Złote czy srebrne oprawki – jakie okulary wybrać?

złote oprawki

Wybrać złote czy srebrne oprawki – w którym kolorze będzie mi ładniej? Jeśli też masz ten dylemat, dobrze trafiłeś. Choć odpowiedź wcale nie jest taka prosta, postaramy się przedstawić same konkrety. Najlepszego wyboru dokonamy biorąc pod uwagę zarówno nasze upodobania, jak i posiadany przez nas typ urody. Przeczytaj, czym jest chłodna i ciepła karnacja, a dowiesz się, w którym kolorze będzie Ci do twarzy: złotym, czy srebrnym.


Kolor oprawek a typ urody


Jeśli Twojej skórze bliżej do tonacji ciepłej, celuj w złote oprawki. Jeżeli natomiast natura wyposażyła Cię w „chłodną” urodę – do twarzy będzie Ci w srebrnych okularach. Wyjaśnijmy zatem, czym odznacza się każdy ze wspomnianych typów.


srebrne oprawki - typ urody

Chłodna karnacja


O chłodnym typie urody mówimy w przypadku osób, których karnacja wyróżnia się poniższymi szczegółami:

  • bladoróżowy lub niebieski odcień skóry
  • niebieski lub fioletowy kolor żył na nadgarstkach
  • szara, brązowa lub jasnoniebieska barwa oczu
  • włosy w odcieniu jasnego blondu

Ciepła karnacja


Ciepły typ urody odznaczają:

  • oliwkowe lub zielone żyły na nadgarstkach
  • włosy w odcieniu ciemnego blondu, miedzi bądź rudości
  • zielone, niebieskie lub piwne oczy
  • skóra w kolorze zbliżonym do żółtego lub pomarańczowego

Warto pamiętać, że większość z nas odnajdzie u siebie znamiona jednej i drugiej karnacji, jednak ostatecznie uroda zbliżona jest do jednego z powyższych typów. Zwróć uwagę na elementy których jest więcej lub które są silniejsze. Twój kolor oczu i włosów - wszystko to co będzie docelowo najbliżej okularów będzie istotniejsze przy wyborze okularów, niż np. kolor żył na nadgarstkach. Więcej na temat doboru okularów do typu urody znajdziesz w artykule "Dobieramy kolor oprawek do typu urody, barwy oczu i włosów".


Złote czy srebrne oprawki?


Wybierając oprawki starajmy się, by nie kontrastowały one zanadto z naszym typem urody. Dobierając złoty kolor oprawek do ciepłej karnacji i srebrny do zimnej unikniemy efektu sztuczności, a uzyskamy naturalnie dopasowane kolorystycznie oprawki do naszej urody.

Miłośnicy srebrnych lub złotych oprawek mogą na szczęście liczyć na ogrom możliwości. W naszym sklepie KODANO posiadamy bogaty asortyment okularów w błyszczących odcieniach. Wśród nich znajdziesz oprawki onecolor, czyli całe w jednym kolorze. Tego typu oprawki najczęściej występują w metalowym wydaniu. Złoty lub srebrny odcień idealnie nadaje się także do uzupełnienia wielu innych kolorów, dlatego często napotkasz oprawki ze złotymi zausznikami lub noski w srebrnym odcieniu.

 

Zobacz propozycje okularów w srebrnych oprawkach

 

Zobacz propozycje okularów w złotych oprawkach


Złote lub srebrne elementy?


Połączenie ciemnych frontów z błyszczącymi dodatkami w postaci m.in. zauszników to niezwykle popularny i ceniony przez konsumentów zabieg. Takie połączenie dodaje okularom lekkości i prezentuje się niezwykle elegancko. Tego typu okulary często łączą w sobie nie tylko kolory, ale także materiały wykonania. Zauszniki i mostki w złotym lub srebrnym kolorze najczęściej wykonywane są z metalu, z kolei front oprawki i często wykończenie zausznika tworzone jest z wysokiej jakości acetatu, czyli plastiku.


Okulary onecolor


Okulary w całości srebrne lub złote na pewno przyciągną uwagę otoczenia. Są niezwykle modnym dodatkiem i swobodnie mogą być dodatkową biżuterią lub nawet ją zastąpić. Jeśli lubisz cienkie i owalne linie zwróć uwagę na kocie oczy marki Rodenstock lub modele aviator marki Loretto.


okulary onecolor

Udostępnij: