Okulary na żyłce

okulary na żyłce

Okulary na żyłce mają wiele zalet. Po pierwsze, są lżejsze niż pełne oprawki, po drugie, odsłaniają dużą część twarzy. Oprawki tego typu popularne są zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Są one pośrednim wyborem pomiędzy pełnymi okularami i patentkami. Bywają nazywane okularami „bez dołu”, lub „półobramkowymi".

 

Patentki i inne typy okularów

 

Wśród wielu rodzajów oprawek najmniej powszechne są patentki, nazywane również oprawkami „bezramkowymi” lub „bezobwódkowymi”. Nie mają one ramki, a tym, co podtrzymuje ich konstrukcję są drobne śrubki lub tulejki. Jak łatwo się domyślić, jest to najdelikatniejszy typ oprawek. Do klasyki należą natomiast okulary pełne. Są one najbardziej zróżnicowane i często służą jako modny dodatek. Pełne oprawki znacząco podkreślają styl posiadacza.

 

Okulary na żyłce

 

Przy wyborze okularów każdego typu szczególną uwagę należy zwrócić na: szerokość oprawki, długość zausznika i szerokość mostka. Nie inaczej jest w przypadku okularów na żyłce. Odpowiednie dopasowanie okularów ma bowiem wpływ nie tylko na naszą wygodę i wygląd, ale także na prawidłową korekcję wzroku.

 

Cechy charakterystyczne okularów na żyłce

 
  • Okulary na żyłce polecane są osobom, które pragną delikatnie podkreślić kształt swojej twarzy.
  • Wiele osób obawia się o trwałość oprawek na żyłce. Niepokój ten jest jednak bezzasadny. Tego typu okulary są trwałe, często posiadają metalowe zauszniki i górną oprawę, co dodatkowo wzmacnia konstrukcję. Dolna część soczewki podtrzymywana jest za pomocą niewidocznej żyłki.
  • Jest to najbardziej uniwersalny rodzaj oprawek - pasuje na każdą okazję i do wielu typów twarzy. Projektanci zadbali o szeroki wybór kształtów opraw, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Są również idealnym sposobem na odsłonięcie jak największej części twarzy.
  • Okulary na żyłce są lżejsze niż pełne oprawki.
 

Okulary na żyłce dla mężczyzn

 

Mężczyźni zazwyczaj wybierają stonowane kolory oprawek. Wśród dedykowanych im modeli dominują więc barwy takie, jak: czarny, brązowy lub szary. Podobnie jest z zausznikami w męskich modelach. Nie posiadają one ozdobników, a największą ekstrawagancją są tutaj subtelne dodatki kolorystyczne. Od lat dużym zainteresowaniem cieszą się kształty prostokątne. Swoje ulubione półobramkowe okulary znajdą również miłośnicy podwójnych mostków. Oprawki "z belką" zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Dla mężczyzn równie istotna jest jakość i trwałość okularów, dlatego najchętniej sięgają po okulary wykonane z metalu.

 

Zobacz propozycje męskich okularów na żyłce

 

Okulary na żyłce dla kobiet

 

Większym zróżnicowaniem cieszą się damskie modele. Projektanci odkryli urok kocich oczu w okularach na żyłce i dziś proponują nam wiele wersji oprawek tego typu. Nowością są także półobramkowe aviatory (w wersji unisex). Okrągłe i owalne modele zyskują natomiast coraz więcej fanek. Gdy dodamy do tego szeroki wybór kolorów oprawek, okaże się że opcji jest bardzo dużo. Każda z Pań znajdzie coś dla siebie. Okulary na żyłce mogą być delikatne i subtelne lub niezwykle wyraziste. Zawsze odsłaniają znaczną część twarzy, jednak dzięki zastosowaniu różnych materiałów oraz kształtów górnej części opraw - pozwalają na tak dużą różnorodność.

 

Zobacz propozycje damskich okularów na żyłce

Udostępnij: