Okulary Clip-on

okulary Clip-on - nakładki przeciwsłoneczne

Nosisz okulary korekcyjne? Szukasz odpowiednich okularów przeciwsłonecznych z funkcją korekcji? Clip-on to coś dla Ciebie! Rozwiązanie to zapewni Ci odpowiednią ochronę przed słońcem, przy jednoczesnym korygowaniu wzroku. Okulary tego typu w każdej chwili mogą stać się przeciwsłoneczne - wystarczy, że założysz magnetyczną nakładkę. To jeden ruch, by dodać Twoim okularom niezastąpioną funkcję ochrony przed promieniami UV. 

 

Nakładki przeciwsłoneczne Clip-on

 

Nakładki przeciwsłoneczne zwane Clip-on (tak, jak standardowe okulary przeciwsłoneczne), w 100% blokują promieniowanie UVA i UVB. Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim osobom z wadami wzroku. Nakładkę Clip-on zakłada się bowiem na korekcyjne szkła okularowe w celu zabezpieczenia oczu przed słońcem, przy jednoczesnej korekcji wady wzroku.

 

U kogo sprawdzą się nakładki przeciwsłoneczne na okulary?

 
  • U osób o dużej wrażliwości oczu na słońce

    Nakładki przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne, czyli tak zwane „clip-on” polecane są wszystkim osobom, które chcą korygować posiadaną wadę wzroku i jednocześnie cieszyć się wygodnym widzeniem w słoneczne dni. Będą doskonałym wyborem zwłaszcza w przypadku delikatnych oczu i dużej wrażliwości na światło słoneczne.

  • U kierowców

    Clip-on'y doceniają między innymi kierowcy. Nakładki na okulary dla kierowców umożliwiają bowiem jeszcze bezpieczniejsze i bardziej komfortowe prowadzenie pojazdu pod słońce – droga jest o wiele lepiej widoczna, a oczy nie ulegają zmęczeniu przez ciągłe mrużenie powiek.

    Z myślą o kierowcach powstały też nakładki na okulary do jazdy nocą, które redukują odblaski. Odblaski mogą zniekształcać widziany obraz, a to zwiększa ryzyko wypadku. Nakładki na okulary niwelują także zmęczenie, powodowane często zmieniającym się natężeniem światła z reflektorów aut, jadących z naprzeciwka.

  • U użytkowników z dużą wadą wzroku

    Każdy przypadek korekcji wzroku jest inny. Nakładki na okulary sprawdzają się jednak na większości okularów, także tych, ze szkłami o dużych mocach korekcyjnych. To zasługa dużej różnorodności nakładek, z jaką mamy obecnie do czynienia. A to oznacza, że z wygody oferowanej przez okulary typu clip-on mogą korzystać również osoby o dużej krótkowzroczności, dalekowzroczności, z głębokim astygmatyzmem i prezbiopią.

  • U osób oczekujących maksymalnej wygody widzenia

    Okulary korekcyjne możesz połączyć ze standardowymi nakładkami przeciwsłonecznymi. Jeśli jednak oczekujesz widzenia z jak najlepszym oddaniem kolorów i kształtów, zwróć uwagę na nakładki polaryzacyjne. Z nimi barwy wręcz sprawiają wrażenie bardziej nasyconych i wyraźnych.

  • U wielbicieli sportów zimowych i wodnych

    Nakładki z polaryzacją doceniają też sportowcy, wybierający aktywności wodne i zimowe. Odbijane od śniegu i wody słońce jest bowiem jeszcze jaśniejsze, a wtedy ochrona przeciwsłoneczna staje się znacznie ważniejsza. Nakładki polaryzacyjne blokują spolaryzowane światło, przyjmujące postać poziomych wiązek, a przepuszczają tylko te pionowe, oferując wyraźne i bezpieczne widzenie.

 

Jak montuje się nakładki przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne?

 

Clip-on przyczepiane są do okularów przy pomocy magnesu. A to oznacza, że założysz i zdejmiesz je szybko oraz łatwo. Magnes jest dobrze zabezpieczony i na tyle silny, że nie musisz martwić się tym, że nakładki odczepią się i zepsują lub zgubią. Dużą rolę odgrywa też ich prawidłowe dopasowanie do oprawki i szkieł – dobrze dobrane tym bardziej nie powinny się odczepić.

 

Powrót mody sprzed lat

 

Kilka lat temu okulary typu clip-on nie cieszyły się popularnością, a ludzie nie uznawali ich za stylowe. Przyczyną krytyki były ograniczone możliwości nakładek przeciwsłonecznych. Na rynku dostępnych było jedynie kilka kolorów szkieł i kształtów oprawek. Co ciekawe, ograniczenia te nie przeszkadzały zdobyć Clip-on'om popularności już w połowie minionego wieku. Okulary Clip-on miały swój debiut w Stanach Zjednoczonych w latach 40. XX stulecia. Ówczesne społeczeństwo uznawało je za praktyczny dodatek i rozwiązanie problemu ochrony przed słońcem przy jednoczesnej korekcji wady wzroku. Większość ludzi nie dostrzegała w nich elementu stylizacji. Dekadę później modowy potencjał okularów przeciwsłonecznych clip-on odkrył James Dean.

Z końcem drugiej dekady XXI wieku okulary z magnetyczną nakładką clip-on przeżywają renesans. Nic dziwnego, ponieważ dziś możliwości jest o wiele więcej niż było pół wieku temu. Wybór oprawek Clip-on jest nieograniczony – producenci stworzyli wiele kształtów każdego rodzaju, od owalnych, przez prostokątne, Wayfarer, kocie oczy i okrągłe, po aviatory, a także geometryczne kształty, niezwykle modne w sezonie wiosna/lato 2019. Warto jednak pamiętać, że zarówno standardowe okulary przeciwsłoneczne, jak i modele clip-on stanowią przede wszystkim ochronę przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. Więcej informacji na temat oddziaływania słońca na nasze oczy znajdziesz w artykule "Dlaczego promieniowanie UV jest szkodliwe dla naszych oczu".

 

Pamiętaj o zdrowiu!

 

Poniżej prezentujemy kilka najczęstszych schorzeń, będących przyczyną nadmiernego nasłonecznienia oczu. Są to:

  • uszkodzenia plamki żółtej;
  • zaćma, czyli stopniowa utrata przejrzystości soczewki, która może doprowadzić do całkowitej utraty widzenia;
  • nowotwory oczu i powiek (czerniak naczyniówki)
  • skrzydlik, czyli nadmierny rozrost spojówki, lub błony śluzowej, który polega na wrastaniu tkanki włóknisto-naczyniowej w rogówkę;
  • tłuszczyk, czyli zgrubienie spojówki, które przybiera postać cienkiej warstwy pokrywającej białko oka.
 

Zobacz propozycje okularów korekcyjnych w wersji clip-on

 

Udostępnij: