Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

Okulary tytanowe

6 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

6 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

OPRAWKI TYTANOWE

Okulary to nie tylko modny wygląd i poprawa widzenia. To także, a może przede wszystkim zwierciadło naszej osobowości. Dlatego wybór odpowiednich oprawek powinien być przemyślany i świadomy.

Jak wybrać oprawki?

Jednym z kryteriów wyboru jakie trzeba wziąć pod uwagę jest materiał, z jakiego wykonane są okulary. Może nim być np. tytan, używany do produkcji oprawek okularowych od lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Charakterystyka oprawek tytanowych

Tytan jest metalem charakteryzującym się wysoką plastycznością. Jako budulec oprawek okularowych posiada też inne zalety: mały ciężar właściwy, odporność na korozję oraz ogromną wytrzymałość i twardość, porównywalną do stali konstrukcyjnej.

Mały ciężar sprawia, że oprawki tytanowe są nadzwyczaj lekkimi konstrukcjami. Twardość metalu powoduje, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, w większym stopniu niż zwykłe oprawki metalowe. Dzięki temu oprawki z tytanu mogą posiadać bardzo cienkie elementy, bez ryzyka łatwego zniszczenia. Niepodatność na korozję z kolei zabezpiecza oprawki tytanowe przed działaniem potu.

Oprawki tytanowe to nieco większy wydatek, niż w przypadku okularów plastikowych czy metalowych. W tym wypadku jednak z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że cena idzie w parze z jakością. Oprawki tytanowe będą więc doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają solidnego i długowiecznego produktu.

Warto też dodać, że tytan jest jedynym materiałem używanym do produkcji okularów, o którym można powiedzieć, że jest w 100% antyalergiczny.