić, z jakiego tworzywa została wykonana oprawa oraz czy okulary przeciwsłoneczne posiadają filtry UV odpowiedniej kategorii, bo to właśnie one odpowiadają za ochronną funkcję produktu. Bo choć estetyka jest bardzo ważna, nie należy zapominać o podstawowym, praktycznym zadaniu, jaki muszą spełniać okulary.

Mnogość kolorów i wzorów

Prostokątne okulary nie są nudne! Przekonasz się o tym, spoglądając na mnogość kolorów i wzorów, jakie w nich występują. To nie tylko klasyczna czerń, ale też wiele innych barw, w tym czerwień, róż, a nawet kolor srebrny. Niejeden model z tej kategorii posiada dodatkowe - mniejsze bądź większe - zdobienia, np. zygzakowate zauszniki czy gradalny odcień oprawy. Oczywiście to okulary przeciwsłoneczne są najbardziej kolorowe i różnorodne. W przypadku okularów korekcyjnych stawia się raczej na stonowane barwy i minimalizm, jako że z założenia mają one służyć w każdej życiowej sytuacji.

Różne rodzaje prostokątnych oprawek – pełne czy żyłka?

Użytkownicy okularów korekcyjnych dzielą się co najmniej dwie grupy: zwolenników pełnej, masywniejszej oprawy oraz fanów okularów na żyłce. Za tymi rodzajami oprawki idzie także wykorzystany materiał - plastikowe okulary najczęściej są tymi pełniejszymi, a metal pozwala na stworzenie cieńszego, subtelniejszego produktu. Prostokątne okulary na żyłce to klasyka klasyki. Bardzo często wybierana przez starsze osoby, ale nie tylko. Z kolei plastikowa pełna oprawa występuje w wielu pięknych i różnych kolorach, co automatycznie czyni ją atrakcyjniejszą dla młodych dorosłych i osób poszukujących w okularach takiego piękna, jak w biżuterii czy innych dodatkach.

 

Prostokątne okulary – jeden rodzaj, wiele kształtów

Okulary prostokątne to duża i różnorodna grupa produktów. Znajdują się w niej zarówno ostro zakończone, wyraźnie prostokątne oprawki, jak i okulary o różnym stopniu zaokrąglenia. Modyfikacja ta występuje w dolnej lub górnej części oprawki bądź w obu jednocześnie i sprawia, że prostokątne okulary stają się odpowiednie nawet dla twarzy o wyraźnych rysach, a także bardzo stylowe i oryginalne. Nic więc dziwnego, że w tej kategorii mieszczą się okulary zbliżone do tzw. kocich oczu, okulary niemalże okrągłe czy nawet okulary „muchy” – znów bardzo modne. Jest tu także miejsce na niestandardowe rozwiązania, jak np. okulary marki Polaroid o specyficznym, geometrycznym kształcie szkieł czy okulary marki Tommy Jeans - prostokątne w nieco innym znaczeniu.

Okulary prostokątne od różnych producentów

Prostokątne okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, tak, jak wszystkie okulary, które znajdziesz w sklepie Kodano, pochodzą od wielu różnych producentów. To zarówno najbardziej renomowane marki znane na całym świecie, jak i mniej popularni i rozpoznawalni producenci, ale za to oferujący okulary w atrakcyjnych cenach. Staramy się, by nasza oferta była różnorodna i rozbudowana, bo wtedy rośnie szansa, że znajdziesz tutaj okulary, których potrzebujesz. Jest ona tym większa, że w Kodano często organizujemy akcje promocyjne, pozwalające na kupno wymarzonych okularów w znacznie niższych cenach.

Zobacz poszczególne okulary prostokątne:

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na ich kształt: