Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

Okulary metalowe

Produkty 1 do 20 z 1424

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Produkty 1 do 20 z 1424

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

OPRAWKI METALOWE

Szukając dla siebie odpowiednich okularów jednym z podstawowych kryteriów na jakie musimy zwrócić uwagę jest materiał z jakiego wykonane są oprawki. Współczesna oferta rynkowa jest bardzo szeroka pod tym względem i stale rośnie, ale wiąż najpopularniejszymi pozostają oprawki metalowe.

Charakterystyka metalowych oprawek

Oprawki metalowe zbudowane są z kombinacji różnych metali, takich jak stal nierdzewna czy aluminium. Te ze stali nierdzewnej są antykorozyjne, antyalergiczne, bardzo twarde, a jednocześnie cienkie. Powłoka oprawek jest natomiast wykonana z miedzi, niklu lub chromu. Zdarzają się także pokrycia z metali szlachetnych. Nawet ze złota, natomiast nigdy oprawki całkowicie zbudowane z tego pierwiastka, bowiem byłyby zbyt miękkie i elastyczne.

Podstawową zaletą oprawek metalowych jest ich duża wytrzymałość. Inwestycja w ten rodzaj surowca jest więc inwestycją w długowieczny produkt. Można przy tym zakładać, że z upływem czasu okulary metalowe nie będą się odkształcać, dzięki czemu nie powstanie problem z wymianą szkieł korekcyjnych.

Dla kogo oprawki metalowe?

Jeśli chodzi o charakter okularów metalowych, to są one raczej propozycją dla tych, którzy cenią klasykę i uniwersalność. Jeśli dodatkowo oprawki metalowe są owalne lub prostokątne, to będą one pasować praktycznie do każdego ubioru, niezależnie czy utrzymany jest on w konwencji sportowej, codziennej czy eleganckiej. Awangardowe, odważne wzory i barwy to raczej domena oprawek plastikowych, choć mniej szablonowe, kolorowe modele okularów metalowych też istnieją. Duże pole o popisu dają projektantom szerokie zauszniki, które można zdobić na różne sposoby.