Okulary memo-ray

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie znalazłeś tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami
Administratorem podanych przez Ciebie danych jest KODANO S.A. z siedzibą w Krakowie. Pełna informacja o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych – kliknij tutaj.

Okulary memo-ray

Historia słynnej amerykańskiej marki Ray-Ban jako zarejestrowanego znaku handlowego rozpoczyna się w 1937 roku. Geneza okularów Ray-Ban sięga jednak lat dwudziestych i wiąże się ściśle z rozwojem lotnictwa i problemem oślepiania pilotów na wysokich pułapach. Marka Ray-Ban została więc poproszona przez jednego z amerykańskich generałów o stworzenie specjalnych okularów dla sił powietrznych, które niwelowałyby odblaski oraz poprawiały widzenie na dużych wysokościach. W ten sposób narodziły się pierwsze zielone soczewki Anti Glace, które w połączeniu z modną oprawką dały słynny model Aviator, po dziś dzień kojarzony z marką Ray-Ban. Ważnym krokiem w rozwoju marki stał się flirt rozpoczęty z Hollywood na początku lat sześćdziesiątych. Okulary Ray-Ban były między innymi obecne na nosie pięknej Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffaniego”. Noszone były także prze Toma Cruisa w filmie „Top Gun” oraz przez bohaterów „Blues Brothers”. Po dziś dzień okulary Ray-Ban pozostaje symbolem innowacyjności w świecie okularów oraz jedną z najpowszechniej rozpoznawalnych marek okularowych.

Firma Ray-Ban przywiązuje najwyższą wagę do jakości surowców, z jakich tworzy okulary. Jednym z nich jest materiał memo-ray, będący mieszanką niklu i tytanu. Oprawki memo-ray charakteryzuje ogromna odporność na korozję oraz wygoda w noszeniu. Ponadto okulary te są niezwykle lekkie i elastyczne, a przy tym bardzo mocne i dzięki temu odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Zobacz pozostałe rodzaje okularów ze względu na materiał, z jakiego są wykonane oprawki: